• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Praskle tesneni pod hlavou + jsou to vsude zlodeji!!!
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Tuesday 28 March 2006 - 12:32:23 Citovat
Host
Vodník napsal ...

Při zkušební jízdě se seznámíš s technickým stavem vozu, tj. že je pohybuschopný. Ale ani zkušební jízda nemusí odhalit a zpravidla ani neodhalí vady skryté, proto se tak jmenují. Měli připravenou obranu, takže o tom těsnění věděli. Formulace "byl seznámen s technickým stavem vozu" je právní blábol, který nemůže zbavit prodávajícího zákonné šestiměsíční záruky. Rozkopej jim prdel a zapal celý bazar, každá porota tě osvobodí!
...nebo se obrať na Společnost na obranu spotřebitelů, jsou velmi dobří, mají i své právníky... tady je to: Odkaz. A vysvětlí ti, že je to na soudní spor, který patrně vyhraješ, ale bude to chtít soudního znalce, ten by se do dvou táců měl vejít, tisíc za trestní oznámení... a pak se uvidí, kdyžtak dej vědět. Mám tu ještě recept na Molotovovy koktejly, co mi dal jeden jugoslávskej partyzán ve třiadevadesátém, stejně jsem si jich chtěl před volbama pár vyrobit do zásoby...


Díky. To jsem potřeboval slyšet _;
Martas
Tuesday 28 March 2006 - 12:43:56 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Vodník napsal ...

Při zkušební jízdě se seznámíš s technickým stavem vozu, tj. že je pohybuschopný. Ale ani zkušební jízda nemusí odhalit a zpravidla ani neodhalí vady skryté, proto se tak jmenují. Měli připravenou obranu, takže o tom těsnění věděli. Formulace "byl seznámen s technickým stavem vozu" je právní blábol, který nemůže zbavit prodávajícího zákonné šestiměsíční záruky. Rozkopej jim prdel a zapal celý bazar, každá porota tě osvobodí!
...nebo se obrať na Společnost na obranu spotřebitelů, jsou velmi dobří, mají i své právníky... tady je to: Odkaz. A vysvětlí ti, že je to na soudní spor, který patrně vyhraješ, ale bude to chtít soudního znalce, ten by se do dvou táců měl vejít, tisíc za trestní oznámení... a pak se uvidí, kdyžtak dej vědět. Mám tu ještě recept na Molotovovy koktejly, co mi dal jeden jugoslávskej partyzán ve třiadevadesátém, stejně jsem si jich chtěl před volbama pár vyrobit do zásoby...


Díky. To jsem potřeboval slyšet _;




Ja mam na vec ponekud jiny pohled, uznavam ze tohle muze byt skryta zavada, ale jak jsem zjistoval tak skryta zavada je takova, ktera na dane veci (v tomto pripade auto) prokazatelne byla v dobe prodeje.
Mam obavu ze po 4 mesicich ti zadny soudni znalec toto nepotvrdi. Navic pokud budes chtit neco podobneho jako soud podstoupit tak budes muset to auto dat na expertizu, jinak nez ze ti to rozeberou ti znalecky posudek neudelaji (pochybuju ze bude pul dne prihlizet nekde v servisu jak to rozebiraj) a rozhodne ti to zaroven neopravi. Takze budes buhvi jak dlouho bez auta ktery si nasledne stejne opravis sam a pak jeste buhvi jak dlouho se budete soudit a nedej boze ze ten soud nevyhrajes a navic toho litaniho.

Ja osobne bych se na to vykaslal a pokud je to "jen" tesneni pod hlavou tak bych si to nechal udela a nasledne pripadne zasel s fakturou k prodejci zda neni ochoten se na tom nejak podilet....

To litani starosti a ve finale "par" korun by me za to nestalo.

Ale je to jen muj nazor.

[ Upraveno Tuesday 28 March 2006 - 12:45:07 ]
Anonymní
Tuesday 28 March 2006 - 12:53:09 Citovat
Host
Martas napsal ...

Anonymní napsal ...

Vodník napsal ...

Při zkušební jízdě se seznámíš s technickým stavem vozu, tj. že je pohybuschopný. Ale ani zkušební jízda nemusí odhalit a zpravidla ani neodhalí vady skryté, proto se tak jmenují. Měli připravenou obranu, takže o tom těsnění věděli. Formulace "byl seznámen s technickým stavem vozu" je právní blábol, který nemůže zbavit prodávajícího zákonné šestiměsíční záruky. Rozkopej jim prdel a zapal celý bazar, každá porota tě osvobodí!
...nebo se obrať na Společnost na obranu spotřebitelů, jsou velmi dobří, mají i své právníky... tady je to: Odkaz. A vysvětlí ti, že je to na soudní spor, který patrně vyhraješ, ale bude to chtít soudního znalce, ten by se do dvou táců měl vejít, tisíc za trestní oznámení... a pak se uvidí, kdyžtak dej vědět. Mám tu ještě recept na Molotovovy koktejly, co mi dal jeden jugoslávskej partyzán ve třiadevadesátém, stejně jsem si jich chtěl před volbama pár vyrobit do zásoby...


