• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika :: Re: Ventilátor topení do interiéru
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Yper
Odeslal: Wednesday 07 February 2007 - 11:40:57
Na Zduř přátelé.
Takže asi došlo i na mne. Před měsícem jsem si všiml, že se mi nerozjel ventilátor topení. Zrovna byly mrazy. Ujel jsem k rodičům asi 2 km a zaparkoval. Po dvou hodinách když jsem přišel, tak se ventilátor rozjel a následně pak pracoval bez chyby. Za cca 14 se mu jednou večer zase nechtělo, ale když jsem mu přidal na maximum, tak se "utrhl" a běžel i na nižší rychlost.
Dnes se opět nerozjel. Byl jsem u auta po cca 3 hodinách, kdy jsem čekal, že odmrzne, ale bohužel je jako mrtvola. Mám digiklimu a ta ukazuje normálně vše - stupeň nastavení, teplotu nastavení a všechno okolo. Když ovládám rychlost, tak snad na poslední rychlost, když má být motorek napájen naplno, tak v pojistkové skříňce slyším sepnout relé.
Takže dotaz zní, zda jste někdo podobný případ neřešil a případně jak se dostat k samotnému ventilátoru, aniž bych musel demontovat celou palubku? __;
Nebo zda Vás napadá, co by to mohlo být? (
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Monday 24 July 2017 - 19:21:30

kde je to relátko prosím odpíšte
Anonymní
Odeslal: Wednesday 24 May 2017 - 14:48:14

Odkaz
Anonymní
Odeslal: Saturday 07 March 2015 - 20:29:33

Potřeboval bych ventator s regulatorem, na opel vectra c climatronic 2.2D
Meci
Odeslal: Monday 29 August 2011 - 22:00:00

Ahoj kluci tak už mě to taky postihlo..Mám Vebe 1,8 s manulní klimou..Jednoho dne přijdu a ventilátor vubec nefunguje.. Když tak na to koukám nejspíš začnu u relé protože asi kdyby to byly uhlíky tak odejde postupně..Má někdo podobnou zkušenost?
Yper
Odeslal: Monday 04 October 2010 - 09:48:05

Lubonsk napsal ...

Zdravím mám vectru B 1,8 16V r.v 96 mám taky problém s ventilátorem,začal blbnout vypínal se a ted když ráno řpijdu do auta tak asi po 3minutách když ho mám na palubce zaplí se rozjíždí jakoby pomalu až se rozejde naplno.Jak tak čtu tak mám asi taky špatné uhlíky že?Mám možnost koupit starší jak se k němu dostanu nejlepe když ho chci cely vyměnit?Od motoru z venku nebo jak tady někdo psal za kastlíkem?Díky moc za rady už mě to deptá


K ventilátoru topení se dostaneš jen zvenčí - otevřená kapota, demontovat plast pod oknem ... zpracoval jsem na demontáž návod, ale mám dojem, že Tobě jako nečlenovi se asi nezobrazí.
Jinak z Tvého popisu se nedá určit, zda máš digiklimu a nebo jen otočný regulátor.
Tohle je třeba vždy uvádět.
U Tebe to vypadá skutečně na ty uhlíky - takhle to začalo i u mne. Buď šel pomalu a nebo nepravidelně a nebo jednou šel a jindy nešel.
Relé něco musí vydržet - na to je konstruované. U digiklimy je relé zapojené až při poslední rychlosti, kdy se do motoru valí proud naplno. Jinak jsou otáčky řízeny pulsně z digiklimy.
Oskar
Odeslal: Saturday 02 October 2010 - 22:18:17

ahoj kluci kdyby nekdo potreboval mam komplet digi klimu i ventilator zvlast
qpc
Odeslal: Saturday 02 October 2010 - 11:25:37

zepředu,od motoru.pod tim plastem před stěračema vyndáš vzduchovej filtr a ventilátor je pod tim..
Lubonsk
Odeslal: Friday 01 October 2010 - 22:20:49

ještě sem zapoměl napsat že relé které je na ten ventilátor(hnědé) se docela dost zahřívá mám strach že mi něco vyhoří ,může se zahřívat k vuli toho ventilatoru že nefunguje tak jak ma??
Lubonsk
Odeslal: Friday 01 October 2010 - 22:17:13

Zdravím mám vectru B 1,8 16V r.v 96 mám taky problém s ventilátorem,začal blbnout vypínal se a ted když ráno řpijdu do auta tak asi po 3minutách když ho mám na palubce zaplí se rozjíždí jakoby pomalu až se rozejde naplno.Jak tak čtu tak mám asi taky špatné uhlíky že?Mám možnost koupit starší jak se k němu dostanu nejlepe když ho chci cely vyměnit?Od motoru z venku nebo jak tady někdo psal za kastlíkem?Díky moc za rady už mě to deptá

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0509 sec,0.0145 z toho dotazů.