• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ABS - spatna funkce
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
odpadlik
Sunday 04 January 2009 - 18:22:03 Citovat
Host
Ahoj, mam problem se spatne fungujicim ABS. Na asfaltu, kdyz ve velke rychlosti dupnu na brzdy, tak gumy piskaji a na snehu se mi take zablokuji. Nevim co zkontrolovat, vse se zda byt ok az na tu funkci. Po zapnuti klicku se kontrolka rozsviti a po te zhasne. Za jizdy se nikdy nerozsvitila. Pri prudkem brzdeni je citit mirne kopani do pedalu, ale nevim jak hodne to ma byt, funguje mi to takto od zacatku.
Jedna se o Astra G, r.v. 2002, Z18XE s ABS, TC+ a ESP.
Dik za rady.
Cesťák
Sunday 04 January 2009 - 20:22:42 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Pokud to kope do pedálu, mělo by to být funkční. I ABS musí zablokovat kola při nízké rychlosti, jinak bys na ledu nezastavil. To pískání na suchu je jen takové pokvikávání, nebo skutečně zablokovaná kola? Ta kontrolka se rozsvítí osamoceně, nebo spolu s jinou kontrolkou? Prý se tak při prodeji ojetiny řešily nefunkční airbagy, že se proklemovala kontrolka s jinou, funkční. Jestli je to možné i u ABS nevím.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Anonymní
Wednesday 07 January 2009 - 08:03:58 Citovat
Host
Podle zvuku se zdaji byt kola skutecne zablokovana. Ted se mi stalo na horach ze pri male rychlosti z mirneho kopce na smrzlem snehu jsem vubec nezastavil. Kola blokla a auto jelo dal. Jinak podle diagnostiky nemam v jednotce ABS zadne chyby.
odpadlik
Wednesday 07 January 2009 - 08:05:02 Citovat
Host
to jsem psal ja, sorry
Cesťák
Wednesday 07 January 2009 - 09:41:16 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Pokud to byla ledovka, tak se ani ABS nechytne. V takových případech musíš na krajnici a doufat, že tam bude kamínek, nebo neujetý sníh apod.
Já vím, radí se dobře, ale když na to dojde, je to stres. Já měl nedávno něco podobného v podzemním parkovišti. Skončilo to neúspěšným pokusem o průjezd zdí. ABS si ani necvrklo, jelo to jako sáně.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Csala
Wednesday 07 January 2009 - 11:28:25 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Podle zvuku se zdaji byt kola skutecne zablokovana. Ted se mi stalo na horach ze pri male rychlosti z mirneho kopce na smrzlem snehu jsem vubec nezastavil. Kola blokla a auto jelo dal. Jinak podle diagnostiky nemam v jednotce ABS zadne chyby.

Správnu funkciu ABS zistíš ľahko: stačí, ak na kĺzkom povrchu dupneš na brzdu - ABS MUSÍ zapracovať! Brzdový pedál cvrliká a jednotlivé kolesá rôzne vrčia. Čiže je to cítiť aj počuť. Stačí na to rýchlosť 15 - 20km/hod. V tomto ročnom období klzký povrch nájdeš ľahko
odpadlik
Wednesday 07 January 2009 - 20:12:55 Citovat
Host
No a jak hodne vam o do toho pedalu kope? Me docela slabe ze to sotva zaregistruju.
Cesťák
Wednesday 07 January 2009 - 20:27:32 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
To je spíš konstrukcí, než vadou. Jezdil jsem s oktávkou, vectrou 1998, 2002, meganem, hyundayem a každý kopal jinak. Ten hyunday, z něj mě bolely nohy, ale byl to rok 96. Stávající VB02 kope minimálně, ale nemyslím, že by ABS nefungovalo. V tom to nebude. Podle mě tě rozhodilo poznání, že ABS není všemocné a myslíš, že je vadné.
Tím jsem si již prošel.
Ale docela bych bral, kdyby se tady rozepsal nějaký odborník na ABS. Vím, že není ABS jako ABS jak to vlastně funguje? a které značky, popř. modely mají ABS lepší?

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas
Wednesday 07 January 2009 - 20:45:13 Citovat
Host
Funkce ABS je v podstate velmi jednoducha - podle udaju cidel na jednotlivych kolech se snazi zabezpecit, aby se pri brzdeni vsechna kola neustale tocila a nezablokovala se a docili toho tak, ze u kola ktere je zablokovano toto odbrzduje dnes obvykle v taktu 16x za vterinu (existuje i 32x a starsi auta meli pouze 8x). Podminkou pro to aby ABS fungovalo je aby byl na brzdy neustale vyvijen tlak a vetsina novejsich aut uz ma tkzv. brzdiciho asistenta ktery v okamziku kdy je ABS aktivovano samocinne vyviji maximalni mozny tlak na brzdy.
dada
Thursday 08 January 2009 - 23:17:44 Citovat
Host
mám Z16XE Astru Caravan r 2002, ABS při brzdění a prokluzu jakoby chrčí a téměř nekope, to přibrzďování a povolování je opravdu velmi rychlé....jak když se tře plech o plech a maže se to pískem ) řekl bych že máš něco špatně, není třeba prasklý ozubený věneček který snímá rychlost nebo tak něco?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1509 sec,0.0964 z toho dotazů.