• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Agila :: AGILA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Rádio car 2003 neaktivuje displej
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Roman
Sunday 27 May 2012 - 09:59:17 Citovat
Host
Zdravím všechny,

mám problém s rádiem blaupunkt car 2003. Hraje, vše funguje ale nezobrazuje při zapnutém zapalování stanice na displeji a při vypnutém zapalování vůbec displej nerozsvítí, nereaguje. Zkoušel jsem různé kombinace tlačítek pro přepnutí zobrazení ale nic. Konektor v autě je klasický 36pin a nezdá se že by do něj někdo zasahoval. Auto jsem koupil s neoriginálním rádiem ale to jen chrčelo tak jsem jej chtěl vyměnit za origo s tím, že budu moct sledovat údaje na displeji ale nejde. Poraďte prosím.
Legend
Sunday 27 May 2012 - 10:38:10 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Je možné, že když někdo měnil rádio za neoriginální, tak ustřihl kabel, přes který originální rádio rozsvěcuje display. Podívej se do konektoru od rádia, jestli není v kabelech vidět nějaký zásah (pin 7 - černožlutý kabel) a taky ještě na straně displaye (pin 2). Pak napiš jak to dopadlo a uvidí se co dál

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Host
Sunday 27 May 2012 - 19:22:54 Citovat
Host
Konektor co se zasouvá do rádia vypadá v pořádku ale ještě jednou ho zkontroluju, konkrétně černožlutý kabel. Ale nevím jak se dostat ke konektoru u displeje? Doufám že to jde nějak jednoduše bez demontáže celé palubovky? Jedná se o model Agila r.v.2000. Děkuji za odpověď.
Host
Sunday 27 May 2012 - 20:55:12 Citovat
Host
Tak jsem to znovu zkontroloval a vše se zdá v pořádku. Už jsem se i dostal do "kapličky"k displeji, nevěděl jsem že je to tak jednoduché . Oba konektory, u rádia i displeje jsou netknuté, obalené molitanem asi z výroby, žádný přerušený kabel, žádný kabel nikde navíc. Už jsem docela bezradný. Chtěl jsem originál rádio co bude komunikovat s displejem tak jsem koupil CAR300 ..... později jsem zjistil že nepasuje 26pin konektor , koupil jsem tedy CC20 ..... pak jsem zjistil že má úplně jiný novější konektor , sehnal jsem NCDR2011 v domění že alespoň půjde rádio když na navigaci nemám displej ...... konektor tentokrát pasoval ale hrála jen jedna stanice a žádné tlačítko nefungovalo a spolupráce s displejem také ne __;, podařilo se mi za dobré peníze tedy koupit car 2003 které po odkódování alespoň hraje ale s displejem mám i nadále smůlu ^au
Legend
Sunday 27 May 2012 - 23:03:53 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Potom bych ještě zkusil klávesovou zkratku - podržet současně tlačítka 1, 3, 5, AS a k tomu ještě podržet tlačítko na zapnutí rádia, tím se změní řádkování displaye, když mají některé auta 8 znaků na řádek a některé 10, v tom by mohl být problém, když se neví z jakého auta je rádio.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Martas
Monday 28 May 2012 - 08:17:47 Citovat
Host
Agila neni Opel, to na co jsme zvykli od Opelu tady vubec nemusi platit !!!!

Display je s jinym konektorem, takze s velkou pravdepodobnosti to jak komunikuje s radiem muze byt uplne jinak.

Jaky presne radia se tam montovala nevuim, videl jsem tam jen CAR2003.

Takze to ze to neukazuje vubec nemusi byt zavada jen nespravny typ radia a pak je jeste moznost ze pri montazi neoriginalniho (pokud tam z vyroby vubec radio bylo) byla vypnuta komunikace Radio - Display prez cdiagnostiku (nebo nebyla nikdy povolena).

Host
Monday 28 May 2012 - 15:29:47 Citovat
Host
Vyzkoušel jsem ještě uvedenou kombinaci tlačítek (1+3+5+AS+zap.) ale po "pípnutí" žádná změna. Jestli má displej jiný konektor než ostatní Oply nevím, je tam cca 14pinový jehličkový konektor, který má na sobě plastovou zajišťovací přezku.
Také jsem viděl Agily pouze s rádii Car 2003 a proto když jsem sehnal tento model, očekával jsem bezchybnou funkci. Příprava na rádio už byla podle mne od výroby, kabely od rádia jsou všude úhledně přichycené, dodělávané si myslím že by vypadalo jinak. Poslední možností by tedy mohlo být úmyslné vypnutí přes diagnostiku? Servis Opel jsem chtěl nechat až jako poslední možnost. Jestli ještě někoho něco napadne tak budu vděčný, díky.
Anonymní
Monday 14 August 2017 - 23:01:46 Citovat
Host
Ahoj, vyresil jsi to? Mam v Corsa C Blaupunkt car radio 2003 a stejny problem. Nicmene radio jsem vytahl, zahrkal a chvilku LCD svitil, natukal jsem CODE a alespon uz hraje, ale bez displaye. Kdyz se radio vypne, tak datum sviti normalne furt, ale po zapnuti radia zhasne a radio neukazuje... Diky, Tree
Anonymní
Friday 18 August 2017 - 23:31:51 Citovat
Host
Zdravím, možná to bude jen studený spoj na konektoru rádia - chtělo by to rozebrat a prohlédnout. Pokud displej po vypnutí ukazuje datum, znamená to, že je jinak v pořádku a problém v něm tedy není.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1460 sec,0.1033 z toho dotazů.