• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
změna kastle/ VIN !!
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Pepánek
Tuesday 01 March 2011 - 13:31:33 Citovat
Host
Ahoj,mam na stavajici Astre F rv.95 zrezlou boudu a potrebuju ji vymenit.Problém je v tom,že je tam LPG a oficiálně mi to vyměnit nepovolí...Mám boudu z roku 97 a má světlejší barvu.Nevíte někdo jak to zahrát s VIN kodem?Když se to převaří tak to jde vždy údajně poznat. (Němci a Rakušáci jsou na to háklivý...)Napadlo mě,zalít starý VIN cínem a zabrousit,tudíš by podle mě neměli nic roentgenem poznat,ale jak tam dostat VIN z původní kastle?
Jiřik
Tuesday 01 March 2011 - 13:52:22 Citovat
Host
Navařit větší kus plechu, aby byly sváry mimo zorné pole _;
JardaB
Tuesday 01 March 2011 - 14:08:04 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Vlastne to pak muzes brat tak, ze vyvaris stavajici kastli kusem nove kastle a vymenis motor, interier, podvozek.... Neni nikde psano, ze nemuze byt 2kg puvodni kastle a zbytek vyspravenej
Nejake cinovani atp. je IMHO blbost, stejne, jako pak jezdit za hranice (nebo si radsi vzit batoh, at je kam dat cajky cestou na nadrazi)... Ale to se stava i normalnim autum.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Pepánek
Tuesday 01 March 2011 - 14:10:19 Citovat
Host
To je celkem jasné že nevyříznu a nenavařím plech 5x10cm,ale mě se jedná o to,aby to nikdo nepoznal.A když se do toho bude vařit tak se to pozná.Zespod podlahy se dá magnet a nasype se na místo kde je pravděpodobně svár železný prach a ono to přesně totiž ukáž...

Konkrétně se zeptám takhle,myslíte si,že by šlo ručně VIN vyrazit najednou jako celé číslo?Mám k dispozici CNC frézu,takže když bych dal kosek ocelové destičky na výšku a nechal frézku o průměru 0.25mm aby mu z toho vydlabala ono číslo-myslíte si že by to šlo vyrazit?Ptám se proto,aby mi cely ten razník jen neposkočil,nebo abych to v tom místě jenom nepromáčkl...
Host
Tuesday 01 March 2011 - 14:12:53 Citovat
Host
JardaB napsal ...

Vlastne to pak muzes brat tak, ze vyvaris stavajici kastli kusem nove kastle a vymenis motor, interier, podvozek.... Neni nikde psano, ze nemuze byt 2kg puvodni kastle a zbytek vyspravenej
Nejake cinovani atp. je IMHO blbost, stejne, jako pak jezdit za hranice (nebo si radsi vzit batoh, at je kam dat cajky cestou na nadrazi)... Ale to se stava i normalnim autum.

No máš zajímavý názor,celkem mě to pobavilo.Němci taky když ekologicky likvidujé auta tak jim stačí dát do šrotu kus plechu s VINkem.Já ale za hranice jezdím (Švýcarsko,Itálie,Chorvatsko,Německo).
McJOHN
Tuesday 01 March 2011 - 14:29:03 Citovat
Uživatel #1085
Registrován: Tuesday 17 April 2007 - 15:06:08
Příspěvků: 329
Já teda nevím, zase se v tom tolik nevyznám,ale máš-li doklady i k "nové" karosérii, tak to uděláš jako přestavbu. Eventuelně si vyžádáš od výrobce dobro-zdání o zaměnitelnosti a nemusíš vymýšlet jak obejít VIN




.......ale možná se moje domněnka nemusí sejít s realitou. ))

Omega B Caravan X25XE 96´ automat (po opravě už zase slouží a brázdí silnice)
Omega B Sedan X25XE 97´automat (v "pánu", odsloužila si svoje)
Omega A Caravan C20NE 87´ automat (už dojezdila)

Host
Tuesday 01 March 2011 - 14:44:22 Citovat
Host
McJOHN napsal ...

Já teda nevím, zase se v tom tolik nevyznám,ale máš-li doklady i k "nové" karosérii, tak to uděláš jako přestavbu. Eventuelně si vyžádáš od výrobce dobro-zdání o zaměnitelnosti a nemusíš vymýšlet jak obejít VIN




.......ale možná se moje domněnka nemusí sejít s realitou. ))

Včera jsem se na to byl ptát.Originál bouda je rv. 95,nová je 97.A hlavně kvuli LPG mi to neudělají.Ouřada tohle taky kdysi řešil a nedořešil.A hlavně mě upozorňoval na to,že to dobrozdání může stát cokoliv.Nejlevnější co viděl bylo za 2500,- nejdražší za 5 500,- a to konkrétně u Opela...
Kdyby to auto nebylo v plynu ale jen benzin tak bych to neresil,ale tkahle je to auto z reaztou boudou neprodejný a na jine není...
JardaB
Tuesday 01 March 2011 - 14:45:35 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No moznost oficialni je hodne teoreticka a zavisi na mnoha subjektech - vyrobce, papiry ke kastli - stav v registru, .... To uz bych radsi koupil novy auto.
Ja bych sel do rizika a vymenil velky kus s VIN, nakonec me v zahranici kontrolovali vzdycky jen doklady a ze by nekoho zajimala detailne tak stara pastika... Nakonec riziko, ze clovek odejde pesky, je vzdycky.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
wisastar
Tuesday 01 March 2011 - 16:19:34 Citovat
Host
presne tak... vymen co nejvetsi kousek s vin a nikdo nic nedokaze ani kdyby chtel..a u takhle staryho auta na vin nikdo uz nikdy nekoukne je to nejlevnejsi...
JOB
Tuesday 01 March 2011 - 17:58:10 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
wisastar napsal ...

presne tak... vymen co nejvetsi kousek s vin a nikdo nic nedokaze ani kdyby chtel..a u takhle staryho auta na vin nikdo uz nikdy nekoukne je to nejlevnejsi...

Nechci nikoho strašit , ale vzhedem k tomu že běžně zabavujem auta i pro policii a to většinou právě u podezření že bylo manipulováno s VIN tak vám mohu bezpečně říci že když už to dostanou hoši co se tím živí tak to poznají. Dokonce u přebroušených čísel na motoru dokážou vyčíst původní. Jinak samozřejmě platí že když to nepozná běžnej polda na silnici ,nebo technik na STK tak se to k těmto profíkům nedostane a jsi celkem v klidu. Takže já bych oslovil nějakého zručného klempíře a vyměnit co největší kus.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1717 sec,0.1365 z toho dotazů.