• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Mytí motoru
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Assassinator
Tuesday 19 July 2011 - 19:32:52 Citovat
Host
Zdravím OCR! Jaký máte názor na mytí motoru. Potřeboval by chudák oplach ale bojim se abych vůbec odjel... Všude píšou samozřejmě bez záruky... Nemáte někdo zkušenosti?? Praha a okolí? Popřípadě Jižní čechy. Díky
wisastar
Tuesday 19 July 2011 - 19:37:44 Citovat
Host
kup si cistic od coyotu (3 nebo 5 litru, ted nevim) dej ho do rozstrikovace a celej motor postrikej... klidne vyplacej celej kanistr... Vem hadici, poradne to oplachni a nech uschnout na slunicku... Nekolikrat opakuj. Jenom to nedelej na horkej motor jako ja Vysledek je jako z fabriky

Omega 2.5 V6
Martas
Tuesday 19 July 2011 - 19:38:16 Citovat
Host
No to zas je dotaz ...

Mas dve moznosti :

Kup si cistit motoru ve "spreji" udelej si to nekde sam bude ti to trvat celej den a bude to v pohode.

Odvez to kde je mycka s obsluhou, udelaj ti to wapem bude to hned a pokud potom pojedes par kilometru nemelo by se nic stat, zejmena pokud to bude diesel.

Ja meju motor 2x rocne wapem, mam benzin a pokazdy v pohode.
dada
Tuesday 19 July 2011 - 19:39:08 Citovat
Host
olej konzervuje..... vymyl jsem jej vapkou před technickou, jinak 6 let ani tuk
Assassinator
Thursday 21 July 2011 - 00:30:28 Citovat
Host
To Martas: když ti to příjde blbý tak neodpovídej je to jednoduchý.
dada
Thursday 21 July 2011 - 08:17:48 Citovat
Host
2 martas, byl bych opatrný např se svody, pokud jsou po příjezdu rozpálené tak by myslím mohly popraskat, litina (nebo co to je) je prevít. Já to nechal nejdřív vystydnout Ještě jedna důležitá věc, po vyschnutí natři vazelínou číslo motoru. Mě už docela vyrezlo a bojuji na STK jako lev že to je v pořádku
Martas
Thursday 21 July 2011 - 08:27:51 Citovat
Host
dada napsal ...

2 martas, byl bych opatrný např se svody, pokud jsou po příjezdu rozpálené tak by myslím mohly popraskat, litina (nebo co to je) je prevít. Já to nechal nejdřív vystydnout Ještě jedna důležitá věc, po vyschnutí natři vazelínou číslo motoru. Mě už docela vyrezlo a bojuji na STK jako lev že to je v pořádku


Prave proto pisu dovezt to nekam kde to delaj (protoze budou vedet na co si dat pozor), to zrovna tak je potreba si dat pozor na elektroniku (u nas mycaci nektery casti balej nebo alespon prikryvaj do igelitu) ... ale je fakt ze u nekterejch zejmena americkejch aut je vsude vyslovne psano nemyt motor.
mates
Thursday 21 July 2011 - 09:43:21 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Já osobně bych motor nemyl... Jednou jsem to ještě u Megana udělal a kára se tejden hádala. Pokud už to musí být, doporučuji zabalit do igelitu altík a pojistkovku. A pokud někoho napadne pak motor něčím nalakovat, tak to taky nedoporučuju, páč mám pocit, že se na to pak rychle chytá prach. Viz Yaris - bazarník motor zřejmě umyl a láknul a za pár měsíců to byla koule prachu. U Audiny se na to předchozí majitel vykakal a motor je furt jak novej (beru pohledově z vrchu...ten plastovej dekl a věci okolo).

Assassinator: vznesl jsi dotaz "jakej máte názor na mytí motoru", tak se nediv za reakce.

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
JardaB
Thursday 21 July 2011 - 09:57:48 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Myslim, ze myti motoru vodou je zbytecne riziko, znamy treba ted na Scenicu 2 dny po umyti menil starter, tezko je to nahoda... Ja kdyz uz tak vezmu stetku, petrolej a pekne citlive rucne. Ale neni k tomu zadny duvod, videli jste, jak hnusne zoxidovany je motor po zime, ktery neni dost mastny???

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
z0diaC
Wednesday 27 July 2011 - 06:42:48 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
motor nechávám umýt téměř každý rok po zimě (přes chladič se tam dostanou neskutečné sračky) a ani jednou jsem neměl nejmenší problém ..... asi záleží kdo a kde Ti to dělají .... tam,kde jezdím já to myjí horkou wapkou a choulostivé věci balí do igelitu ..... umyjí motor i zespod - zároveň nechávám umýt podvozek .... nikdy jsem neměl problém,že bych nenastartoval nebo že se dostala voda někam,kam neměla.Kdyby někdo chtěl - dám kontakt - Uhersko Hradišťsko.

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1715 sec,0.1251 z toho dotazů.