• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Problém s ABS
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
SCULLY
Saturday 08 January 2005 - 23:26:35
Host
Zdravim vąechny, jsem tu poprvé a docela mile mě to tu překvapilo. Jen tak dál. Vlastním ASTRU G 2.0Di 1999, a mám problém a ABS. Sem tam občas se mi rozsvítí kontrolka ABS a tudíľ přestane fungovat. Někdy se mi podaří ji zhasnout kdyľ vypnu a znovu zapnu klíček zapalování někdy to nejde. čidla jsem kontroloval a nic. A jeątě něco kdyľ třeba zatroubim tak se mi to rozsvítí taky!!!? nebo kdyľ běľí stěrače ale to jen někdy.Poradí někdo? Dík za kaľdou radu.
hANS
Sunday 09 January 2005 - 10:25:59
Host
Mam podobnej problem a s největąí pravděpodobností je to způsobeno poklesem napětí pod 10V jak mi zde poradil Nio a píąou to i v tý kníľce Jak na to...Můľe to poukazovat na vadnou baterii kdy je třeba vadnej článek.K tomu bych se asi přikláněl nejvíc.
Anonymous
Sunday 09 January 2005 - 13:27:17
Host
Tak to zamítám protoľe mi baterie před dvěma měsící vypověděla sluľbu( vadný jeden článek ) tak jsem koupil jinou ale problém zůstává. Někdy svítí ABS někdy ne. Kde bych měl hledat jednotku pro ABS. kouknu se jestli tam není nějaký kratas. S C U L L Y
Yper
Tuesday 11 January 2005 - 12:21:46
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No vyloľeně to asi nevypadá na závadu čidla ABS, protoľe pokud to dělá i právě při zatroubení (houkačka bere dost) a nebo při zapnutých stěračích, tak to vypadá na nějaký přechodový odpor.
Já např. kdyľ jsou mrazy a zapnu klíček, tak proběhne test - rozsvícené kontrolky zhasínají - jako poslední ABS. Pak kdyľ nastartuji, tak se čidlo na krátkou dobu opět rozsvítí. Je to asi skutečně dáno poklesem napětí v palubní síti a s tím, neľ procházející proud o správném napětí čidlo zahřeje. Mohou to také dělat přívodní konektory(jsou v podběhu) a částečně zkorodovaly a vytvořily tak malý přechodový odpor. Teď kdyľ mrazy nejsou, tak se to neděje.
Jednotka ABS je na kaľdém kole zvláą». Poznáą ji při demontovaném kole a vedou do ní kabely. Z jednotky ty kabely vytáhnout nejdou, ale jeď po těch drátech aľ najdeą v podběhu spojovací konektor. Jednoduchá rada: rozpoj, protříkej Kontaktolem a nekolikrát rozpoj a zapoj - odstraní se povrchová rez (i nepatrná okem), která způsobuje přechodové odpory.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
SCULLY
Tuesday 11 January 2005 - 22:49:01
Host
Já myslel jestli není k tomu ABS jeątě nějaký extra computer nebo tak něco ale něco na tom poklesu napětí asi bude zkusim co radíą a uvidí se. Nevíą kde by se daly sehnat nějaká schémata k té elektrice moľná by mi to pomohlo. Díky urbyz
Yper
Wednesday 12 January 2005 - 09:08:01
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Já mám VéBé, takľe nevím. Moľná by mohl vědět Klubo?!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
klubo
Wednesday 12 January 2005 - 12:06:26
Host
abs má určitě řídící jednotku, je na ní napojený třeba TC
SCULLY
Thursday 13 January 2005 - 00:02:54
Host
OK chlapy ABS má jednotku ale kde ji mám hledat?
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1349 sec,0.1025 z toho dotazů.