• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Automatická převodovka
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jan Tichý
Thursday 12 November 2009 - 12:29:23 Citovat
Host
Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit s postupem výměny oleje v automatické převodovce. Děkuji. Honza
mates
Thursday 12 November 2009 - 12:54:45 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
No u mé Omegy B s klasickým automatem to bylo asi takhle:
Na zvedák, směr nahoru, oddělat šroub kontrolního otvoru, sundat oba spodní dekle, báááác...dekle spadly na zem, olej po celé dílně, chvíle pro nadávky, výměna filtru, výměna obou těsnění na deklech, namontovat zpět, utááááhnout, olej nalít do takové kovové pístnice (vypadá to jako velká stříkačka, akorát že z kovu), kontrolním otvorem nalívat olej dokud nezačne vytíkat, zvedák dolů, já do auta, zvedák nahoru, nastartovat a postupně střídat všechny stupně na automatu, aby se olej nasál všude...při tom pomale doplňovat, jakmile na ně olej vykoukl, že už je to plný, vrátit kontrolní šroub, omega na zem, platba, odjezd z dílny. Příjezd do práce, zpozorování kapání oleje z AT, návrat do dílny, řev, omega na zvedák, nahoru...hele, tady jsme tu větší vanu moc dotáhli a prdlo těsnění, vana dolů, njů těsnění, vana nazpět, opatrně dotáhnout, opakovat proceduru s nalíváním oleje, žádná platba, odjezd...a od tý doby v poho.
Ale to bylo u klasickýho AT v Omeze...třeba VecA měla kontrolní měrku na automat, tudíž se olej nalíval skrz ní a bylo to jednodužší.
Nevím ale, jak je to u novějších automatů či robotizovaných manuálů (tam platí asi lhůty jak u klasických převodovek).

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Martas
Thursday 12 November 2009 - 12:59:04 Citovat
Host
U Corsy muze byt normalni automat nebo Easytronic, co mas za typ prevodovky a taky by se hodilo rict co mas za typ Corsy (A, B, C, D) a motoru ?

[ Upraveno Thursday 12 November 2009 - 13:08:49 ]
Honza Tichý
Friday 13 November 2009 - 10:42:37 Citovat
Host
Ahoj-jedná se o Corsu B rok 2000 typ motoru X14XE. Číslo kar. WOLOSBF68Y4145184. Typ převodovky nevím. Pokoušel jsem se vypustit olej z převodovky a i když dle měrky tam bylo oleje dost-vyteklo pouze asi 2l oleje......Po kontaktování Opel servisu mi bylo sděleno, ža tam má být cca 7 litrů oleje a bylo by dobré demontovat i filtr a alespoń ho vyčistit. Zajímal by mě tedy konkrétní postup výměny (např. demontáž krytů atd.) Děkuji Honza.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1447 sec,0.1194 z toho dotazů.