Díky. To jsem potřeboval slyšet _;




Ja mam na vec ponekud jiny pohled, uznavam ze tohle muze byt skryta zavada, ale jak jsem zjistoval tak skryta zavada je takova, ktera na dane veci (v tomto pripade auto) prokazatelne byla v dobe prodeje.
Mam obavu ze po 4 mesicich ti zadny soudni znalec toto nepotvrdi. Navic pokud budes chtit neco podobneho jako soud podstoupit tak budes muset to auto dat na expertizu, jinak nez ze ti to rozeberou ti znalecky posudek neudelaji (pochybuju ze bude pul dne prihlizet nekde v servisu jak to rozebiraj) a rozhodne ti to zaroven neopravi. Takze budes buhvi jak dlouho bez auta ktery si nasledne stejne opravis sam a pak jeste buhvi jak dlouho se budete soudit a nedej boze ze ten soud nevyhrajes a navic toho litaniho.

Ja osobne bych se na to vykaslal a pokud je to "jen" tesneni pod hlavou tak bych si to nechal udela a nasledne pripadne zasel s fakturou k prodejci zda neni ochoten se na tom nejak podilet....

To litani starosti a ve finale "par" korun by me za to nestalo.

Ale je to jen muj nazor.


Ja vim, ale kdyby to stalo 3 000 - 4 000, tak to neresim, ale chteji za to 10 000,- Kč nebo pak zbyva kamarad 7 000,- Kč, ale i tak je to dost...
Martas
Tuesday 28 March 2006 - 12:57:42 Citovat
Host
Jestli chce kamarad jen za vymenu tesneni pod hlavou 7000 tak chce cca 5000 za praci coz me pripada dost ...

NIO ti psal ze se to da udelat za 3000 a i ja si myslim ze to neni prace na 2 dny cemuz tech 5000 odpovida.
macil
Tuesday 28 March 2006 - 13:00:57 Citovat
Host
Myslím, že lepšie ako tu plane kecať, bude lepšie sa obrátiť so žiadosťou o radu na tú Spoločnosť na obranu spotrebiteľov. Určite budú mať viac skúseností s podobnými kauzami.
macil
Tuesday 28 March 2006 - 13:06:59 Citovat
Host
Skús si prečítať toto
Odkaz
Ascona
Tuesday 28 March 2006 - 13:17:36 Citovat
Host
§ 424ObchZ. Prodávající neodpovídá za vady zboží, o kterých kupující v době uzavření smlouvy věděl nebo s přihlédnutím k okolnostem, za nichž byla smlouva uzavřena, musel vědět, ledaže se vady týkají vlastností zboží, které zboží mělo mít podle smlouvy.

§ 425 ObchZ.
(1) Prodávající odpovídá za vadu, kterou má zboží v okamžiku, kdy přechází nebezpečí škody na zboží na kupujícího, i když se vada stane zjevnou až po této době. Povinnosti prodávajícího vyplývající ze záruky za jakost zboží tím nejsou dotčeny.

§ 436 ObchZ.
(1) Je-li dodáním zboží s vadami porušena smlouva podstatným způsobem (§ 345 odst. 2 týká se prodlení s plněním smlouvy), může kupující:
a) požadovat odstranění vad dodáním náhradního zboží za zboží vadné, dodání chybějícího zboží a požadovat odstranění právních vad,

b) požadovat odstranění vad opravou zboží, jestliže vady jsou opravitelné,

c) požadovat přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo

d) odstoupit od smlouvy.
(2) Prodávající odpovídá rovněž za jakoukoli vadu, jež vznikne po době uvedené v odstavci 1, jestliže je způsobena porušením jeho povinností.

Celkově vzato:
Muzes se obratit na soudniho znalce, tak jak popisoval Vodnik s tim, ze to dopadne, tak jak psal Martas, bohuzel Ale je tady jeste jedna moznost - vyzkousela bych se na ne obratit pisemne. Nech si sepsat predzalobni pokus o smir. Na to budou reagovat!!!! Takze doporucuji se obratit na toho znameho pravnika, on uz bude vedet oc jde, at ti to sikovne sepise a bez tam s tim osobne, at ti na kopii potvrdi prevzeti a sam uvidis jejich reakci. Protoze kdybys to poslal postou, to uz se zacnou pekne stavet na zadni a nemuselo by to dopadnout

Jen k tem predavacim protokolum. Co je psano, to je dano a je to soucast kupni smlouvy, nicmene nikde nemas uvedeno, ze je to tesneni praskle!!!! To, ze ti unika olej, to mas skoro ve vsech predavacich protokolech...

Koncim

Anonymní
Tuesday 28 March 2006 - 13:21:08 Citovat
Host
Ascona napsal ...

§ 424ObchZ. Prodávající neodpovídá za vady zboží, o kterých kupující v době uzavření smlouvy věděl nebo s přihlédnutím k okolnostem, za nichž byla smlouva uzavřena, musel vědět, ledaže se vady týkají vlastností zboží, které zboží mělo mít podle smlouvy.

