• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Ako casto voskovat? , vosky , leštěnky , postupy , výdrž , voskování v myčce , atd....
Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Anonymní
Monday 22 January 2007 - 17:02:43 Citovat
Host
dakujem vsetkym za odpoved _;
opel.vectra
Tuesday 23 January 2007 - 23:56:43 Citovat
Host
Jenom na jednu vec te upozornim. Krasne nalestene auto, je jednak vetsi lapac na zlodeje, ale hlavne na zavistivce s hrebikem v ruce. V mem okoli je malokdo, kdo by nemel nejaky pozdrav od idiota na aute, vid Mates.....

Ja auto nemyl ud pulky listopadu, protoze u me plati, ze kdyz dopoledne umeju, tak odpoledne prsi..... dycky. A parkuju na dost frekventovany ulici, takze radsi hezky uklizeno vevnitr a z venku na to prdim, na to to nejezdi...

Na lesteni mam motorku, v garazi

JOB
Wednesday 24 January 2007 - 00:16:37 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
opel.vectra napsal ...

Jenom na jednu vec te upozornim. Krasne nalestene auto, je jednak vetsi lapac na zlodeje, ale hlavne na zavistivce s hrebikem v ruce. V mem okoli je malokdo, kdo by nemel nejaky pozdrav od idiota na aute, vid Mates.....

Ja auto nemyl ud pulky listopadu, protoze u me plati, ze kdyz dopoledne umeju, tak odpoledne prsi..... dycky. A parkuju na dost frekventovany ulici, takze radsi hezky uklizeno vevnitr a z venku na to prdim, na to to nejezdi...



Tak nejak to vidím i já.Auto mám většinou špinavé dřív než dojedu z myčky domů a nějakej ten škrábanec od blba tam mám už taky.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Lib
Wednesday 24 January 2007 - 07:09:09 Citovat
Host
Tak závistivci jsou sice průser, ale třba na našem parkovišti, kde je to samej novej superb, BMW, volvo apod. si nějakýho opla (ikdyž naleštěnýho) nikdo všímat nebude Jinak já osobně to třeba voskuju hlavně kvůli té ochraně, že se to hned zašpiní je mi (už, nebývalo ) celkem buřt, špína izoluje _;
Lucki
Thursday 25 January 2007 - 12:49:57 Citovat
Host
JOB napsal ...

opel.vectra napsal ...

Jenom na jednu vec te upozornim. Krasne nalestene auto, je jednak vetsi lapac na zlodeje, ale hlavne na zavistivce s hrebikem v ruce. V mem okoli je malokdo, kdo by nemel nejaky pozdrav od idiota na aute, vid Mates.....

Ja auto nemyl ud pulky listopadu, protoze u me plati, ze kdyz dopoledne umeju, tak odpoledne prsi..... dycky. A parkuju na dost frekventovany ulici, takze radsi hezky uklizeno vevnitr a z venku na to prdim, na to to nejezdi...



Tak nejak to vidím i já.Auto mám většinou špinavé dřív než dojedu z myčky domů a nějakej ten škrábanec od blba tam mám už taky.


Já to vidím úplně stejně. Mám tam škrábanec od nějakého blba a hlavně nejpozději po týdnu to auto vypadá jako bych ho nemyl. Myju ho jednou za půl roku a při tom ho taky navoskuju. Jinak si jen občas omyju skla, abych viděl ven (to se i hodí. _; ) a zadní SPZ, abych neprudil švestky. ?lola
Yper
Thursday 25 January 2007 - 16:29:19 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Kurňa chlapci, voskování není jen z hlediska estetiky - i když to je nejvíc vidět, ale minimálně stejným dílem z hlediska prevence před korozí - a to je podle mne asi i to, co chtěl dotyčný zakladatel vlákna slyšet!!!!
Kdo nevoskuje, tak platí, že místa po nárazu kamínkem od okolo či před ním jedoucích aut, budou ta místa mnohem dříve a rychleji korodovat!
Jo a taky asi i rezavět! ?lola _;

[ Upraveno Thursday 25 January 2007 - 16:30:09 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
VGT
Thursday 25 January 2007 - 17:07:30 Citovat
Host
Jak jsem si všiml z předešlých textů, někdo zaměňuje leštění a voskování - to nejsou totožné pojmy. Když auto navoskujete (nejlépe zde popisovaným "tvrdým" voskem), je zároveň i naleštěné. Když auto vyleštíte (leštěnkou), není navoskované.
Voskování (krom účinků popisovaných Yperem) též výrazně zpomaluje oxydaci (vyšisování) laku.
RRAAFF
Thursday 25 January 2007 - 17:27:53 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
To ale leštěnka spomaluje taky ne?

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
Yper
Thursday 25 January 2007 - 20:11:13 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Leštěnka spíše leští a méně konzervuje - obsahuje minimum vosku.Leštěnka je dole po několika jízdách v dešti, ale vosk drží mnohem, mnohem déle, protože vrstva ochrany je silnější a tvrdší.
Leštěnka je něco jako to, co přidávají do voskování v myčkách.
Viděl jsem auto po několikerém voskování polotekutým voskem (bylo to u toho šílence s BMW, který voskuje žlutý lak černým voskem), kdy to na laku vytvořilo tak tvrdou a klouzavou vrstvu, že se to nedalo ani objet klíčem!
Od té doby jsem jednoznačně přešel z leštěnky na vosk!
Navíc když polotekutý vosk naneseš a necháš dostatečně uschnout (hovořím zrovna o Simonizu) - auto zmatoví - tak jde pak tím froté ručníkem velmi dobře a lehce rozleštit. _;
Leštěnka dělá strašně dlouho kocoury a tlačíš a tlačí a čím víc tlačíš, tak tím menší vrstvu tam pak máš! &|

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
RRAAFF
Thursday 25 January 2007 - 20:18:15 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
I ten želví vosk s PTFE?
Já se asi blbě ptám, ale žil jsem v domění, že vlastně v leštěnce je vosk obsažen a konzervace jsou si podobné. Navíc na tom PTFE píší ochrana až 12měsíců. Ale stejně je teda lepší koupit něco, kde bude napsáno třeba hart wax pro lepší ochranu kastle?

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1393 sec,0.1010 z toho dotazů.