• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor :: Re: Výměna startéru V6
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
JardaB
Odeslal: Tuesday 30 August 2011 - 20:03:02
Zdar, nemá někdo fintu jak vyměnit startér bez vyndání motoru z auta? Překáží tam pravý držák a ten nejde kvůli jednomu šroubu odmontovat a ten šroub nejde šroubovat dokud se nevyndá silentblok protože je utopenej v díře těsně vedle silentbloku- a to by se musel motor nadzvednout tak o 8-10cm... Do toho se mi strašně chce (všechno odstrojit...)
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Tuesday 01 September 2020 - 16:10:19

Hoši tak z toho se poseru. To snad do toho ani nejdu. Startér svině jenom cvaká a netočí.
oma94
Odeslal: Saturday 26 November 2011 - 21:52:00

Tak chlapy zitra me to taky ceka vyndat starter z omy 2,5 i mam s toho radost
nebi007
Odeslal: Tuesday 04 October 2011 - 10:55:20

JardaB díky za odpověď, vyfuky mám komplet dole, ale pro jistotu ten šroub radši uříznu.
JardaB
Odeslal: Tuesday 04 October 2011 - 10:04:35

Jj, platkem do pilky na zelezo, tesne za matkou. IMHO je to lepsi, uz jsem se bal ten motor vic naklonit - docela to sponuje na svodech, aby nepraskly... (potrubi se dole opre o podlahu)
Mimochodem, nevite, kde sehnat uhliky do toho starteru? Jinak vypada v pohode.
nebi007
Odeslal: Tuesday 04 October 2011 - 09:51:14

Tak jsem se včera pokoušel o vyndání stratéru na MV6, všechno šlo v pohodě a myslel jsem si že to v Oplu dobře spočítali a stratér půjde ven bez demontáže držáku motoru. Bohužel to nejde, což jsem si dnes potvrdil i tímto příspěvkem. Je nutné ten šroub silentbloku řezat, když bych celý motor co nejvíce přizvedl? To řezání případně dělat asi pouze pilovým páskem že? Díky
Vejfuk
Odeslal: Friday 02 September 2011 - 13:59:09

Joj, starter od oleje mam diky vikum taky. Tak se mam pripadne na co tesit.
JardaB
Odeslal: Thursday 01 September 2011 - 19:17:30

Tak panove, jde to ale dre to V podstate staci ocesat pravou stranu (tempomat, box, nadrzku strenou) u silentbloku odriznout zespoda precuhujici zavit, odsroubovat silentblok, na druhe strane ho radeji povolit, aby se moc neprohybal a motor nadzvednout na prave strane - jde to 4-5cm coz s uriznutym zavitem staci k vyndani silentbloku. Motor nejak zajistit a odsroubovat drzak (muze zustat na jednom sroubu ze 4, at se lip trefuje, staci pootocit) odsroubovat starter, kvuli hornimu sroubu je potreba E12 orech na 1/4 golu, delsi tam nevleze a zlamat si hnaty.... Pred tim samozrejme odpojit baterku a kabely, coz jde zeshora prekvapive dobre. Dat novy starter a vse obracene smontovat Delal jsem to 3,5 hodiny a to bylo uz trosku odstrojeny.
Tak hodne stesti, at to nepotrebujete, pricinou byly sjete a zaolejovane uhliky, asi jak to tam chca.o z hlav netesnym vikem.
lesak
Odeslal: Wednesday 31 August 2011 - 09:03:56

[quote]
Jedině pryč držák, jinak to nejde. Nezbyde než přizvednout motor. A proč sundáváš startér?
Plotože je rozbytéééj.
JardaB
Odeslal: Wednesday 31 August 2011 - 07:01:23

Protoze je spatnej, jen cvaka a kouri se z nej (koupil jsem dalsi Omegu, no... )

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0511 sec,0.0160 z toho dotazů.