• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ruční brzda podruhé
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Dralan
Monday 04 April 2005 - 11:37:15
Host
Ahoj, uľ jsem se jednou ptal - zůstává mi viset ručka na 16XEL, vzadu mám kotouče, lanovody chodí volně. Poradí mi někdo stručně jak se dostanu k tomu mechanizmu, který převádí pohyb z pák, co jsou na nich navěąená lanka ?
V knize Jak na to co jsem koupil jsem to nenaąel. Dík.
ms
Tuesday 05 April 2005 - 15:36:03
Host
skus pohladat v poradni na vectre sa o tom davnejsie diskutovalo. Mozno to budes mat podobne.A v zadu asi nemas len kotuce, ale kotucobubny.
Dralan
Friday 08 April 2005 - 10:27:21
Host
Dík zkusím, ale jsou to kotouče-vypadá to stejně jak na předku
Yper
Friday 08 April 2005 - 11:49:51
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Nenech se zmýlit vzhledem. Jsou to bubnokotouče, kdy pakny v bubnu nejsou na noľní pedál, ale jen na tu ruční brzdu.
Demontuj zadní kolo. Odkryje se ti onen bubnokotouč - uvidíą před sebou litinový buben s kotoučem. Na bubnu jsou 4 díry pro ąroub od kola, pak mylím minimálně jeątě jedna díra - tzv.montáľní na seřízení paken uvnitř bubnu a jeątě uvidíą i jeden zápustný ąroub. Tenhle ąroub vyąroubujeą. Ten totiľ zajią»uje posazení bubnokoutouče vůči dírám v nábě, ke kterým se ąroubuje kolo. Pak musíą demontovat zadní brzdič (je lepąí z něj vyjmout destičky-ale označit kam a jak která patří). Brzdič je uchycen na dvou ąroubech zezadu a dají se povolit. Neodpojovat ho z přívodu brzdové kapaliny, ale jen dát bokem - příp. přivázat provazem "někam" aby nepřekáľel a neprověąoval se na vedení brzdové kapaliny.
Pak uľ nic nebrání tomu, aby jsi demontoval tahem k sobě bubnokotouč. Pokud nepůjde, tak kladivem po obvodu bubnu uvolnit, dokud nepůjde. ®ádný stahovák se nepouľívá-není třeba. Musíą mít samozřejmě uvolněnou ruční brzdu, aby náhodou rozevřené pakny nebránily staľení.
Buben na nábě drľí vlastně jen tím jedním ąroubkem a za jízdy je vystředěn nábou a drľí ho ąrouby od kola.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3085 sec,0.2596 z toho dotazů.