• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika :: Re: Naklápění xennonů
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Cesťák
Odeslal: Thursday 27 December 2007 - 12:34:03
Čau lidi, tak už na mě taky došlo.
V noci se mi nějak špatně spalo, o po několika hodinách důkladné analýzy jsem přišel na to, že to bude tím, že mi v listopadu propadla technickáa klidně jsem usnul. Druhý den, při cestě do Chebu se mi cca v poledne objevila německá hláška že mám něco se světlama. Objevila se ještě cca 3x a už se nehlásí. Xenony svítí normálně, Tehdy ráno jsem ještě viděl, že při rozsvícení otestovalo naklápění mezní polohy, po těch hláškách už ne. Nic nevrčí, nic se nehýbe, odešlo mi naklápění, pravděpodobně někde ve střední poloze. První hláška se objevila při opakovaném nastartování, ne při jízdě! Kdybych nemusel na technickou počkám, jestli to nerozmrzne ale takhle to potřebuju řešit. Jestli víte poraďte, jinak budu muset dát vydělat servisákovi, ale oni jsou teď všichni líní. Týká se to obou světel, pojistky č.: 6 a 24 jsou OK o jiných nevím.
Může to být zamrzlé čidlo?
Pro kontrolu mám VB2001 2,6 V6 Y26SE
Poslední odpovědi
Jerry
Odeslal: Monday 28 January 2019 - 23:43:15

Nevím ale pokud se ti hrabali v podvozku tak bych to hledal někde tam. To vypadá na špatně zacvaklej konektor nebo něco tak
Vrata
Odeslal: Friday 28 December 2018 - 10:59:29

Také bych prosil o radu. Nedávno mi měnili všechny tlumiče i s pružinama a vše kolem toho. Až po nějaké době jsem si všiml, že mi začalo blbnout naklánění xenonů. Nejdříve jsem si všiml, že levý xenon stále zůstává ve vrchní poloze (při rozsvícení hned svítí tak jak má a nijak se nenastavuje) a levý xenon se taky ani nehne a svítí stále dolů. pak asi po 14 dnech se ten levý chytnul a začal pracovat správně... tzn. při nastartování se srovnal do správné výšky. Teď už ale zase zůstává ve spodní poloze a svítí k zemi. Pravý se stále ani nehne, ale aspoň svítí dobře nahoru. Žádná hláška na displeji se mi neobjevuje. Mám hledat závadu v motorku světel nebo to bude někde v čidlech naklánění vozu. Mám VC 2.2 Dti 2003
Colommbo
Odeslal: Tuesday 16 December 2014 - 21:48:34

Tos ani nemusel jezdit do servisu, Jardo, měls mi zavolat a já bych ti býval řekl, co a jak...
Jerry
Odeslal: Tuesday 16 December 2014 - 17:25:10

Ahoj mám to u svý OC 2,5DTI a přestalo mi to také fungovat, ale jako na pořád. Zajel jsem do odborného servisu a tam mi řekli, že mám vypadnutý kloubek na ramínku čidla. Taková ta kulička zacvaklá v misce na hřídelce. Odborně mi to opravili pomocí dvou elektrikářských stahovacích pásek a jezdím s tím do teď cca 4 roky
karlik
Odeslal: Friday 05 December 2014 - 14:00:07

Potřeboval bych vědět kde najdu u VB 1,8, r.v.2001 to čidlo pro naklápění světel. Dík.
Martas
Odeslal: Friday 28 December 2007 - 19:07:37

Jeden z postupu ti napsal L.u.k.e, nicmene xenony by mely po vypnuti "sjet" dolu a opacny postup po jejich zapnuti tedy zase "vyjet" nahoru.
Cesťák
Odeslal: Friday 28 December 2007 - 18:21:47

To LUKE - Díky, to jsem potřeboval, prověřím až vystřízlivím.
To MARTAS - Díky, ale radit co potřebujou při STK a co ne už nepotřebuji, zajímá mě spíš jak je to s tím naklápěním.
L.u.k.e
Odeslal: Friday 28 December 2007 - 17:44:10

Overeni naklapeni proved takto: Zapni klicek zapalovani do polohy I, aby svitily budiky, zapni xenony a otevri kapotu. Vylez z auta, otevri kapotu a opri se o predni pricku a zacni s autem pohupovat. Uslysis a i ucejtis jak svetla pri pruzeni auta "vrni" to je prave moturek naklapeni...Ale hlavne nenastartuj motor, jinak uslysis jen V6. Mam stejne auto a tak mi to chodi, kdyz s tim budes pohupovat proti stene, bude to svitit skoro porad stejne vysoko..., jinak mas bud nekde spatny kontakt v konektoru u cidel a nebo KO cidlo, ktery chodi podle nalady...at se dari _;
Martas
Odeslal: Friday 28 December 2007 - 17:01:33

Cesťák napsal ...

Tak jsem to risknul a těsně před zavíračkou jsem zajel na STK. Byli vzteklí, protože Y26SE nikdy neviděli a museli přepisovat všechna data do PC ručně.


Docela by me zajimalo, jaka data do PC prepisovali ?
Na STK se co se motoru tyce kontroluje akorat typ motoru, pripadne cislo pokud toto neni v TP vymazano. Udaje o emisich jsou napsany v puvodnim Osvedceni o mereni emisi, nehlede na to ze emisni parametry jsou pro vsechny benzinove motory vicemene stejne.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0481 sec,0.0224 z toho dotazů.