• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira tuning
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Modré podsvícení
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Kasabubu
Wednesday 21 June 2006 - 17:02:30 Citovat
Host
Zdravím.Chtěl bych se zeptat zda někdo nevíte, kde by se dali u nás koupit modré žárovky s paticí (1.2W) do palubky, misto běžných žárovek. Nechci měnit žárovky za LED diody. Nejbližší místo kde jsem tyto žárovky objevil je na EBAY.DE. Mám modré auto, modré sedačky, modré neony, modré brzdiče a chybí mi modrá palubka . Modrá je dobrá _; Díky.
pepik
Wednesday 21 June 2006 - 18:53:59 Citovat
Host
Ty sem nikde nevidel. Bud to sproste fixem ale to dost straci svitivost, nebo
se prodavaji sprcky barevne navleky.
leda ledky ale ty musi byt spec zabrousene ad to rosptiluje.
Normalni jako tady Odkaz
Ti budou svitit jen bodove.
JOB
Wednesday 21 June 2006 - 21:11:20 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jen tak mimo mísu ale už jsem to vyděl v reálu a modrá není zrovna dobrá volba.Sice to dobře vypadá ale jsou pak jakoby rozmazaný údaje a je to nečitelný.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

pepik
Wednesday 21 June 2006 - 21:31:15 Citovat
Host
Job jak pises. Ridic musi dlouho zaostrovat a to odvraci dost pozornost od rizeni. proto sem raci dal zelene. nebo cervene muze byt.
Ale toto je skusenost jen s LEDkama.
Nevim jak obarvene zarovky
Kasabubu
Wednesday 21 June 2006 - 23:18:19 Citovat
Host
Jo to mne taky napadlo natahnout něco na žárovku, ale sníží se tím svítitvost a taky je otázka jak dlouho to vydrží než se to spálí nebo něco podobného, ani natírání fixem není to pravé ořechové. Pokud bych přeci jen drobet ustoupil a dal LED diody, tak se obávám že kabeláž nebuide odpovídající a riskuji že dojde k samovznícení a následky si dovede jistě každý představit. Viděl jsem vyhořelé palubky i na tomotr webu a nerad bych aby mne něcoi takkového potkalo. Vím také že modrá není zrovna nejlepší volba co se týká náporu na oči apd, ale přesto bych je měl moc rád. Následující odkaz je a to je oázka na diody nabo žárovky ? jedná se opět o odkaz na ebay.de

Odkaz
Z8076182960QQcategoryZ57318QQrdZ1QQcmdZViewItem
pepik
Thursday 22 June 2006 - 07:44:42 Citovat
Host
Ledky ma skoro kde kdo a o necem jak bylo psano zde s tim horenim - nevim nevim. Ze by na to mel vliv rat ci prumer.? To uz me vubec nenapadlo.
Pravda ze nejsem elektronka..
Kdyby ses rozhod pro LED tak Ja je mam odtud
Odkaz

Zeptej se ho na tu kabelaz, neco Ti muze udelat aj na zakazku/ jako osvetleni/.
Kasabubu
Thursday 22 June 2006 - 09:13:54 Citovat
Host
O té kabeláži jsem četl někde tady v poradně, není na diody dimenzována , protože se před diodu musí vložit odpor (nevim kolikaohmový), ale nevím jak velký je rozdíl mezi odporem žárovky a odporem diody s vloženým předřadným odporem. Kdybych toto pominul tak se mi diodové žárovičky zdají tak trošku drahé a když spočítám kolik bych jich pořeboval dojdu na částku cca 2000,- Kč Trochu se v el. rejpu takže zbastlit takovou "žárovku" není až tak velký problém a vyjde podstatně levněji (někde jsem viděl modrou LED diodu - nevim velikost asi za 5 Kč + cena odporu ). Kam všude a jak vložit diody je ukázáno zde :

Odkaz
macil
Thursday 22 June 2006 - 13:22:02 Citovat
Host
Kasabubu napsal ...

O té kabeláži jsem četl někde tady v poradně, není na diody dimenzována , protože se před diodu musí vložit odpor (nevim kolikaohmový), ale nevím jak velký je rozdíl mezi odporem žárovky a odporem diody s vloženým předřadným odporem. Kdybych toto pominul tak se mi diodové žárovičky zdají tak trošku drahé a když spočítám kolik bych jich pořeboval dojdu na částku cca 2000,- Kč Trochu se v el. rejpu takže zbastlit takovou "žárovku" není až tak velký problém a vyjde podstatně levněji (někde jsem viděl modrou LED diodu - nevim velikost asi za 5 Kč + cena odporu ). Kam všude a jak vložit diody je ukázáno zde :

Odkaz

Nehnevaj sa, ale napísať, že kabeláž v aute nie je na LED dimenzovaná je pekná kravina. Zatiaľ čo jedna bežná žiarovka s príkonom 1,2W zaťaží elektrickú sústavu prúdom 100mA, doporučený prúd LED je cca 20mA. To, že niekomu vyhorelo auto po inštalácii osvetlenia z LED by som prisudzoval skôr skratu, ktorý nemal so samotnými LED nič spoločné.
Lib
Thursday 22 June 2006 - 13:38:00 Citovat
Host
dělají se, viz Odkaz
Tomas
Thursday 22 June 2006 - 14:16:11 Citovat
Host
Kasabubu: A ty modrý neóóóny si tam necháš i po 1.7. ?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1974 sec,0.1510 z toho dotazů.