• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Brzdy
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Milan
Friday 10 February 2006 - 21:56:12 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
Mám dotaz,měl jsem auto Astra G 1,6 caravan 16SZR rok 1999 v servisu,kde mi měnili zadní brzdy systém BOSCH za systém Lukas.Teď se mi zdá,že brzdový pedál zabírá až asi v druhé polovině pedálu.Dříve to bylo v horní části .Dá se krok pedálu seřídit?Jde mi o to,aby mi v servisu neřekli,že se s tím nedá nic dělat,že to je samočině štelovatelné. Diky za rady. Brzdy jsou kotoučové.
JT
Friday 10 February 2006 - 22:00:39 Citovat
Host
Pořádně to odvzdušnit.
PN
Saturday 11 February 2006 - 13:48:59 Citovat
Host
JT ma pravdu. CHce to malinko projet a odvzdusnit znovu. Jestli citis na pedalu pruznost, tak je to na 100% zavzdusneny.
Milan
Saturday 11 February 2006 - 14:22:55 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
Na pedálu pružnost není,ale zdá se mi větší mrtvý chod pedálu než před výměnou zadního brzdového systému(nové třmeny a brzdové detičky).V knize Jak na to uvádějí mrtvý chod pedálu max.1 třetinu dráhy pedálu,mně se zdá,že je to někde v půlce dráhy
Václav GT
Saturday 11 February 2006 - 14:26:05 Citovat
Host
Pokud je systém odvzdušněn dobře, může to také být zapřičiněno tou změnou brzdového systému. Zkrátka brzdy v tomto provedení mohou mít jiný krok pedálu (původně jsi psal, Milane, že ti budou měnit úplně všechno za cca 15 000). Jak to tedy nakonec ve finále dopadlo?
Milan
Saturday 11 February 2006 - 14:47:58 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
Tvrdili,že na systém BOSCH se už čtyři roky nic nedodává,to mi potvrdili i v jiném servisu a že je nutné to vyměnit za systém LUKAS.Výměnu provedli,stálo to včetně nových trubiček,které byly promáčklé,zkrátka vzadu všechno nové kromě kotoučů.Cena včetně STK a Emisí 13589,-Kč
JT
Saturday 11 February 2006 - 15:08:52 Citovat
Host
Brzdy buď brzdí nebo ne. Je škoda že jsi nevyměnil i kotouče když jsi to dával komplet nové. Ale to že ti to bere v půlce tak tam bude ještě vzduch
Václav GT
Saturday 11 February 2006 - 15:12:51 Citovat
Host
Detaily tohoto vozu neznám, ale obecně - hydraulický systém je konstrukčně navržen jako celek. K hlavnímu brzdovému válci přísluší přední brzdové třmeny a zadní brzdové třmeny. Pokud vyměníš některý z těchto komponentů za jiný než původně navržený, systém funguje jinak. Třeba ne špatně, ale jinak. Pokud jsou ty nové třmeny zcela zaměnitelné s těmi starými (nejenom vnějšími a připojovacími rozměry, ale průměrem pístků) je to OK. Pokud budou ty zadní pístky větší, bude i ten krok pedálu delší (zadní třmeny se dodávají s průměrem pístků 34 anebo 36 mm). Reklamuj tu věc u opravce, co ti k tomu řekne. na funkci by to snad nemělo mít vliv. (co však znamená změna systému Bosch na systém Lukas netuším. Jsou tyto systémy vzájemně kombinovatelné?)
Milan
Saturday 11 February 2006 - 15:21:50 Citovat
Uživatel #411
Registrován: Friday 17 June 2005 - 14:49:11
Příspěvků: 307
U Opla mi řekli,že už asi před čtyřmi roky výrobce u všech vozů ze systémem BOSCH k vůli poruchovosti tento systém měnili za systém LUKAS.Údajně to měnili i už u prodaných aut zdarma.Může to být pravada a nemusí.Proto se ptám,jestli o tom někdo neví.
Václav GT
Saturday 11 February 2006 - 15:33:16 Citovat
Host
Jo, měnily, odpověď máš v tom svém původním dotazu (v jiném vlákně), ale měnili jen zadní třmeny anebo celý systém jako celek? (a tady na fóru o tom nikdo neví, anebo se dosud neozval)

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1367 sec,0.1059 z toho dotazů.