§ 425 ObchZ.
(1) Prodávající odpovídá za vadu, kterou má zboží v okamžiku, kdy přechází nebezpečí škody na zboží na kupujícího, i když se vada stane zjevnou až po této době. Povinnosti prodávajícího vyplývající ze záruky za jakost zboží tím nejsou dotčeny.

§ 436 ObchZ.
(1) Je-li dodáním zboží s vadami porušena smlouva podstatným způsobem (§ 345 odst. 2 týká se prodlení s plněním smlouvy), může kupující:
a) požadovat odstranění vad dodáním náhradního zboží za zboží vadné, dodání chybějícího zboží a požadovat odstranění právních vad,

b) požadovat odstranění vad opravou zboží, jestliže vady jsou opravitelné,

c) požadovat přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo

d) odstoupit od smlouvy.
(2) Prodávající odpovídá rovněž za jakoukoli vadu, jež vznikne po době uvedené v odstavci 1, jestliže je způsobena porušením jeho povinností.

Celkově vzato:
Muzes se obratit na soudniho znalce, tak jak popisoval Vodnik s tim, ze to dopadne, tak jak psal Martas, bohuzel Ale je tady jeste jedna moznost - vyzkousela bych se na ne obratit pisemne. Nech si sepsat predzalobni pokus o smir. Na to budou reagovat!!!! Takze doporucuji se obratit na toho znameho pravnika, on uz bude vedet oc jde, at ti to sikovne sepise a bez tam s tim osobne, at ti na kopii potvrdi prevzeti a sam uvidis jejich reakci. Protoze kdybys to poslal postou, to uz se zacnou pekne stavet na zadni a nemuselo by to dopadnout

Jen k tem predavacim protokolum. Co je psano, to je dano a je to soucast kupni smlouvy, nicmene nikde nemas uvedeno, ze je to tesneni praskle!!!! To, ze ti unika olej, to mas skoro ve vsech predavacich protokolech...

Koncim





Díky!
Vodník
Tuesday 28 March 2006 - 13:33:19 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
Anonymní: ty víš, že trošku přeháním. Oba víme, že je to štrapác, s těmi soudy, a že cílem je utratit co nejméně peněz, tj. získat uznání záruky od prodávajícího cestou nejmenšího odporu, pochopitelně. Proto opět vřele doporučuju poradu s odborníky, pochopitelně. Já si celou historku představuju takto: pan Novák přijel s Oplem do bazaru, zač by ho jako vykoupili, oni řekli: co tomu je, on praví: chčije volej. A co myslíš, že oni se ani nezeptají, proč chčije volej? Ohó, zeptají, a velmi důkladně: to může být těsnění pod hlavou, nejspíš to je těsnění pod hlavou, prdlý těsnění tu má každej třetí auťák, to my poznáme, tak milej pane Novák, buď do toho vrazíte desítku a pak vám to vemem za pade, nebo to tu nechte za třicet a nazdar. On souhlasí, nechá to za třicet. Pak mezi šéfem bazaru a jeho technikem probíhá následující dialog: Franto, jak moc je to zlý? je to prdlý, šéfe, to je sichr, ale ono to ještě kousek popojede. Hele, kdo autům rozumí, ten od toho dá ruce pryč. Ale může to koupit nějakej debil, co nic nechápe (promiň, Anonymní, jen cituji... ), a ten než na to přijde, kde nám bude konec, žejo. A i kdyby na to přišel, tak ho vochčijem, protože tekoucí volej mu dáme do smouvy. Zkus to nabídnout za sto litrů, a kdyby to nešlo, tak to sundej na vosumdesát, a kdyby ani pak nic, tak já vyměnim to těsnění, to bude tak za bůra, a prodáme to za sto dvacet, páč plechy vypadaj furt celkem dobře.
Ascona: obávám se, že smlouva nebyla uzavřena podle obchodního, ale podle občanského zákoníku... pokud Anonymní není firmou. Ale jinak souhlasím, bránit se musí, výsledek nejistý, a to je podstatné - že není uvedeno prasklé těsnění pod hlavnou a já vznáším domněnku, téměř přesvědčení, že o tom bazar musel vědět.

[ Upraveno Tuesday 28 March 2006 - 13:46:27 ]
Ascona
Tuesday 28 March 2006 - 13:43:53 Citovat
Host
2Vodnik: Není to tak jednoduché, že smlouvy se uzavírají dle ObchZ. podle toho, že oba účastníci smlouvy jsou právnické osoby, jde o celkové ustanovení smlouvy. I fyzická osoba může mít uzavřenou smlouvu, která bude spadat pod ObchZ. Musí to být na té smlouvě uvedeno a pokud není, tak to řeší opět zákon rozdělením smluvníh vztahů podle předmětu smlouvy atd.... Vzhledem k tomu, že většinou v bazarech uzavírají smlouvy, které mají dodatek o smluvním ujednání dle ObchZ., tak jsem uvedla citaci tohoto zákona...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1957 sec,0.1471 z toho dotazů.