• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Naboural mne cizinec
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Posuvka
Tuesday 15 February 2011 - 21:07:59 Citovat
Host
Zdravím všechny a prosím o radu. V koloně mne naboural cizinec (D), bohužel jsem nevolal policii a ani nenapsal protokol. Mám jeho jméno, datum narození, číslo OP a místo vydání, číslo auta a foto nehody i s řidičem. Pojišťovna Allianz za 6měsíců nic nevyřešila. Poraďte, jak se dostat na němce, který se nechce ke škodě přihlásit. Hledám na internetu jeho adresu či jakýkoliv odkaz, zatím marně a pojišťovny jako když se jich to netýká!! nechtějí mi poskytnout ani adresu, abych ho mohl sám obeslat.
Děkuji
Legend
Tuesday 15 February 2011 - 22:21:12 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
S tím se už moc nenadělá, měli jste aspoň sepsat záznam o něhodě, aby to bylo něčím podložený

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
starecvdf
Tuesday 15 February 2011 - 22:58:34 Citovat
Host
Obraťte se na Německou policii. Řekněte jim, že jste se sním chtěl domluvit bez papírování a on, že souhlasil. Předložte fotodokumentaci a jeho adresu. Oni ho najdou a nenechají to tak.
Náčelník
Wednesday 16 February 2011 - 00:11:40 Citovat
Uživatel #763
Registrován: Thursday 08 June 2006 - 14:29:14
Příspěvků: 155
Máš různé možnosti...nezaručený výsledek.
1) obrať se na Českou kancelář pojistitelů : Odkaz
2) podat oznámení na pachatele, můžeš u benga v ČR nebo u benga v SRN (alias Kobra 11);
3) podat oznámení u pojišťovny, kde pachatel hradí povinné ručení, klidně bych zvážil i podat žalobu u příslušného soudu na danou pojišťovnu;
4) zajet si na danou adresu, odchytit si ho a ...... a přesvědčit ho

Možnosti jsou, ale výsledek je silně nezaručený.

Jinak je chyba největší nesepsat nějaký panflet o nehodě s účastníky nehody!!!! Jinak pokud osoba je průměrná "značka Renaultu", tak řekne, že jsi nehodu způsobil Ty, že má svědka, jsi nechtěl volat policajty, jelikož jsi věděl, že jsi jí způsobil Ty..zkrátka jinak řečeno, vše obrátí proti Tobě. Takže tvé vyhlídky na úhradu škody jsou prachmizerné Sorry, že Ti to takhle říkám.

Jinak nesouhlasím s názorem "starecvdf". Není dobré tvrdit, že jsi se s ním chtěl domluvit bez papírování!!! Bez papírů žádný úřad nic neudělá, dost blbě se dokazuje pravda, naopak tato situace nahrává pachateli. Je potřeba říci, že jsi chtěl to sepsat, ale on to odmítnul, kdy na tebe začal řvát, rukama tam naznačoval, že by jsi mohl dostat do držky a pod. On by lhal jako svině. A policie v západní Evropě tohle fakt moc řešit nebude!!!! Není písemný důkaz, velká škoda, odkážou Tě na občanskoprávní řízení a pachatele fakt hledat nebudou. To je dost naivní myšlenka o hledání pachatele....klidně bych tady doložil písemný důkaz, ale nemohu, nesmím

Je mi líto, že nemám lepší zprávy, ale nevzdávej to dokud se o něco málo nepokusíš, oni pojišťovny spoléhají na to, že poškozený se na nějaké větší dohady vykašle, zkrátka zo zkouší a dost často jim to prochází. Poškozený vzdá boj už na začátku.

Létám nízko a rychle..... pod hladinou radaru


Opel Honda CBF 900 Hornet + Babeta 210 - aktuální
Audi A6 3.0 TDi 2007 - aktuální + plus dvě bokovky
Audi A4 2.0 TDi 2005 - není aktuální
Opel Omega B 2.6 V6 2001 - není aktuální
Opel Omega B 2.5 V6 1996 - není aktuální
Lhex
Wednesday 16 February 2011 - 09:19:02 Citovat
Host
Nevím z čeho soudíš, že se němec nechce přihlásit k odpovědnosti? Je on pojištěný u Allianz? Nebo proč to řešíš s Allianz? NA CKP odkazu výše je spousta informací jak se má postupovat, tak to pořádně pročti. Každopádně budeš muset se někam obrátit písemně. Formulář o nehodě vypln alespon dodatečně sám, pokud jste se na místě nebyli schopní domluvit i třeba kvuli jazyku, měla se volat policie, to je jasné.
Tady je odkaz na hledání platnosti pojištění u cizích aut Odkaz Možná to u své pojištovny v německu dávno nahlásil a je to všechno příběh o lenosti a nechopnosti jiných - přece pomocnou ruku hledej na konci svého ramene - tak to je a v tomhle státě asi už napořád bude..
Posuvka
Wednesday 16 February 2011 - 19:02:48 Citovat
Host
Díky všem za názor a rady, jsem si vědom dost zásadních nedostatků při řešení nehody na místě. Byl vstřícný a bez problémů poskytl alespoň OP (či co to v D mají). Jinak jsem to řešil přes ČKP, která to dala Allianz k řešení a ti to měli přes jejich partnerskou pojišťovnu v D řešit. Z výsledků je zřejmé, že se opravdu čeká pouze na doložení podepsaného protokolu (já jej již vyplnil a podepsal a poslal pojišťovně). Předpokládal jsem, že jej pojišťovna vyzve k nahlášení .. nemám žádné info, jak to v D řešili (již jsem požádal o doložení provedených kroků).
Pokusím se ještě realizovat některá Vaše doporučení...
Děkuji

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1908 sec,0.1442 z toho dotazů.