• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Calibra :: CALIBRA :: Calibra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Co se stane když rozvody budou KO?
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
wisastar
Wednesday 30 September 2009 - 21:55:23 Citovat
Host
freez napsal ...

wisastar napsal ...

mates napsal ...

No potká se to pane, zanýtujou se ti ventily do palice a bude. A pak tě oprava bude stát asi 30tyček jako mě !_;
Když ti prdnou rozvody (ať už praskne řemen nebo se vysype kladka a řemen přeskočí), tak se ti rozhodí pohyb pístu oproti ventilům a bude. __;


30 tisic??? pred dvema dny sem privez potkanou omegu s roztrhlym rozvodakem a dva ventyly byly po 270 a tesneni 500.... dve odpoledne prace....

Sice jsi nenapsal co to bylo za motor , ale i tak jestli si měnil jenom dva ventily a těsnění, tak se to za a: vůbec nepotkalo nebo za b: jsi vyměnil opravdu jenom to co bylo úplně v řiti pokud byl ohnutej ventil a ty jsi ho vyměnil co vodítko ? si nechal původní ? kolik měl ten motor najeto ? jestli už třeba nechtělo dát i nový šrouby na hlavu ? jestli někdo opraví potkanej motor tím, že vymění dva ventily a těsnění, tak to bych pak chtěl po něm koupit __; to si měnil na jednom válci dva sací ? když nad tím tak přemejšlím aby odešli na 16 ventilu jenom dva to snad ani není možný ne


motor se potkal pri startu... kdyz uz by byla v pr hlava neni lepsi koupit novou z motoru co bezi za 2 tisice a dat pouze novy tesneni (samosebou i srouby, je to sada) a sadu rozvodu s pumpou? A i kdyby se delala generalka (ventily, voditka, prebrouseni, sedla, hydrostely) porad nejsem na 30 tisicich. jako sorry ale za 30 tisic by ta hlava musela byt origo nova od opla....

Na tu spojku sem se ptal protoze sem hydraulickou jeste nedelal tak se radsi zeptam. auto porad jezdi ale zabira to nahore a pri pusteni spojky to proklouzne tak sem myslel ze by to mohlo byt jenom zavzdusneny...
JOB
Wednesday 30 September 2009 - 22:04:40 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Nevím jak to počítáš ty ,ale u potkanýho motoru odděláš spoustu věcí a když už kupuješ nový tak vždy celé sady.To máš ventyly,hydroštěly,těsnění (né jen pod hlavu ) šrouby,komplet rozvody,když se zadaří tak píst a případně ojnice,vodítka gufera, a práce s osazením hlavy + tlaková zkouška + demontáž a montáž ....... nevím nevím ale mě to za 30 tis odpovídá.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

JardaB
Wednesday 30 September 2009 - 22:07:45 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No v nekterych pripadech spis novej motor z vrakace nebo rovnou auto

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
wisastar
Wednesday 30 September 2009 - 22:11:30 Citovat
Host
JardaB napsal ...

No v nekterych pripadech spis novej motor z vrakace nebo rovnou auto


za 30 ssi myslim ze se da sehnat pekna....
JOB
Wednesday 30 September 2009 - 22:33:47 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
wisastar napsal ...

JardaB napsal ...

No v nekterych pripadech spis novej motor z vrakace nebo rovnou auto


za 30 ssi myslim ze se da sehnat pekna....

No jenže to jsi zase tam kde jsi byl protože u ojetiny je lepší udělat rozvody,oleje,většinou vejfuk,brzdy ........ tak pořád nevím

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

mates
Thursday 01 October 2009 - 08:51:37 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
No že jsem nedržel hubu __;
Mě se potkalo X25XE před třemi lety a to byly ceny omeg někde jinde. Ohlo se všech 12 výfuckovejch ventilů (jsou tam jakýsi plněný sodíkem či co), nechal jsem k tomu vyměnit vodní pumpu a těsnění pod svody. Sám to opravit neumím, takže směr servis...a to nikdo známej, prostě cizí firma. Ty si odečti tedy práci a cenu za díly poniž tak, jako by jsi koupil ty nejlevnější...a stálo by tě to třetinu, možná i míň. Já byl s prací spokojen, udělali to pořádně a napoprvé, nemusel jsem nic "dolaďovat", motor šel v pohodě.
Samo že každej servis mi řekl, jak to bylo moooc drahý...a když pak dělali rozvody na jiným potkaným autě, tak to bylo ještě horší
A tak to bylo u mě se vším... Když něco měnit, třeba výfucky, tak orig GM. Dostal jsem na ně slevu a po 4 letech byly furt jak nový... Ale je to každého věc, jen je mi líto lidí, co pak takový auta po někom koupí



Lexus RX 350
Honda Crosstourer
JardaB
Thursday 01 October 2009 - 09:51:24 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Kdyz uz jsme u toho, IMHO si to pocitani nejak zjednodusili, ze by se potkaly vsechny vyfukovy a zadny saci ventil je IMHO nemozne, spis vzali jednotnou cenu tech drazsich A voditka asi taky nemenili, ceny dilu predrazene i na GM. Ja bych to videl tesneni hlav 2x500, rozvodova sada 4500, par ventilu cca 12x200, to je celkem 8000. + prace, brouseni hlav (IMHO neni nezbytne), voditka, srouby hlavy... Asi by se to na 20-30 i dostalo komplet, ale to by bylo fakt udelane poradne.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
freez
Thursday 01 October 2009 - 09:53:37 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Majn goot __; no hlavně že se tazatel dozvěděl co se může stát když se motor potká, doufám, že se mu to nikdy nestane a kdyby tak doufám, že mu to nebude opravovat wisastar

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
JardaB
Thursday 01 October 2009 - 09:58:19 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
IMHO se dozvedel vsechno, co se stane i jak je to drahy a jake jsou moznosti opravy.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
mates
Thursday 01 October 2009 - 10:01:47 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
JB: možná je ta cena ventilů i s vodítky, už se nepamatuju...každopádně broušení hlav je zahrnuto v práci.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1793 sec,0.1333 z toho dotazů.