• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Tigra :: TIGRA :: Tigra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Umístnění termostatu
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Lukáš
Monday 18 January 2010 - 11:53:10 Citovat
Host
Ahoj prosim poradite nekdo kde je presne umistnen termostat ?? Opel Tigra 1996 1,4 66 KW
Děkuji
Martas
Monday 18 January 2010 - 12:07:24 Citovat
Host
Nahore vedle rozvodu.
Anonymní
Monday 18 January 2010 - 14:35:22 Citovat
Host
jj uz jsem ho nasel.Odsrouboval sjem vrchni tri srouby a rozdelal ho.Vycistil a odzkousel jsem funkci v hrnci s teplou vodou tak se kraaasne otevrel ale po ochlazeni my prijde ze se nedovre.A kdyz jsem zkusil do toho kolinka nalej vodu tak me protekla takze nedovira tak jak ma.Netusite nekdo jestli to jde opravit?Treba to vicko trosku pribrousit aby si poradne sedlo nebo tu pruzinu nejak postelovat?
Martas
Monday 18 January 2010 - 14:40:18 Citovat
Host
Co na tom chces stelovat, dyt novej stoji par korun ....
mates
Monday 18 January 2010 - 14:49:44 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Martas napsal ...

Co na tom chces stelovat, dyt novej stoji par korun ....

Ale šetřit by se mělo...všude a na všem !frr A když to chce opravit, tak to chce opravit !frr Nebude se přeci vyhazovat zbytečných 304,-- Kč třeba tutok

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Anonymní
Monday 18 January 2010 - 16:18:38 Citovat
Host
Kde si nasel takovou nizkou cenu to by se urcite pak vyplatilo vymenit.Ja jsem nasel vsude jen okolo 600 az 700.Samozrejmne je vzdycky lepsi tam dat novej kus ale chtel bych to zkusit opravit nez se tam da novej.A hlavne neni to pro me, proto schanim info na opravu.Vymenu provede kazdej.Kazdej i ví jak termostat funguje ale kdyz nefunguje tak to musi mit nejakej duvod a ja na nej chci prijit a opravit to.To snad neni zas tak hrozny ne ??ze chci na neco prijit a ne to hned menit.Ale zpet k problemu.Ten termostat by mel byt proste celkove zavrenej a nemel by propustet ne??
Martas
Monday 18 January 2010 - 18:46:02 Citovat
Host
To je jednoduchy, jednak je obrostlej vodnim kamenem ale predevsim termostat ma omezenou zivotnost a casem se mirne zmenily vlastnosti toho dvojkovu, takze uz proste nefunguje jak ma.

Termostat by samozrejme mel zavirat uplne ale vzhledem k vyse uvedenemu je to teorie a funguje to tak jen nejakou dobu. Bezne termostat trosku propousti nehlede na to ze nektera provedeni maji v sobe dokonce dirku aby voda neustale trochu cirkulovala.
Martas
Monday 18 January 2010 - 18:52:27 Citovat
Host
A podle konstrukce ten termostat jeste "douzavre" obeh vody.
Anonymní
Monday 18 January 2010 - 19:20:33 Citovat
Host
no nastesti tam zadnej vodni kamen nebyl a na prvni pohled nebyl nejak nemocnej.Ale kdyz jsem ho rozebral tak jsem tam zjistil ze je tam osycka ktera byla lehce na konci pridrena tak jsem ji lehce zbrousil aby v tom pouzdre mohla lehce behat a jinak vse vypadalo ok.Pak jsem do dal do hrnce ohral a pozoroval jak se otvira.Po ochlazeni jsem zkousel tesnost ale ta bohuzel nebyla zadna.Vytekla celkem rychle a to si myslim ze je ten problem ze to auto netopi.Proste to zkusim jeste jednou rozebrat a zkontrolovat ten doviraci ventil a tu pruzinu.Teoreticky kdybych ten termostat uzavrel tak bych mohl aspon odzkouset ze to auto topi ne?By me mela rucicka teplomeru vybehnout do normalu a melo by to hrat ne ??
Legend
Monday 18 January 2010 - 23:24:58 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Nevěřím tomu, že by se dal snadno opravit špatný termostat, jak píše Marťas, po skončení životnosti je na výměnu. Navíc za tuhle cenu není co řešit. Jsou i auta, kde stojí termostat třeba 2.500,- a taky se prostě musí vyměnit. A když si představím, jak dlouho by mi při tom laborování muselo stát auto nepojízdné a ten čas s tím strávený...

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2415 sec,0.1856 z toho dotazů.