• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ventil odvetrania palivovej nádrže
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Palo99
Friday 05 May 2017 - 09:43:23 Citovat
Uživatel #4973
Registrován: Wednesday 15 April 2015 - 10:33:06
Příspěvků: 1
Ahojte
mám Zafiru B 1.6 turbo CNG 130000 km , v poslednej dobe počujem v kabíne hlučné klepotanie , ktoré ide od tohto ventila. Keď odpojim jeho napájanie klepotanie prestane. Mal som to aj rozobrane,odpojené hadičky , nádobku s aktívnym uhlím - uhlikove granulky su suché , hadice som prefúkol - neboli zapchate . Potom som to zložil , ale stale to klepoce. Potom na vrakovisku som zohnal ventil z Astry 1.6 benzin ,vymenil som to , ale aj pri ňom to rovnako klepoce. Ked som samotný ventil /môj aj ten druhy z vrakoviska/ pripajal na baterku, tak cvakal potichu.
V čom by mohol byť problém , že to hlučne klepoce na volnobehu ?


Nedelka
Anonymní
Friday 05 May 2017 - 18:50:50 Citovat
Host
a nie je problém v tom , že nejaka riadiaca jednotka , ktora ovláda napajanie tohto ventila príliš často vypina a zapina napájanie napr. aj 4x za sekundu a z tohto dôvodu sa to tam v tom ventile celé rozkmita a hlasno to potom cvaká ? Nestačilo by , aby sa ten ventil otváral len napr. 1x za sekundu ? Veď , ked sa otvara a zatvara napr. aj 4x za sekundu , je v podstate ten ventil stale otvorený a v podstate potom by tam ten ventil ani nemusel byt

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1218 sec,0.0977 z toho dotazů.