• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Sintra :: SINTRA :: Sintra převodovka :: Re: kapalina do hydraulické spojky
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
tomáš vobořil
Odeslal: Tuesday 28 May 2013 - 14:06:23
zdravím jelikož jsem koupi sintru a do této doby jsem měl jen auta s klasikou spojkou chci se zeptat jaký tip kapaliny se dává do hydraulické spojky a zda a případně jak se odvzdušňuje nebo co se má kontrolovat (dolévat, výměna) mám opel sintra 2.2 benzín 1997
Poslední odpovědi
tomáš vobořil
Odeslal: Wednesday 05 June 2013 - 18:20:57

tak nefunkční ABS je vyřešeno byl vadný zadní motor ABS, naštěstí se to dalo vyměnit samostatně bez výměny celé hydraulické jednotky, ABS funguje kontrolka v pořádku
tomáš vobořil
Odeslal: Sunday 02 June 2013 - 20:26:58

jo díky kluci za odpovědi jsem rád že se mnou máte takovou trpělivost, nejsem sice technický antitalent ale některé věci na sintře jsou opravdu zajímavé, ten odvzdušňovací šroubek jsem našel je na něm gumová krytka. chtěl jsem se jěště zeptat na jednu věc u ABS, svítila kontrolka a nešl tachometr a ukazatel rychlosti tak jsem vyměnillevé přední ložisko a tachometr a ukazatel funguje. díval jsem se tady do diskusí a jeden to tady řešil že mu diagnostika hlásí rozpojený obvod a přesně tu samou závadu mi včera diagnostikovali u nás v opelu nemáte tušení co to znamená (v servisu mi totiž řekli abych to tam nechal že by to potřebovalo vše proměřit) ale to bych tam taky mohl zahučet za těžké tisíce
Colommbo
Odeslal: Sunday 02 June 2013 - 20:14:04

Po předchozích zkušenostech můžu radit tak akorát opatrně, protože, jak vidím, Sintra má všelijaký vychytávky jako oddělený okruh spojky a brzd, což jsem netušil... Takže jen obecně - spojkovým pedálem je přes spojkový válec ovládáno hydraulické vypínací ložisko spojky, tož někde v místě styku převodovky s motorem by se mohl dát najít odzvdušňovací šroub jako bývá u brzd, možná i s krytkou. Z nádržky odsát špinavou kapalinu, dolít novou, na odvzdušňovák nasadit hadičku, povolit jej a pedálem vyšlapat starou kapalinu (současně hlídat nádržku a dolívat), až z hadičky poteče nová čistá. Pak normálně odvzdušnit jako se dělají brzdy, dolít případně kapalinu do nádobky a mohlo by být hotovo... Koupit půllitrové balení brzdovky DOT4 a myslím, že ti ještě zbyde. Ale ber mě s rezervou, Sintra je Sintra a Martas to možná uvede na pravou míru...
tomáš vobořil
Odeslal: Sunday 02 June 2013 - 19:53:11

a ta kapalina má taky nějaké intervaly výměny? pokud ano jak se mění a kolik se jí tam dává?
Martas
Odeslal: Sunday 02 June 2013 - 19:12:15

tomáš vobořil napsal ...

ta kaplina pouze pomáhá ovládat spojkový válec? s brzdovým okruhem nebo převodovkou to nemá nic společného?


Ne, nema.
tomáš vobořil
Odeslal: Sunday 02 June 2013 - 19:08:35

ta kaplina pouze pomáhá ovládat spojkový válec? s brzdovým okruhem nebo převodovkou to nemá nic společného?
Martas
Odeslal: Sunday 02 June 2013 - 18:18:22

tomáš vobořil napsal ...

takže by se tam měla dávat brzdová kapalina DOT4? já jsem šel po hadicích a nikde to nejde do okruhu kde by se to setkalo s brzdovou kapalinou alespoň pokud jsem se dobře díval, protože to co je v té doplňovací nádobce mi fakt jako brzdová kapalina nepřijde


Screen z TISSu Odkaz
tomáš vobořil
Odeslal: Sunday 02 June 2013 - 18:08:38

takže by se tam měla dávat brzdová kapalina DOT4? já jsem šel po hadicích a nikde to nejde do okruhu kde by se to setkalo s brzdovou kapalinou alespoň pokud jsem se dobře díval, protože to co je v té doplňovací nádobce mi fakt jako brzdová kapalina nepřijde
Martas
Odeslal: Sunday 02 June 2013 - 17:34:55

Uvedomte si, ze Sintra neni Opel ale americky auto ktery se v manualu delalo temer vyjmecne takze se to tam dobastlilo z toho co bylo po ruce.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0418 sec,0.0158 z toho dotazů.