• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Meriva :: MERIVA :: Meriva ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spotreba paliva
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
bedinek
Tuesday 01 January 2008 - 15:40:32 Citovat
Host
Zdravim Oplaky,potrebuji poradit.Koupil jsem Merivu r.v.03 s motorem 1,6 8V 64kw tach.53000.Motoru po zahrati nekdy kolisaji vol.otacky,rucicka teplomeru se pohybuje tesne pod 80stupni a tim padem ani topeni neni uplne o.k.Hlavnim problemem je ale spotreba ktera dosahuje 10L.Filtry a svicky vymeneny,olej o.k.Jezdim s lehkou nohou asi z jedne tretiny mesto.Prosim o radu.dik
davec
Monday 05 May 2008 - 20:55:39 Citovat
Host
Zdravim, ja mam 1.8 16V a jezdim za 8-9 litru. Myslim, ze problem u vasi Merivy je bud v ridici jednotce, nebo coz je horsi, proste asi spatny kus.
Martas
Monday 05 May 2008 - 21:07:26 Citovat
Host
Asi by to chtelo napsat presny typ motoru nicmene :

To co ukazuje budik neni tak uplne smerodatne je to ciste orientacni udaj ale pokud budik ukazuje 80 stupnu tak se s velkou pravdepodobnosti uz jedna o motor ohraty n prvozni teplotu (AG nebo VeBe s X16XEL ukazuje provozni teplotu 82 stupnu) a rozhodne to nemuze mit vliv na to jak to topi.

Ted par otazek :

1. Kde jezdis, jeslti mas polovinu mesto tak tech 10 l neni az tak strasna spotreba ?
2. Jak ti dle budiku drzi teplota/jak dlouho se ti to na ni dostava a nemeni se to s tim zda jedes/stojis ?
3. Netlakuje se ti chladici system/neubyva voda
4. Co svicky kolik na nich mas najeto
5. Nesviti ti kontrolka motoru


[ Upraveno Monday 05 May 2008 - 21:14:27 ]
Váňa
Sunday 15 March 2009 - 15:36:57 Citovat
Host
Martas napsal ...

Asi by to chtelo napsat presny typ motoru nicmene :

To co ukazuje budik neni tak uplne smerodatne je to ciste orientacni udaj ale pokud budik ukazuje 80 stupnu tak se s velkou pravdepodobnosti uz jedna o motor ohraty n prvozni teplotu (AG nebo VeBe s X16XEL ukazuje provozni teplotu 82 stupnu) a rozhodne to nemuze mit vliv na to jak to topi.

Ted par otazek :

1. Kde jezdis, jeslti mas polovinu mesto tak tech 10 l neni az tak strasna spotreba ?
2. Jak ti dle budiku drzi teplota/jak dlouho se ti to na ni dostava a nemeni se to s tim zda jedes/stojis ?
3. Netlakuje se ti chladici system/neubyva voda
4. Co svicky kolik na nich mas najeto
5. Nesviti ti kontrolka motoru



Už to máš spravené?
Měl jsem ten stejný problém. Je vadný termostat teploty motoru. Motor se ti nezahřívá a čidlo nikdy nevyhodnotí zahřátý motor a řídící jednotka jede v režimu bohaté směsy. Termostat stojí do 400,- Kč ale práce je obtížná (3- 4 hodiny ). Počítej tak 2.000,- Kč za výměnu. Já jsem to zjistil, až mi to bralo 13 litrů/100. Připadá mi, že to byla vada v jedné serii termostatů, neboť jsem na zvýšenou spotřebu poukazoval již po roce provozu, ale ve značkovém servisu mě ujišťovali, že se to usadí. Prostě to jsou jenom měniči.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1900 sec,0.1449 z toho dotazů.