• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Obnovení plastu , přípravky k obnově a ošetření plastových dílů.
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
klubo
Tuesday 06 September 2005 - 14:21:21 Citovat
Host
ok tak já skočim do standoxu, koupim černej kotouč a ten blivajs a v obi ten adapter...tamten přístroj už asi mít nebudu bo to ten kamoš měl pučený z práce a už má útrum...a ještě teda nějakou tu želvu a ještě mi řekni jestli nedělaj menší balení toho 3M, přece za to nedám přes litra, ted sem nechal 8000 za tlumiče, kladky a jiný serepetičky měl sem se na celý slavný leštění vysrat.......
Yper
Tuesday 06 September 2005 - 14:47:33 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Zklamu Tě! nedělají. Proto jsme si to s BOSem koupili dohromady. Já už půlku auta rozleštil a na druhou nějak nemám čas.
2 Riwal: tak to mně te po*er prsa. Vím jak to vzniklo. Kliknu "odpovědět na vlákno" a zeměkoule se točí a točí a točí a pak to hodí dokument nepřístupný. Tak to dám znovu a za 5 min. to samý. Tak se znovu na*eru a dám to potřetí a horí mi to PROXY ERROR.
J*bal to Rus!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Yper
Tuesday 06 September 2005 - 14:48:41 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Teď vypadám jako nějaký začátečnický vemeno!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Václav GT
Tuesday 06 September 2005 - 15:45:18 Citovat
Host
Ty brusné a leštící pasty 3M na autolaky, leštící kotouče a jiné speciality jsou k vidění na:
Odkaz
Lib
Tuesday 06 September 2005 - 16:19:20 Citovat
Host
Yper napsal ...
2 Klubo: fajn, takže 1.krok jsi použil správný postup. Dává se to také na něco, co právě vypadá jako flexa (pokud na ni máš rovnou adaptér).
Teď by ti teoreticky mohla stačit obyčejná vrtačka, ale můžeš použít i ten nástroj, co jsi použil předtím, protože jak ten růžový, tak ten černý molitan (povrch jako karton od vajíček - ty prolisy) se tam upevňuje na suchý zip.
Na leštění je ale lepší použít menší otáčky - tak poloviční. V OBI prodávají kotouč (adaptér) pro uchycení do vrtačky za 200 Ká.
Pasta je vždy v černém balení, ale hrubost se rozlišuje podle barvy víčka - pořadí nevím (červená, bílá a tuším modrá?). Já mám tu nejhrubší - bílé víčko. Nezapomeň tam toho dávat dost - nevyplatí se šetřit a i ty menší otáčky jsou lepší pro leštění, protože to nelítá okolo.
Běžně to prodávají ve Standoxu.
O dobré leštěnce tady posledně psal LIB. Nějakej TurtleVax - želva s teflonem a pokud by ji prodávali ještě i barvě laku, tak to je ideální. Také jsou dobré leštěnky s Karnaubským (přírodním rostlinným) voskem - ty dělají poměrně tvrdší a dlouhodolný krunýř - ale to leštění - necháš na tom ruce. Jednou jsem to použil a bavlnou jsem na tom mohl nechat ruce a pak jsem doma objevil staré oprané lněné prostěradlo a to už bylo lepší!


Pozor, neni to lestenka, ale pouze vosk! Turtle Wax PTFE Plus. Neni v barve laku (je univerzal a vhodna na metalicky). Pokud chce v barve vozu tak Turtle Wax ColorMagic (je i s korekcni tycinkou, ktera ovsem je spis na okrasu)
[ Upraveno Út zář 06 2005, 04:21 ]
Pavel
Wednesday 07 September 2005 - 07:17:33 Citovat
Host
Jeste k tem plastum, dival jsem se na ten sprej a je to Valvoline - plastic reshine, matne si vzpominam, ze stal kolem 200, ale je fakt dobry. Jenom se musi davat pozor, at se nezasere i lak kolem, jde to po zaschnuti hodne spatne dolu.
Prazdroj
Wednesday 07 September 2005 - 22:59:56 Citovat
Prazdroj

Uživatel #419
Registrován: Monday 29 August 2005 - 22:19:11
Příspěvků: 827
Tak lidi čim ty venkovní plasty mam namazat? Jsem sztoho nějakej vedle sebe.

Západní čechy, Škoda 100, Škoda 105,Daevo,Matiz,Astra G, Kadett, Zafira, Vectra A, Vectra B,Pegot Boxer
Václav GT
Thursday 08 September 2005 - 09:29:56 Citovat
Host
2Prazdroj: já v tomhle vlákně vidím 4 doporučené příptavky na černé venkovní plasty (to byl úvodní-původní dotaz):
Turtle Wax Black Chrom
sheron plast cleaner
čistič plastů od Velvany (modrá plastová pixlička za cca 60 Kč)
Valvoline - plastic reshine
2Yper: jestli jsem to dobře pochopil, tak 1 litr 3M brusné pasty systému Perfect-it stojí cca 1100,-Kč, je vhodný na metalízu a vystačí na 2 auta. Anebo i na víc aut? A co ruční (anebo strojní) poleva k plnění rýh (Finesse it), není s ní nějaká zkušenost?
Milan
Thursday 08 September 2005 - 10:14:13 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
A čím ošetřujete vnitřek auta,palubní desku atd.?
Yper
Thursday 08 September 2005 - 11:40:06 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Václav GT: Ano, jedno balení za tu cenu může vystačit až na dvě auta - šetřílkovi jako já. Každopádně ale mám vyzkoušeno, že častější dávkování na kotouč (brus nebo leštící) v menších dákách (aby to nelítalo okolo), je pro výsledný efekt lepší. Takže nakonec stejně ta spotřeba stoupne. Brousící vrstvou zajistíš, že kotouče se nepřehřejou a nezničí lak.
S tou polevou na rýhy nemám zkušenost.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1537 sec,0.1187 z toho dotazů.