• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér :: Re: Nadměrný hluk v kabině od motoru 2,5TD automat
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
fastarrow
Odeslal: Thursday 08 July 2010 - 21:32:11
Řeším hluk v kabině. Kamarád co má ten samý motor, tak zvenku to má zhruba stejnou hlučnost, možná mám ještě kultivovanější chod, ale uvnitř to má o 30% tišší než já. Nevíte kde se podívat jestli není nějaká netěsnost mezi motorem a kabinou? Někde bych fouknul montážní pěnu (pokud by to nezačalo hořet třeba - to bych fakt nerad hh).

Neví někdo kam se podívat?? Zběžně jsem nikde nic neviděl. Diky.
Poslední odpovědi
Colommbo
Odeslal: Friday 19 March 2021 - 16:38:29

Milý Stando! Reaguješ na příspěvek starý jedenáct let, ta Omega už je možná zralá na smetáček s lopatkou. A jinak tvůj příspěvek zavání akorát tak reklamou...
StandaKoval
Odeslal: Friday 19 March 2021 - 14:31:38

Já mám kombi a s odhlučněním jsem to dal do servisu tady Odkaz parádička, cena docela fajn tak si nestěžuju
fastarrow
Odeslal: Friday 09 July 2010 - 11:13:15

to mohu potvrdit. mám nově vyměněné čelní sklo a předtím to bylo horší. Takže to má určitě vliv! Možná by stálo za to pro jistotu dát montážní pěnu pod to sklo...
maslicka
Odeslal: Friday 09 July 2010 - 09:32:52

Ja mel jednou zvyseny hluk v kabine diky spatne prilepenemu celnimu sklu.
fastarrow
Odeslal: Friday 09 July 2010 - 09:17:44

No fakt je ten, že já mám kombi a kamarád sedana. Co jsem se díval, tak vyžraný kus je na kapotě klasicky nad 5-6 válcem vzadu. Slyším to více ani ne tak od převodovky (ikdyž díky za tip, mrknu na volič a okolí), ale spíše jak jsou fukary uprostřed tak vzadu palubky. Legende to "navíc" odhlučnění dávali zevnitř palubky? Nebo ze strany motoru? Dá se tam něco dodat navíc? Zkusím to ještě jednou obhlídnout. Vím, že stačí menší díra a už to jde slyšet.
Legend
Odeslal: Thursday 08 July 2010 - 23:03:56

Jaké roky výroby jsou ty Omegy? Kolem roku 97 se začalo montovat o trochu víc odhlučnění např pod paubní deskou, byly drobné rozdíly. Hodně hluku dokáže jít, když praskne guma okolo řadící páky (k té se dá dostat docela špatně, je přinýtovaná k tunelu a má velký vliv. Potom by mohly chybět nějaké odhlučnění třeba nad převodovkou, že by to sežraly krysy.. Začal bych odhlučnění, jestli je všude, kde má být z výroby nepoškozené.
Další věci co můžou mít vliv, tak třeba stav ložisek kol, různé kladky v motoru, je toho spousta.
JOB
Odeslal: Thursday 08 July 2010 - 23:00:46

A porovnáváš sedan se sedanem nebo sedan s kombíkem ? Kombajny jsou obecně hlučnější.
Ondre
Odeslal: Thursday 08 July 2010 - 21:38:02

neumim cist

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0368 sec,0.0078 z toho dotazů.