• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: OSTATNÍ :: Ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Soudní znalec
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Cesťák
Monday 07 October 2013 - 09:18:00 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Dobrý den,
Asi se budu hádat o svá práva s autorizovaným servisem OPEL.
Myslím, že mě vědomě podvedli se zárukou opravy, ale nechci předvídat, třeba se k tomu postaví čelem.
Doporučíte mi, nebo ozve se mi někdo, kdo má zkušenosti s opravami OPEL, jehož vyjádření OPEL servis přijme, popř. bude použitelné u soudu?


Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Cesťák
Monday 07 October 2013 - 09:21:12 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Ještě upřesním, jedná se o repasi naftového čerpadla DENZO.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

qpc
Monday 07 October 2013 - 12:02:25 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Cesťák napsal ...

Dobrý den,
Asi se budu hádat o svá práva s autorizovaným servisem OPEL.
Myslím, že mě vědomě podvedli se zárukou opravy, ale nechci předvídat, třeba se k tomu postaví čelem.
Doporučíte mi, nebo ozve se mi někdo, kdo má zkušenosti s opravami OPEL, jehož vyjádření OPEL servis přijme, popř. bude použitelné u soudu?



asi by bylo fajn napsat,co konkrétně ti provedli,zda jsi jezdil na předepsané kontroly a proč a jak ti zdůvodnili to,co tobě se nelíbí..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Cesťák
Monday 07 October 2013 - 12:42:06 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Původně jsem to chtěl napsat až po jednání s nimi, chtěl jsem jen kontakt na který se obrátit, ale aspoň třeba poradíte, jak s nimi jednat.

Mám bazarovou VeC Z30DT 2007. Každý podzim, již jsme to tu řešili, mi začal cukat motor a pokud napsal nějakou chybu, tak nízký tlak v railu. Nakonec to vždy odmítne startovat s tím, že pokud to zlusím třeba za hodinu, naskočí normálně.
2x jsem to vyřešil přepouštěcími ventily v palivovým čerpadle a vždy to vydrželo do prvních mrazů.

Napotřetí, letos v únoru, jsem se proto rozjel přímo do AUTOVARS, kde mi potvrdili, že to je těmi ventily a nabídli výměnu, ale že mi doporučují zrepasovat celé čerpadlo, že to bude vzhledem k najetým km (200.000) lepší. Dal jsem na technika, a připlatil si za repasi.

Když jsem přebíral auto, ačkoliv byl na dodáku každý šroubek a okroužek, zmíněné ventily tam nebyly. Na místě jsem to ihned reklamoval a požadoval je tam doplnit kvůli záruce. Tvrdili mi, že jelikož to je pro ně subdodávka, berou to jako kompletní čerpadlo, navíc mi tam rukou technik doplnil záruku 6 měsíců, zatímco jsem předtím předpokládal záruku za ventily, jako nový díl 2 roky.
Cítil jsem se tímto jednáním oklamán a konzultoval to i s ředitelem, alespoň tak se mi v telefonu představil, který se omluvil, že mi to měl technik lépe vysvětlit, ale už se stalo.

No a dnes jsem nenastartoval. ECU hlásí: nízký tlak v railu.



Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas
Monday 07 October 2013 - 13:58:21 Citovat
Host
Trochu me unika na co se vlastne ptas ?

To ze na opravu mas zaruku "jenom" 6 mesicu ?

To snad je normalni ne ...

2 leta zaruka se vztahuje na kompletni vyrobek a to zdaleka ne na vsechno (napriklad na spoustu veci podlehajicich opotrebeni jako treba baterie nebo boty muze byt i podstatne kratsi byt to musi byt uvedeno na "zarucnim listu") a to cele navic plati jen v pripade, ze se obchod uskutecnil na zaklade Obcanskeho zakoniku tj. nakup na fyzickou osobu nepodnikajici, pokud je to na "IČO" tak se to ridi Obchodnim zakonikem a muze to byt uplne jinak. Napriklad takova Ikea pokud cokoliv nakupujes na IČO ti da zaruku na 6 mesicu i v pripade noveho kompletniho vyrobku.
Cesťák
Monday 07 October 2013 - 14:32:54 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Jak často kupuješ palivová čerpadla? Pokud tedy jezdíš na dehet? Jako já? Jednou za rok?
Je normální, aby čerpadlo na naftu, mělo po repasu životnost 7 měsíců, kdy 6 je záruka

Řeším právě toto.
Odchází (ucpávají se... nevím) ventily v čerpadle. Mám již třetí. Každý rok jedny.
Jel jsem proto do autorizovaného servisu, a řekl jim na rovinu, že mám tento problém a nevím si s ním rady. Řekli mi, že jasně, ventily to řeší a ty jejich bez problémů. Bavil jsem se s nima, že na ně dají 2 roky záruku. A potom mě elegantně navedli na repasi čerpadla, kde mi dali 6 měsíců přesto, že jsem je upozorňoval na to, že vždy po roce mám problém.

To mi nesedí.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas
Monday 07 October 2013 - 14:38:53 Citovat
Host
To ze odejde po 7mi mesicich asi normalni neni ale to ze na opravu je zaruka 6 mesicu normalni je.

Chtel bych videt jakoukoliv firmu co da na jakoukoliv opravu zaruku 2 roky, obvykle se leckdo v ramci reklamy holedba ze dava rok.
KopA
Monday 07 October 2013 - 15:16:11 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
Jak pise Martas. Soudni znalec te asi posle nekam.
Holt jsi prosvihl termin a jsi dezinformovan.
Na sluzbu to je i oprava neboli vymena dilu vcetne prace neni nikdy zaruka 2 roky - to by sis ty ventily musel koupit pres pult jako dil a nechat je tam dat s tim ze si dodas vlastni material.

Asi to stalo dost takze bych si koupil ventily a nechal je tam dat jak pisu vyse a po roce je nechal vymenit aspon matros budes mit zadarmo - teoreticky.

Myslim si ale stejne ze na vine je hlavne ceska nafta.

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
Cesťák
Monday 07 October 2013 - 15:17:58 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
No a to je důvod, proč hledám zkušeného soudního znalce v daném oboru, ideálně pak OPEL.
Chci se s ním poradit, jaké mám možnosti. Poté, co jsem 2x měnil ventily v čerpadle mi došlo, že něco není v pořádku. Dal jsem to proto do autorizovaného servisu a požadoval garanci.
Pokud již potřetí odešla ta samá věc, musím se ptát, zda to není výrobní, či konstrukční chyba.
Pokud ano, předpokládám, že to již OPEL ví a nějak řeší.



Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Cesťák
Monday 07 October 2013 - 15:22:12 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
To KopA:
Naftu jsem již řešil, ta byla první, co mne napadlo. Vyvedl mne z toho, myslím Yper.
Je fakt, že jsem zkoušel jezdit celou zimu na BENZINu a bylo to stejné.
Jinak již od prvního výskytu závady používám zimní a letní VIV a tankuji jen u SHELL.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1775 sec,0.1454 z toho dotazů.