• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Posilovač řízení
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Mira
Saturday 20 August 2005 - 22:11:03 Citovat
Host
Ahoj, mám Zafiru 1,6 Comfort, najeto asi 60000km. V poslední době se začaly objevovat problémy s posilovačem řízení - EHPS. Většinou to funguje dobře, ale zcela náhodně to na chvilku vypadne, žádnou poruchu nesignalizuje. Podmínky při výpadku jsou různé, nedá se vysledovat nějaká závislost. Kapaliny je v nádržce dost. V servisu mi bez nějakého zkoumání řekli, že se to nedá rozebrat a opravit, musí se to vyměnit celé, bratru za 50000,-Kč. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Předem děkuju za nápady a rady.
henrich
Tuesday 30 August 2005 - 18:45:55 Citovat
Host
ohladom kvapaliny - otvoril som veko nadrzky posilovaca, jeho sucastou je asi 4 cm mierka, na konci ma asi 1 cm zuzenu cast. Bola sucha. Pokusnym merani so zistil ze hladinu mam asi 2 cm nizsie. Aky typ kvapaliny do toho mozem naliat?

V Opli mi tvrdia, ze len ten ich (1l balenie asi za 700 Sk), to je vraj nejaka "zelena" kvapalina, a ani oni sami nevedia ci je totozna so "zelenou" verziou kvapaliny do posilovacov v mototechne. Existuje aj nejaka cervena.
rumcajs
Saturday 10 September 2005 - 01:47:50 Citovat
Host
ta cena je nejake nesmyslna. Odeslo mi servo rizeni a v oplu mi rekli 25 komplet vymena vseho (el. posilovac, servo a prace). nakonec jsem si to nechal udelat v malem servisu se servem z vrakace (zaruka 1 rok). za servo sem dal 5t a za praci asi 4t. Servo bylo pilis hlucne, taxem to reklamoval a namontovali mi tam jine, coz uz jsem neplatil. ted sem stim najel uz okolo 10t km a v pohode.
rumcajs
Saturday 10 September 2005 - 01:48:39 Citovat
Host
ta cena je nejake nesmyslna. Odeslo mi servo rizeni a v oplu mi rekli 25 komplet vymena vseho (el. posilovac, servo a prace). nakonec jsem si to nechal udelat v malem servisu se servem z vrakace (zaruka 1 rok). za servo sem dal 5t a za praci asi 4t. Servo bylo pilis hlucne, taxem to reklamoval a namontovali mi tam jine, coz uz jsem neplatil. ted sem stim najel uz okolo 10t km a v pohode.
klubo
Saturday 10 September 2005 - 08:48:51 Citovat
Host
u nas v oplu stoji kapalina do serva asi 350 korun
prtka
Saturday 10 September 2005 - 10:08:00 Citovat
Host
Do EHSP je speciální kapalina do serva a stojí přesně jak píše klubo.Když už jsme u toho serva ,Míro no konečně už jsem myslel ,že jsem v tom sám ale u mě to má přesnou periodu.14°C...přijdu do auta servo zatuhlé 2x ho zlomím(myslím volent) tam a zpátky a vše je vpohodě..15°C a vše vpohodě tudíž ten ksindl má vliv na teplotu ,což mi hlava nebere.Tu teplotu jsem zkoumal x měsíců a je to tak vždy přesně na stupeň,neposrali by jste se z toho.Kapalinu jsem měnil 2x nic nepomohlo.Když už se tu vykecávám,tak ještě moje závady za poslední týden.Odešel zámek dveří..šel jsem na jisto..rozlisování zámku malá úprava zámek chodí.Asi za dva dny se rožla kontrolka chlazení a oba ventylátory na plné kule hned po nastartování motoru.Šel jsem téměř na jisto,kdysi silně zaoxidované čidlo tlaku klimy.Zaoxidovaný,uhnilý konektor samice.Do samice strčil drát ,aby zmenšil díru.Vložil samce.vše vpořádku,kontrolka se ani nerožne.Manželka jela dopráce a povídám ji,jestli přijedeš s nějakou rožlou kontrolkou,tak si mě nepřej Přijela odpoledne domů a že před barákem se ji rožla kontrolka a že neví co to je.Tak mi zase svítí kontrolka airbagu to už je i na mě moc..ať žije OPEL
[ Upraveno So zář 10 2005, 10:10 ]
happy
Saturday 10 September 2005 - 10:58:40 Citovat
Host
soucítím s tebou Prťko - trošku mimo mísu si přihodím svoje - mně teď při točení volantem něco křupe v palubovce. Týden předtím jsem na kruháči nemohl otočit volantem na druhou stranu při jízdě a nakonec něco křuplo, povolilo a volant povolil. Pak jsem rozebral obložení volantu a vytáhl jsem z kulového kloubu kus umělé hmoty. Odkud se tam vzala nevím, ale mám k tomu autu plnou důvěru. Asi budu chodit pěšky, tohle mi kua hlava fakt nebere. Ti vyj...nci neumí udělat ani jedno auto pořádně. Teď mi řekněte, co koupit, aby mi všechno nebouchalo, nekřupalo a nesralo... Asi BMW.
Mira
Saturday 10 September 2005 - 12:28:49 Citovat
Host
U mne ta závislost bude na něčem jiném, než je teplota. První výskyt nefunkčnosti EHPS byl cestou z Chorvatska - umřelo to u Grazu a první náznaky činnosti byly až v Brně. Venkovní teplota hodně přes 20. Další problémy zcela náhodně po ujetí 20 - 100km, naštěstí většinou jen na chvilku. Je možné, že by tam byl nějaký bordel, který tam ucpává nějakou dírku? Cenu mi řekli v Oplu BS Brno, 46000 za EHPS, cca 4000 za výměnu. Ahoj.
henrich
Saturday 10 September 2005 - 16:45:12 Citovat
Host
Neviem ako mam dlho kvapalinu v EHPS II, ale je taka hnedasta, hoci by mala byt zelena. Akoby od hrdze. Mam ju radsej vymenit?

Riadenie ide zatial OK. Zohnal som origo kvapalinu, tak sa rozhodujem, ci vymenit celu, alebo len doplnim tie 2 cm doplna.
henrich
Saturday 10 September 2005 - 22:18:28 Citovat
Host
A este, ak vymenit, prosim postup, je tam super pristup...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1287 sec,0.1015 z toho dotazů.