• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
zapínání pásu
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
alex x18xe1
Thursday 23 March 2006 - 11:26:02 Citovat
Host
v mé a G mi jdou velice špatně zapínat pásy na předních sedadlech,musím tam ten pás doslova zarazit,aby držel,šmejd jeden,nemá někdo podobnou zkušenost
timony
Tuesday 28 March 2006 - 07:28:44 Citovat
Host
novou patku na pás koupíš na každém vrakáči za pár šupů... navíc mě teď napadá vyměnit tu u řidiče s nějakou vzadu (třebas ta prostřední...)
oplík(AG Z18XE)
Monday 03 April 2006 - 14:44:22 Citovat
Host
Když vyndám v kufru (mám astru G 5dv.) koberec, tak pod opěradly z.sedadel visí krátké pásy (celkem asi 4), vypadají jak dětské Nevíte k čemu jsou dobré? Podotýkám, že to nejsou normální pásy, ty mám vytažené normálně do interiéru.
Martas
Monday 03 April 2006 - 14:47:13 Citovat
Host
oplík(AG Z18XE) napsal ...

Když vyndám v kufru (mám astru G 5dv.) koberec, tak pod opěradly z.sedadel visí krátké pásy (celkem asi 4), vypadají jak dětské Nevíte k čemu jsou dobré? Podotýkám, že to nejsou normální pásy, ty mám vytažené normálně do interiéru.


To jsou pasy na specielni detskou Opel sedacku, v navodu je tomu venovano asi 25 stranek ?lola
oplík(AG Z18XE)
Monday 03 April 2006 - 15:31:44 Citovat
Host
Martas napsal ...

oplík(AG Z18XE) napsal ...

Když vyndám v kufru (mám astru G 5dv.) koberec, tak pod opěradly z.sedadel visí krátké pásy (celkem asi 4), vypadají jak dětské Nevíte k čemu jsou dobré? Podotýkám, že to nejsou normální pásy, ty mám vytažené normálně do interiéru.


To jsou pasy na specielni detskou Opel sedacku, v navodu je tomu venovano asi 25 stranek ?lola


Dík za vysvětlení, hned mi připadali nějaké dětské
lbs
Saturday 23 October 2010 - 10:59:20 Citovat
Host
zdar chlapi,
už nějakou dobu mám problémy se zapínáním předních pásů - daří se mi zacvaknout do zámků až na několikátý pokus, kdy musím střídavě mačkat červené tlačítko na odemknutí pásů - po chvíli trpělivosti se podařilo pás zacvaknout.
Ale teď se zdá být problém u pásu řidiče už definitivní - jakákoliv manipulace je zbytečná a pás nejde zacvaknout. Když koukám dovnitř, trčí tam takový pohyblivý jazýček, který brání oku pásu zajet až do konce.
Můj dotaz - prosba tedy zní: je možné rozebrat/opravit tuto plastovou část pásů (pokud ano, tak jak se dá demontovat - nikde jsem neviděl žádné šrouby), nebo je nezbytné vyměnit celou zámkovou část pásu s pyropatronou (předpokládám, že tam někde patrona je - páč u řidiče je airbag).
Pokud ano, můžete mě prosím nasměrovat, kde najdu nějaký postup na demontáž a výměnu??
Jedná se o astru F 96.
Díky moc za pomoc!
freez
Saturday 23 October 2010 - 12:22:40 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Potřeboval bys asi vyměnit zámek pásu do kterého se spona zasouvá, což není tak složité, na rozdíl od výměny pásu a mechanismu. Tobě jde jen o zámek co je na pravé straně sedačky, i kdybys měl na pásu už předpínač pásů, tady bude ještě mechanický pružina, ne patrona, ale to je vcelku jedno, protože když budeš měnit zámek pásu nemusíš s předpínačem nic dělat. Na pravé straně sedadla je pod plasty ukotven šroubem zámek pásu, viz obrázek. Demontovat a opravit, nebo spíše vyměnit za jiný, na vrakáči nebude problém Aster F je tam mraky. Tebe bude zajímat jen úchyt číslo 3 na obrázku, nic jiného bys sundavat nemusel.
Na dalším obrázku jsou ještě detaily sedačky a předpínací pružiny, kdybys manipuloval s ní musíš jí bezpodmínečně zajistit plastovou zarážkou, ale myslím že to u tebe nebude potřeba.





Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
lbs
Saturday 23 October 2010 - 15:46:59 Citovat
Host
Moc ti díky za pozitivní zprávu chlape.
Zítra se do toho pustím.
Akorát - jestli si dobře vybavuju jak to tam vypadá, tak budu muset nejdříve sundat středovej panel mezi sedačkama, abych se ke šroubu dostal - že jo.
Ještě jednou moc děkuju!
KopA
Saturday 23 October 2010 - 21:14:32 Citovat
Nespravuj to co funguje - teprve až se to vys..e!
Uživatel #825
Registrován: Thursday 03 August 2006 - 18:52:15
Příspěvků: 824
To nedělej - vyndej celou sedačku podle toho návodu od Freeze. I kdybys vyndal středovej tunel tak ten zámek neodděláš.

P.S. mám stejný v Calibře a aktuálně vyndaný z auta a můžu ti k tomu říct toto:
1. zámek je nerozebiratelnej (je to bezpečnostní prvek)
2. v případě předpínače je to celá sestava která se musí vyměnit (zámek, bowden s lanem a pružina/pyropatrona) opět to kvůli bezpečnosti nejde rozebrat abys to mohl nějak zpátky smontovat - prostě to tak vyráběj.

Já osobně bych se v tom ani nevrtal - bych si pak moh nadávat kdyby se mi při bouračce uvolnil pás (nebo hůř někomu jinýmu).

Vectra B CD '98 Liftback ● X18XE ● 85kW ● 170Nm ● F18 ● 0-100: 11,0s ● vmax: 203km/h ● 1327kg
lbs
Sunday 24 October 2010 - 10:34:24 Citovat
Host
Děkuju za informace. Akorát teď nevím, jestli se dá vyměnit jen ten zámek, jak píše freez, nebo musím vyměnit celou sestavu jak píše KopA - teda pokuď tam bude předpínač. Asi uvidím, co mě čeká, až/jestli se mi podaří sundat sedačku. Netušíte náhodou někdo, kde by se dali najít ty obrázky, co postnul freez v lepším rozlišení?
Děkuju.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2178 sec,0.1397 z toho dotazů.