• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Meriva :: MERIVA :: Meriva převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Převodovka M32 Výměna oleje
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
cykloguard
Monday 28 September 2020 - 10:52:18 Citovat
Uživatel #1686
Registrován: Wednesday 11 March 2009 - 08:32:20
Příspěvků: 6
Mám Meriva B 2013 diesel 81kw. Najeto 107 tis km a tak si žádala výměnu oleje v převodovce. Výpustný šroub je 10 imbus dobře přístupný na spodku převodovky. Problém jsem měl s nalévacím šroubem. Musí ven baterie, plastový kaslík na baterii,vyklopit na bok palubní comp,vyndat plast ve kterém drží a opet vyjmout plast držený třemi M8. Pod tím už je vidět vršek převodovky kde je 8 imbus a to je nalejvací šroub. Z výroby má být v M32 2,4l oleje ,Mě vyteklo pouze 1,95l.( všude šetří). Po konzultaci na netu jsem zvolil olej Fuchs Titan Sintofluid 75W80 + Ekolube Gear.Nalil jsem 2,3l oleje + 0:25L Ekolube Gear.Celkem tam může být 2,6 až 2,7 L. Nyní převodovka hladčeji řadí a subjektivně auto lépe zrychluje Po najetí cca 2tis. km Jsem zjistil ,že spotřeba klesla o O,3l/100KM. Dle doporučení by se měl olej v převodovce měnit po 5letech ev 60tis.km.Doporučují také větší množství oleje- 2,8 až 3l.Mě se to zdálo moc. Takže přátelé žádná celoživotnostní náplň pokud vůz nemáte pouze na 5let.Převodovka M32 má problém s mazáním 5 a6 převodu.
Colommbo
Monday 28 September 2020 - 12:48:41 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Ahoj! Velmi nerad ti kazím radost z odvedené práce, ale...
Netuším, kde jsi co internetově konzultoval, ale do manuální převodovky M32WR jest předepsán olej viskozitní klasifikace 75W85 specifikace API GL4, možný je i olej GL4+. Olej Fuchs Titan Sintofluid 75W80 však je API GL5, a tedy pro převodovky, pro něž není GL5 vysloveně požadováno (což M32WR není), je nevhodný (má špatný vliv na funkci kroužků synchronů)... Na tvém místě bych celou operaci zopakoval a nalil to, co jest předepsáno, a bez dalších šidítek typu Ekolube. S navýšením objemu náplně převodovky o cca dvě deci skrzevá nedostatečného mazání pětky a šestky máš pravdu.

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
cykloguard
Monday 28 September 2020 - 16:57:15 Citovat
Uživatel #1686
Registrován: Wednesday 11 March 2009 - 08:32:20
Příspěvků: 6
Ahoj Colombo. Zjistil jsem ,že vliv oleje na bronzové kroužky synchronů jsou z pověstí "jedna paní povídala".Všude na západ od Prahy do M32 olej Fuchs Titan Sintofluid doporučují. Mám r.v.2013 a tam už je nový kanálek ne lepší mazání 5 a6.Doporučují Jezdit na 6 až při vyšších otáčkách(přes 2000Ot /min. ) To ale u dieslu je trochu mimo. To bych ji řadil až ve 130KM/hod. na dálnici.
Colommbo
Monday 28 September 2020 - 17:39:48 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Ahoj! Pokud se špatné pověsti nepotvrdí, budu jedině rád, sám se však budu držet pravidla, o němž jsem už psal, a kdyby se ti synchrony náááhodou pos*aly, věz, že jsem tě varoval... O novém kanálku v převodovce jsem nevěděl, jen vím, že v r. 2012 Opel změnil náplň převodovky z důvodu potíží s ložisky z oleje GM 1940182 (červený) na olej GM 1940004 (žlutý). Mimochodem, oba GL4.

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Martin
Thursday 01 October 2020 - 19:41:15 Citovat
Host
Ahoj, do M32 hlavně doporučují Tutela Transmission Technyx SAE 75W-85, API GL-4 PLUS. Výměna je sice trochu kvůli té baterce pracnější ale zato pohodlnější nalévání (u převodovek co se dolévá olej přes kontrolní šroub z boku, peklo na čas). K objemu nápně, není problém jej přelít na víc ml - převodovka má na horní straně odvzdušnění. Co se týká nejpalčivějšího problému této převodovky špatné mazání ložisek (a tím pochodující řadící páky při přidání nebo ubrání plynu) tak z mé osobní zkušenosti to není pravda. Měl jsem jí rozebranou a mapa hladiny oleje na víku převodovky krásně ukázala zalétý do 1/4 vnější kroužek horního ložiska, při předepsaném množství oleje. V mé převodovce byla špatně vymezená kuželíková ložiska, takže se hnací hřídel otačel velmi špatně-ztuha. Co se týče 6. na tu jezděte jen po rovinkách nebo z kopce, žádnou zátěž na ní nedávejte, ty kolečka jsou tam hrozně malá a u nafty bych se bál dvojnásobně.
Colommbo
Friday 02 October 2020 - 09:14:08 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Ano, Tutela Transmission (dříve Car) Technyx SAE 75W-85, API GL4+ A s šestým převodovým stupněm to vidím podobně. Jenže nemálo řidičů se vyšších otáček motoru buď bojí nebo žijí v omylu vyšší spotřeby, notabéne když už tam ta šestka je, tak ji budu řadit, jakmile se mi to bude zdát možné (motor si to přece pobere.) Ano, nějak pobere a foukaný zvlášť, ku prospěchu to ale není. Tedy bavíme se o klasickém čtyřválcovém motoru, šestihrnek je zcela jiný level.
P.S. Mám dobrého kamaráda z jiného oplího klubu a ten se svojí VeCe 1.9 CDTI 88kW při běžném ježdění šestku nepoužívá prakticky vůbec...

[ Upraveno Friday 02 October 2020 - 16:50:59 ]

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
Martin
Friday 02 October 2020 - 13:17:45 Citovat
Host
Ano je zajímavé co řidič to jiný styl jízdy, řazení atd. Já na svojí merivě a jsem taky ze začátku řadil tu 6.r i v kopcích ale po rozborce jsem od toho upustil, na bývalé omeze b 2.5 v6 jsem mohl nechat 5tku i dokud to neudusilo motor, na mé další p306, 1.6 můžu nechat 5tku i ve městě při 50km/h a posbírá se. Ve služebním fordu 1.8 tdci na 5tku moc po městě nejezdím vyloženě to nemá rád ten motor ale mimo město a nad 1600 ot/min si tá 5tka nechá líbit skoro vše. Zato extrém mi přijde když někdo s naftákem a 6stupnovou převodovku jede po městě v 50km/h na třetí rychlostní stupen, Takových znám víc. Ale abych se trochu vrátil k tématu...řazení "posledního převodového stupně" by mělo docházet v dálničním tempu.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1624 sec,0.1249 z toho dotazů.