• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Praskle tesneni pod hlavou + jsou to vsude zlodeji!!!
Přejít na stranu  [1] 2 3 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Thomas
Saturday 25 March 2006 - 09:46:08 Citovat
Host
Ahoj kolegové,

tak mi kamarad zjistil praskle tesneni pod hlavou. Kupoval jsem Astru G v Autovarsu v listopadu 2005, r.v. 2000, 1,4, 81 000 km. Kdyz jsem to tam šel reklamovat (unik oleje jiz od pocatku, ale domnival jsem se, ze
to je v normalu), tak mi rekli, ze zaruka se vztahuje pouze na skryte zavady, a toto pry evidente neni skryra zavada... Jak mam ale sance toto poznat jako laik? Když jsem ptal na jejich cenu opravy tohoto těsnění, tak mi řekli 20 000,- Kč, u Zralyho v Praze 10 000,- Kč no a ten kamoš cca za 7 000,- Kč. Přitom vím, že těsnění se vejde do 1 500 - 2 000,- Kč?! V Autovarsu mam jednani v utery s hlavním technikem, který to bud uzna jako reklamaci nebo ne. Myslite, ze mam sanci to uhajit. Chci se jeste zeptat rodinnýho pravnika.

Máte nejaké typy na levnejsi a dobry servis v Praze, kde to umi udelat za rozumny peniz. Pritom budu muset menit rozvody, kladky a vodni pumpu (Zraly 5 800,- Kč, Autovars 8 000,- Kč). Takze me ceka pekna investice na zacatek

Welcome to Astra Club


NIO
Saturday 25 March 2006 - 09:53:37 Citovat
Host
Zalezi na tom , jak to kamarad zjistil.
Jestli podle tlaku ve valci, nebo je to jeho domenka na unik oleje v miste spoje hlavy s blokem.
Toto se mezi skryte zavady neda povazovat nebot to neni videt ani poradne na 100% poznat.
tesneni pod hlavou se da opravit do 3000,- vcetne prace.
s rozvody tak do asi max 7000,-
zalezi na cenach dilu.
Ale ted uz jsou nekde i original dily levnejsi nez repliky. myslim tim rozvody. pumpa je drazsi original a to o 100%
Anonymní
Saturday 25 March 2006 - 10:08:52 Citovat
Host
Zjistil to podle tlaku a kdyz dal ruku pod motor a otrel se, tak ji mel vlhkou. Taky mi lehce unika chladici kapalina a olej jsem porad kontrolovat a taky lehce mizi. Jeste jsem si vzpomnel, že s diagnostikou hlavy to stoji 15 000,- Kč u Zralýho. Nio, nemas nahodou nejaky kontakt na nekoho, kdo by to udelat kolem 7 000,- Kč vč. rozvodů v Praze nebo v okoli. Klidne i trochu vic. Byl velice rad, kdybych se vesel do 8 000 - 10 000. Diky moc!

Astra G je pro me srdeční záležitostí a byl jsem pripraven, ze se mohou vyskytnout
potize, ale dat hned 15 000 - 20 000, když ma auto 83 000 a je 5 stary mi pripada celkem dost.
dada
Saturday 25 March 2006 - 18:31:15 Citovat
Host
praha náchod a zpět je asi 300km..... NIO jak jsi na tom s časem? že nevíš co mě napadlo mě čeká spojka neb teče gufero a když tak i ložisko. Netuším co to vydrží. Já bych klidně ráno dorazil. Náchod neznám. Prošel bych se, po holkách kouknul a večer si to vyzvedl. Zralý mi to spočítal na 10tis a třeba bys bil o chlup levnější a ten chlup bych vrazil do benzínu..... jen tak úvaha..... to samé bych udělal s tím těsněním. Kvalitní práce za míň peněz a čas astřičce věnuji co potřebuje když je nemocná
Martas
Saturday 25 March 2006 - 18:41:51 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Zjistil to podle tlaku a kdyz dal ruku pod motor a otrel se, tak ji mel vlhkou. Taky mi lehce unika chladici kapalina a olej jsem porad kontrolovat a taky lehce mizi.


Celkem jsem nepochopil tu diagnostiku rukou, ale to nevadi.

