• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
C 2.2DTI 16V: Mlžení oken v zimě / při dešti
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Michal
Monday 16 August 2021 - 18:17:11 Citovat
Host
Zdravím,

Máme problém v zimě nebo v dešti, že se při zavřených oknech postupně mlží skla až do toho stavu, že přes ně nejde nic vidět. Jistě chápete, že je to dost nebezpečné a manželka po mě chce řešení. Měnil jsem kabinový filtr tím to nebude. Měnil jsem prostřednictvím technika ostatní filtry nevím přesně jaké tam jsou, ale měly by být vyměněny. Teplo z ventilátoru jde ve všech polohách jen se při přepínání z foukání na sklo nebo z palubky / na nohy děje to, že kdesi v přístrojové desce začne cvakat a pak to přestane. Fouká tam kde by mělo. Možná to s tím nějak souvisí. Dál jsem četl, že mám zkontrolovat:

- klapku přívodu vzduchu - asi jestli těsní? kde se k ní dostanu?
- dát noviny na podlahu jestli tudy nejde vlhkost
- jít do myčky a po ní pozorovat kudy jde voda
- zasilikonovat prasklé gumy u oken
- prasklá hadice odstřikovače - že to pak teče do interiéru či co

Klimatizace funguje, je zkontrolovaná a naplněná vč. filtrů. Další neméně závažný problém, který s tím pak v zimě souvisí je to, že když přijdu ráno k autu a otevřu dveře světe div se námraza je i uvnitř čelního skla, takže škrabu led na sedačku a pak si do toho sedám

Mohli byste mi dát tipy, případně návody/obrázky, odkazy na díly co by to mohlo být případně jak se k tomu co mám opravit dostanu?

Moc děkuju za váš čas za správné navedení platím v pivech

Michal


Martas
Monday 16 August 2021 - 19:26:39 Citovat
Uživatel #5043
Registrován: Saturday 16 January 2016 - 14:43:19
Příspěvků: 36
Podle toho co popisujes bych rekl, ze mas trvale zapnuty vnitrni okruh cirkulace ... pokud ne tak je "zasekla" jeho klapka.

Martas

Mitsubishi Lancer Sportback 2009, 1,8/105kW Intense.

Opel Astra J 2010 Cosmo, A16XER - Dcera

EX: Opel Astra G 2002, Z14XE - dcera.
EX: Opel Vectra 2000 Sedan, X16XEL (2005 - 2015)
EX: Opel Vectra 1989 Sedan (2001 - 2005)
EX: Opel Kadett (Pontiac LeMans - celkem 3 kousky 1993 - 1998)
Anonymní
Monday 16 August 2021 - 23:02:45 Citovat
Host
Noo to by mohlo byt. Vnitrni cirkulaci nemam zaplou, takze bude mozna zasekla ta klapka. Mohl bys me navest jak to overit pripadne jak se k ni dostat abych zkontroloval jeji funkcnost? Je to Vectra C rok 2002 nebo tal nejak.
Michal
Wednesday 18 August 2021 - 18:52:41 Citovat
Host
Tak je to ta klapka panove - ma vycvakany zuby a proto preskakovala. Ofiko by se to melo jmenovat "Servomotor klapky topení" Kde bych ji mohl sehnat oznaceni:

VALEO TYPE-1 11V, 100-0024-01-0, 006972T, 0104041B.

Fotky zde: Odkaz

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1145 sec,0.0904 z toho dotazů.