• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
1.0 12V nestartuje
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
z0diaC
Wednesday 12 November 2008 - 06:16:58 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
mám následující problém ... včera jsem neodjel z prakoviště ... Corsa i pres neustálé startování nechytla .... zkoušel jsem to dost dlouho,dokonce jsem přivezl i Vectru a spojili jsme paralelně baterky (měl jsem podezření,že je to baterkou - je 9 let sratá - originál)

ani neškytla, ale co - dneska ráno jsem se jel mrknou,jestli je ještě celá a že to zkusím nakopnout ... chytla na první otočení !!!

už se mi to párkrát stalo - že nešlo nastartovat - většinou stačilo pár pokusů a chytla.

Ráno jsem si všiml,že při zhasínání motoru jakoby něco pípne v prostoru odkládací schránky ... jen tak malinko - asi 1/2 vteřiny.

Jsou tam nějaké relé/pojistky ?

Co vás napadá ? - předtím jsem řešil cukání motoru a na diagnostice jsme vyčetli občas špatné údaje z váhy vzduchu (neoriginální), a občas špatný signál ze snímače otáček kliky.

Co Vás napadá ?

Díky !


z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
Martas
Wednesday 12 November 2008 - 06:20:46 Citovat
Host
Z tveho dotazu neni zrejme, zda ti starter toci nebo netoci. Pokud toci zameril bych se na to cidlo na klice.
z0diaC
Wednesday 12 November 2008 - 08:07:48 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
jak jsem psal ... točí ... bez jakékoli odezvy .... ani neškytne ... nejvíc mě štve,že jsem k tomu ráno přišel a chytlo to nadrc .... nemůže to způsobovat teplota motoru ? - studené to chytne vždycky ale není pravidlem .... už to nestartovalo i studené ... mj. najde mi někdo v EPC číslo toho čidla a zhruba obrázek kde je umístěné ? - díky !!!

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
z0diaC
Sunday 16 November 2008 - 18:43:10 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
tak problém vyřešen ... výměna čidla kliky ... motor jede úplně jinak - richleji se vytáčí,otáčky při zahřátém motoru nepadnou tak nízko jako předtím - na volnoběh dřív "třepal" ...teďka nic ...

jinak mě dost překvapilo,že se ani nerozsvítila kontrolka poruchy motoru - např. u váhy vzduchu Vás to vesele nechá jezdit dál s omezeným výkonem a rozsvícenou kontrolkou a u téhle závady nic ... prostě člověk nenastartuje bez sebemenší indikace.

velký dík patří členu giovanny z Corsaclubu.cz

jinak nové čidlo (Bosch) stojí 2040,- __;

[ Upraveno Sunday 16 November 2008 - 19:07:51 ]

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
Insan!ty
Sunday 16 November 2008 - 19:39:11 Citovat
Host
z0diaC napsal ...
..dtím - na volnobìh døív "tøepal" ...teïka nic ...

jinak mì dost pøekvapilo,že se ani nerozsvítila kontrolka poruchy motoru
...



Ba naopak - když pøipojíš stojící motor na diagnsotiku, tak logicky vždy ukazuje chybu èidla, jelikož pøi stojícím motoru èidlo žádné pulsy nedává.. Takže z tohoto dùvodù asi nesvítí kontrolka pøed nastartováním - svítila by vždy.. A navíc sám píšeš
z0diaC napsal ...

.. na diagnostice jsme vyèetli obèas špatné údaje z váhy vzduchu (neoriginální), a obèas špatný signál ze snímaèe otáèek kliky.

Co Vás napadá ?

Díky !


No co by nás napadalo, když diagnostika ukazuje špatný signál ze snímaèe otáèek?! !!(a)

Navíc to psal i Martas
Martas napsal ...

..Pokud toci zameril bych se na to cidlo na klice.


Jedinì èidlo kliky zpùsobí nenastartování motoru, s jinýma poruchama to nastartuje, ale svítí kontrolka motoru a tøeba bìží v nouzovém režimu..

Martas
Sunday 16 November 2008 - 19:46:51 Citovat
Host
Insan!ty napsal ...

když připojíš stojící motor na diagnsotiku, tak logicky vždy ukazuje chybu čidla, jelikož při stojícím motoru čidlo žádné pulsy nedává


To ne, chybu cidla kliky ti to vyhodi pouze pokud kody zavad vyblikavas, protoze to samo dela neco jako diagnostiku. Pokud to nacitas diagnostikou tak ti to vycte jenom uz ulozene chyby ale ne cidlo na klice ne pokud ho ECU jako chybne uz nevyhodnotila.
Insan!ty
Sunday 16 November 2008 - 20:12:17 Citovat
Host
Vlastně ano, při vyblikávání to hlásí chybu snímače otáček.. Každopádně kdybych někdy načetl z paměti závad chybu snímače otáček kliky, tak bych asi klidný nebyl a snažil se ho vyměnit co nejdříve.. Ideální kdyby udělali nějaké dvojité čidlo, jedno odejde, rozsvítila by se kontrolka, ale motor by jel dál.. Tak odejde blbé čidlo a je to v pytli..
Snaid_CZ
Monday 13 April 2009 - 21:52:00 Citovat
Host
Mám taky podobný problém, Corsa X10XE, prítelkyne si tohle auto vyhlédla, 300 km najelo z bazaru za den, druhý den s ním jedu kousek a chcíplo a nešlo nastartovat. Po cca. ctvrt hodine jsem zkusil znova nastartovat a auto chytilo jako nic. Prijde i, že pokud auto trochu proháním, jede dobre, jak ale treba jedu pomalu ve meste, nechá me to vždy na nejlepším míste... Vymenil jsem všechny filtry, svícky, relé pal. cerpadla i cerpadlo jsou OK, zapalovací modul "dává" jiskry, vycištená škrtící klapka, nová váha vzduchu.. takže to asi vidím ješte na výmenu cidla kliky (smula, vcera jsem ho menil na mé VeBe). Check nesvítí.
briese
Monday 19 October 2009 - 08:36:36 Citovat
Host
SNAID_CZ> Hmm, pul roku stary prispevek, ale snad se jeste ozves. Cim to prosimte bylo? Mam ted PRESNE totez. Zdechava to za jizdy
Frosty
Tuesday 29 December 2009 - 11:38:11 Citovat
Host
Mám dotaz....vlastním corsu b 1.0 12V a vždy když je zima tak pokud je auto venku tak za studena nenastartuje nikdy až na roztlačení. Pokud je v garáži tak nastartuje bez problému. Baterie je nová, cidlo otáček na klice je také vvyměněné, i čidlo teplotní. Jakmile je zahřátý motor tak není žádný problém. Zajímavé je, že když jsem pridržel ruku u filtru tak nastartovalo. Jinak za studena startér točí a motor má snahu ale nenaskočí. Prosím poraďte.
Díky

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1309 sec,0.1008 z toho dotazů.