• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
klima - nespina kompresor
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Maja
Wednesday 20 July 2005 - 13:52:45 Citovat
Host
Předem se omlouvam se za další thread o klimě ... ale doufam že mi poradite. Nešla mi klima, tak sem to dal k odborníkovi, ten mi doplnil plyn a zkontroloval netěsnosti. Nespína ale kompresor - nedostane signál z řídící jednotky na nárazníku. Když se vypojila a seplo se to na přímo, tak to šlo! Doporučil mi ať si zajedu do oplu na diagnostiku, aby zjistili, proč se nespíná. To se mi teda moc nechce, protože to jsou docela dobrý vydřiduši... Takže máte nějakou radu? Jo ještě mě zaujalo, když sepnu klimatizaci, tak se mi zvýši otázky, i když nespíná kompresor. Je to normální? Díky všem. M.
ronin44
Wednesday 20 July 2005 - 14:05:34 Citovat
Host
Ja som prave minuly tyzden riesil presne rovnaky problem. V mojom pripade to bola odpalena cievka kompresora. Za novu chceli 5500,-Sk (+praca +olej +nejake chladivo...)to sa mi moc nepacilo, tak mi len previnuly staru. Auto bolo 3 dni v servise, ale uz to fici. Cena aj s robotou a materialom 6600,-Sk. Vsetko samozrejme neznackovy servis. Ako poznam Opel, hned by menili kompresor...
Skus toto, mozno to bude ono.
Maja
Wednesday 20 July 2005 - 14:08:44 Citovat
Host
ronin44 napsal ...
Ja som prave minuly tyzden riesil presne rovnaky problem. V mojom pripade to bola odpalena cievka kompresora. Za novu chceli 5500,-Sk (+praca +olej +nejake chladivo...)to sa mi moc nepacilo, tak mi len previnuly staru. Auto bolo 3 dni v servise, ale uz to fici. Cena aj s robotou a materialom 6600,-Sk. Vsetko samozrejme neznackovy servis. Ako poznam Opel, hned by menili kompresor...
Skus toto, mozno to bude ono.

Jestli tomu rozumím, tak u mě by cívka měla být OK, problem je že se tam nedostane signál k sepnutí z ŘJ klimatizace.
Henrik
Wednesday 20 July 2005 - 21:23:10 Citovat
Host
Akym sposobom svojpomocne otestujem chod cievky na spojke a komresora?

Mne sa pri zapnuti komresora, tiez zvysia otacky aj ked klima nefunguje, ale len o malinko - cca 100ot/min

Dakujem
ronin44
Thursday 21 July 2005 - 08:36:08 Citovat
Host
toHenrik:

Nebudem tu zo seba robit hlavu, mne to tiez menili v servise To ze nespina kompresor - ked Ti niekto zapne vo vnutry klimu a ty si v predu pri motore by si mal pocut - take cvaknutie. Skus to aj viac krat... Mne to neslo, takze autoelektrikar... Ak si z BA, mozem Ti poslat kontakt na seriozny servis - robia len elektriku (mam nan viac odporucani)
Anonymní
Thursday 21 July 2005 - 12:59:19 Citovat
Host
Tak to jsem řešil minulý rok a závada byla malicherná - na chladiči je čidlo tepoty motoru, které když se moc zahřívá motor vypína klimatizaci aby více nezatěžovala motor. No a když je čidlo v háji tak to nefunguje a klimu to nezapne.
Maja
Thursday 21 July 2005 - 14:05:20 Citovat
Host
Anonymní napsal ...
Tak to jsem řešil minulý rok a závada byla malicherná - na chladiči je čidlo tepoty motoru, které když se moc zahřívá motor vypína klimatizaci aby více nezatěžovala motor. No a když je čidlo v háji tak to nefunguje a klimu to nezapne.

Tak to by mohlo být ono, auto bylo bourané na předek a od té doby to nejde...
Maja
Thursday 21 July 2005 - 14:42:23 Citovat
Host
Anonymní napsal ...
Tak to jsem řešil minulý rok a závada byla malicherná - na chladiči je čidlo tepoty motoru, které když se moc zahřívá motor vypína klimatizaci aby více nezatěžovala motor. No a když je čidlo v háji tak to nefunguje a klimu to nezapne.


Jo teď mě ještě napadlo, dá se to čidlo nějak otestovat jestli funguje?
Henrik
Thursday 21 July 2005 - 21:07:45 Citovat
Host
Tak dnes mi tu klimu pozrel chladiar, doplnil 300 mediaa zacala chodit - nechal som sa odrbat predavajucim, ze je vraj plna, co mi predviedol vpredu ma vysokotlakom ventile sycanim pary. Taka banalita a ja som cakal vaznejsiu poruchu.

To RONIN: nie som sice z BA, ale kontakt mozes dat, mam problem s dialkovymi svetlami, nespinaju.
TomAstra
Friday 22 July 2005 - 12:29:48 Citovat
Host
Maja napsal ...
Anonymní napsal ...
Tak to jsem řešil minulý rok a závada byla malicherná - na chladiči je čidlo tepoty motoru, které když se moc zahřívá motor vypína klimatizaci aby více nezatěžovala motor. No a když je čidlo v háji tak to nefunguje a klimu to nezapne.


Jo teď mě ještě napadlo, dá se to čidlo nějak otestovat jestli funguje?


Dá se to otestovat tak, že proklemuješ dráty které vedou do toho čidla kouskem drátu a klima se ti rozběhne. Já to tak mám udělané na stálo, protože jsem kopil neorigo čidlo za 500,-, ale i tak mě to nešlo, tak jsem ho vrátil a teď to mám propojené na pevno. Akorát při stání v koloně musím myslet na to, že když se motor začne enormě zahřívat, tak mám vypnout klimu. Další čidlo jsem zatím nesháněl.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1321 sec,0.1016 z toho dotazů.