• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
chybové kódy diagnostiky x25xe
Přejít na stranu  1 [2] 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tomin
Saturday 11 April 2009 - 10:02:46 Citovat
Host
Ja bych to furt videl na nejake kostreni, ale tezko takhle radit.

Treba ta kontrolka: melo by byt celkem jednoduche to zdiagnostikovat na ni:
Ta kontrolka bude na 99% zapojena tak, ze jeden kontakt zarovky jde na +12 a druhy vede do jednotky. Tam se pripadne pres tranzistor uzemni a tim se rozsviti. Kdyz ti jednotka rika ze na
tomhle pinu ma male napeti, tak ho zmer. Najdi pin a zmer jake tam to napeti je.
Pak se posunem dal. Musi tam byt skoro to same, co mas na napajeci vetvi, tedy cca 12V (dostane se to tam prave pres tu zarovicku).

Pak bych znova promeril jake jsou napetove rozdily mezi napr. kostrou baterky, motoru, kostrou ktera se pouziva pro budiky, ....
Frenk
Saturday 11 April 2009 - 22:08:38 Citovat
Host
Vseho uz sem se temer zbavil - ano, bojuju s kostrama ...
Stale mi to ale pise tohle:

Initializacni cas : 128 ms

Nalezeny ulozene chybove hlasky !

69 Existuje
Snimac teploty nasavaneho vzduchu nizke napeti
133 Neexistuje
Snimac tlaku 2 napeti nizke


To cidlo teploty tam muzu dat jakykoliv, i kdyz si pujcim 100% zdravy z auta od mlady tak je furt chyba ... Kazdopadne v 3ti ome je tohle cidlo taky spatny a kontrolka na palubce kuli tomu rozhodne nesviti ...

Njn, ale potreboval bych nejaky popis pinu RJ, popr nejaky schema - dostalo se mi do ruky jen jedno od Tomina ale jsem nesvuj z toho popisu v "domeckovem pisme" - azbuce...
Tomin
Saturday 11 April 2009 - 22:56:51 Citovat
Host
Tady mas komplet schemata
Odkaz
Frenk
Wednesday 15 April 2009 - 16:39:18 Citovat
Host
A pozor, mladá si šla včera večer přeparkovat svoji OB X25XE a nic - motor tocil ale nenaskocil, jiskru svicky nehazely, palivove rele nespinalo. Dnes prijdu z práce a oma naskocila hned a bez problemu - to mi docela vadí neb ted cekam kde ji to necha. Pripojil jsem diagnostiku a napsala tohle:

Nalezeny ulozene chybove hlasky !

165 Prerusovany
Neznama chybova hlaska
3 Prerusovany
Neznama chybova hlaska
31 Existuje
Neverohodny signal otacky motoru

To ze to muze delat cidlo otacek motoru je mi jasny, jdu ho hned vymenit - predpokladam ze je to to cidlo hned vedle olejoveho filtru ? Ale netusim co jsou ty dalsi 2 zavady
newbie
Wednesday 15 April 2009 - 16:51:31 Citovat
Host
Frenk napsal ...

A pozor, mladá si šla včera večer přeparkovat svoji OB X25XE a nic - motor tocil ale nenaskocil, jiskru svicky nehazely, palivove rele nespinalo. Dnes prijdu z práce a oma naskocila hned a bez problemu - to mi docela vadí neb ted cekam kde ji to necha. Pripojil jsem diagnostiku a napsala tohle:

Nalezeny ulozene chybove hlasky !

165 Prerusovany
Neznama chybova hlaska
3 Prerusovany
Neznama chybova hlaska
31 Existuje
Neverohodny signal otacky motoru

To ze to muze delat cidlo otacek motoru je mi jasny, jdu ho hned vymenit - predpokladam ze je to to cidlo hned vedle olejoveho filtru ? Ale netusim co jsou ty dalsi 2 zavady



ano, je to ten vedle filtru, drží jenom na jednom šroubu. Když startuješ a nic, ukazuje ti otáčkoměr?
Frenk
Wednesday 15 April 2009 - 17:54:38 Citovat
Host
Jé, tak to mi nenapadlo To nevím Ted sem vyndal jiný z náhradníího motoru a jdu to zkusit nejak proměřit a případně vyměnit - bohužel si nejsem jistý jestli je to náhradní stoprocentní ...
Legend
Wednesday 15 April 2009 - 18:00:07 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Kódu 165 bych se vůbec nebál, ten se ukazuje docela často u různých typů aut. Fakt to vypadá na čidlo kliky, když je to taková občasná závada.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Frenk
Wednesday 15 April 2009 - 19:23:12 Citovat
Host
Tak jsem v Autodatech nasel ze cidlo ma mit na pinech 1 a 2 odpor 500 az 800 ohm - cidlo co jsem vyndal melo 970ohm coz bych chapal ze to obcas muze blbnout - natece tam bordel nebo cokoliv a uz to nasbira maly signal ktery RJ nedokaze vyhodnotit. Rezervni cidlo ma bohuzel 870ohm takze je taky na prd, zatim jsem ho tam dal a jdu hledat na netu nejakou lacinou nahradu - kdyby jste vedely byl bych vdecnej za tip. Díky !
side
Sunday 05 July 2009 - 13:10:36 Citovat
Host
mne to robilo to same ked som vymenil cidlo kluky bolo po probleme ale mne auto pred vymenou aj vynechavalo pocas jazdy . cidlo som na slovensku kupil nove za 48eur
McJOHN
Sunday 05 July 2009 - 21:45:53 Citovat
Uživatel #1085
Registrován: Tuesday 17 April 2007 - 15:06:08
Příspěvků: 329
Frenk napsal ...

Tak jsem v Autodatech nasel ze cidlo ma mit na pinech 1 a 2 odpor 500 az 800 ohm - cidlo co jsem vyndal melo 970ohm coz bych chapal ze to obcas muze blbnout - natece tam bordel nebo cokoliv a uz to nasbira maly signal ktery RJ nedokaze vyhodnotit. Rezervni cidlo ma bohuzel 870ohm takze je taky na prd, zatim jsem ho tam dal a jdu hledat na netu nejakou lacinou nahradu - kdyby jste vedely byl bych vdecnej za tip. Díky !


Nedávno jsem to taky řešil. Asi nejlepvnější varianta je vzít ohmetr a koupit čidlo na vrakovišti. Já to tak udělal, vzal jsem až třetí kus, který měl asi 550 Ohmů. Jinak v Auto Kelly ho maj asi za 2500,- Levnější se obávám moc nebude. V Elitu je to to samý

Omega B Caravan X25XE 96´ automat (po opravě už zase slouží a brázdí silnice)
Omega B Sedan X25XE 97´automat (v "pánu", odsloužila si svoje)
Omega A Caravan C20NE 87´ automat (už dojezdila)

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1484 sec,0.1140 z toho dotazů.