• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ABS - obcas svieti
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Henry
Saturday 19 August 2006 - 10:46:05 Citovat
Host
Casto sa mi stava, ze po zapnuti zapalovania zostane visiet kontrolka ABS a radsej tak nestartujem, lebo zostane svietit celu jazdu - a naozaj ABS nefunguje.
Ale ked nasledne zapalovanie vypnem a znova zapnem, uz kontrolka ABS zhasina normalne a mozem spokojne startovat.
Tipujete na vadu snimaca, alebo elektroniky? Co by som mal ako prve skusit?

Diki za rady.


[ Upraveno Saturday 19 August 2006 - 17:50:04 ]
iopkek
Monday 21 August 2006 - 05:53:24 Citovat
Host
Doporučuji zkontrolovat snímače. Na 90% to bude ono.
Václav GT
Monday 21 August 2006 - 23:03:31 Citovat
Host
Henry napsal ...

Co by som mal ako prve skusit?

Vyčíst (nechat si vyčíst) paměť závad řídící jednotky ABS.
Fireball
Friday 01 September 2006 - 10:03:32 Citovat
Host
Mnì to dìlá pravidelnì už asi 3 roky, vždycky kolem pùlky prázdnin to zaène a na zaèátku zimy to pøestane. Mimo uvedené období se tento problém prakticky nevyskytuje. V servisu tvrdí, že se musí vymìnit náboj levého pøedního kola, jestli si to dobøe pamatuju, tak kolem 7000,-Kè. Zatím to neøeším, jen vypnu a zapnu zapalování.
Henry
Wednesday 18 October 2006 - 20:24:53 Citovat
Host
Az dnes som to nevydrzal a siel na diagnostiku do servisu (nie Opel). Je to chyba LP snimaca ABS - nespravny signal. Zaujimave je, ze mi tachometer funguje OK. Cidlo snima az od vyssich otacok.
Z ich skusenosti tieto zapuzdrene cidla odchadzaju po roznych opravach na naprave, ked je nutne pozivat kladivo na uvolnenie poloosi.
Je pravda, ze mi v priblizne podobnej dobe ako mi ABS zacalo svietit vymienali gufero na diferaku od lavej poloosi. Bol som v tom servise a ten dotycny servisak mi potvrdil ze je to mozne, ale ze oni nedrzia zaruku na pripadne poskodenie cidiel.

Novy naboj aj s cidlo vyjde cez 5000,- Sk ( Neviem ci to ma zmysel na zimu vymienat.
Len tymto rad upozornujem na moznost odpisania cidiel po "odbornych" opravach.
Prazdroj
Wednesday 18 October 2006 - 21:28:00 Citovat
Prazdroj

Uživatel #419
Registrován: Monday 29 August 2005 - 22:19:11
Příspěvků: 827
Je to vadný čidlo ABS a na levym přednim kole vyměnit u keliho maj levnější a jeto stejnej výrobce akorát bez označení...takže se zeptej ..ušetříš Takle vypadá



Západní čechy, Škoda 100, Škoda 105,Daevo,Matiz,Astra G, Kadett, Zafira, Vectra A, Vectra B,Pegot Boxer
Henry
Saturday 21 October 2006 - 21:51:04 Citovat
Host
No je mi stale divne, ze diagnostika hlasi nespravny signal LP cidla, ale tachometer funguje OK.
Tak som dnes odmeral ohmetrom LP cidlo a mam na nom nekonecny odpor = ziaden obvod.
Trochu som takto s odpojenym cidlom pojazdil a tachometer sa z 0 ani nepohol. ABS samozrejme trvalo svietilo.

Objednal som novy naboj aj s ABS cidlom z Polska - cena 2.500,-Sk. Dufam, ze nieco vydrzi, za tu cenu som prestal vahat. Mate niekto skusenosti s takymito dielmi z PL ?

strelak
Tuesday 24 October 2006 - 14:37:22 Citovat
VB-X20DTL
Uživatel #530
Registrován: Tuesday 20 December 2005 - 15:45:52
Příspěvků: 171
Já se teda taky zeptám.Mám špatný ložisko zadního pr.kola,sehnal jsem za dobrej peníz náboj bez čidla ABS,bude to mít ještě nějakej jinej vliv než jen to,že ABS nebude pracovat?
Bretik
Tuesday 24 October 2006 - 15:30:26 Citovat
Host
Proměř si senzory na kolech. Mělo by dávat 0,8 - 2 kohm. Při zvednutí kola a roztočení by melo na svorkách snímače ukazovat vice jako střídavých 30 mV.Taky může být problém ve spínacích relátkách na řídicím systému.Pokud máš ABS od Boshu, tak by na řídicím systému měl být dlouhý konektor a tam se dá změřit prímo senzory.Někdy bývají i zaoxidované konektory pod autem, tak na tom dlouhém konektoru to zjistíš.1-19 LP, 2-20 PZ, 3 -21 PP, 4-22 LZ
Henry
Wednesday 25 October 2006 - 22:25:01 Citovat
Host
Vdaka, to su tie info, ktore som hladal.
Zmeral som predne ABS. Ten vadny lavy ma 2kohmy a pravy 1,4k. Po vycisteni konektorov laveho mi ABS svieti menej casto, ale je jasne ze je chyteny, ked ma vyssi odpor.
No ale ABS konektor som nenasiel. Viem ze mam hladat v priestore posilovaca brzd, ale mam moc stiesnenu zastavbu, dve poistkove/relatkove skrinky a pod nimi nevidim ziaden konektor len kovove trubicky k posilovacu.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2066 sec,0.1708 z toho dotazů.