Jestli ti unika chladici kapalina, tak to nemusi byt jen tesneni pod hlavou ale i praskla hlava, navic pri vymene praskleho tesneni je hlavu potreba zkontrolovat a pripadne prebrousit, takze nechci te strasit, ale ta castka se muze vysplhat vys a pokud by se hlava varila/brousila i to nejakou dobu bude trvat.


Jeste mozna k definici skryte zavady, to je neco co prodavajici vi ze je spatne ale nesdelil ti to jako priklad (i kdyz nepravdepodobny) treba svarena poloosa a svar zakryty vyvazovacim zavazim.

[ Upraveno Saturday 25 March 2006 - 18:46:52 ]
Vodník
Saturday 25 March 2006 - 18:59:56 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Skrytá vada je každá vada, kterou prodávající neuvedl v kupní smlouvě nebo v dodatku ke kupní smlouvě o technickém stavu vozidla. Samozřejmě trvej na reklamaci. Záruka autobazaru (ale - pro zajímavost - i soukromého prodávajícího) trvá šest měsíců.
Martas
Saturday 25 March 2006 - 19:10:26 Citovat
Host
Vodník napsal ...

Skrytá vada je každá vada, kterou prodávající neuvedl v kupní smlouvě nebo v dodatku ke kupní smlouvě o technickém stavu vozidla. Samozřejmě trvej na reklamaci. Záruka autobazaru (ale - pro zajímavost - i soukromého prodávajícího) trvá šest měsíců.


Nemyslim ze je to uplne pravda, to zrovna tak muzes prijit ze mas sjety desticky, tesneni pod hlavou muze vzniknout i opotrebenim materialu a to ze se to stalo 3 mesice po prodeji je proste smula, neco jinyho by bylo kdyby ta hlava byla varena a prasklo to znovu ....
qpc
Saturday 25 March 2006 - 21:52:25 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
Anonymní napsal ...

Zjistil to podle tlaku a kdyz dal ruku pod motor a otrel se, tak ji mel vlhkou. Taky mi lehce unika chladici kapalina a olej jsem porad kontrolovat a taky lehce mizi. Jeste jsem si vzpomnel, že s diagnostikou hlavy to stoji 15 000,- Kč u Zralýho. Nio, nemas nahodou nejaky kontakt na nekoho, kdo by to udelat kolem 7 000,- Kč vč. rozvodů v Praze nebo v okoli. Klidne i trochu vic. Byl velice rad, kdybych se vesel do 8 000 - 10 000. Diky moc!

Astra G je pro me srdeční záležitostí a byl jsem pripraven, ze se mohou vyskytnout
potize, ale dat hned 15 000 - 20 000, když ma auto 83 000 a je 5 stary mi pripada celkem dost.


Jak je již psáno,při sundání hlavy se může ukázat,že je potřeba ji srovnat.Pak to neni taková rychlovka.S tou cenou už dolu prakticky slézt nejde,jinak by to mechanik dělal za hezkej kukuč...


Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Vodník
Saturday 25 March 2006 - 23:54:34 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Martas: sjeté brzdové destičky nejsou skrytou vadou, pokud nebyly sjeté při prodeji tak, že vůz nemohl vůbec jezdit. Destičky jsou spotřební materiál. O těsnění pod hlavou bych se ale coby kupující klidně hádal. Zaváhal bych jedině, kdybych za ty tři měsíce najezdil milion kilometrů, ale těsnění pod hlavou normálně prostě nemá co praskat, a už vůbec ne únavou po 80 tisících najetých kilometrů. Do únavy nejméně ještě 100 tisíc chybí.
Anonymní
Sunday 26 March 2006 - 10:02:43 Citovat
Host
Vodník napsal ...

Martas: sjeté brzdové destičky nejsou skrytou vadou, pokud nebyly sjeté při prodeji tak, že vůz nemohl vůbec jezdit. Destičky jsou spotřební materiál. O těsnění pod hlavou bych se ale coby kupující klidně hádal. Zaváhal bych jedině, kdybych za ty tři měsíce najezdil milion kilometrů, ale těsnění pod hlavou normálně prostě nemá co praskat, a už vůbec ne únavou po 80 tisících najetých kilometrů. Do únavy nejméně ještě 100 tisíc chybí.


Díky. I tato informace mi muze pomoci. Ozvu se, az budu po jednani.

Zakladatel vlakna

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2624 sec,0.2089 z toho dotazů.