• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Predna naprava
Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Adrian
Thursday 07 February 2008 - 09:42:29 Citovat
Host
Chlapi zakladam nove vlakno, pretoze naozaj neviem co hladat a kde moze byt problem zakopany.
Bud som velmi citlivy na svoje auto, lebo na ostatnych to tak nejak nevnimam. Pri jazde mam pocit, ze na volante, ale aj pedaloch (brzda, plyn spojka) citim vsetky nerovnosti cesty (aj uplne male) ako keby sa to prenasalo s kolies resp. napravy rovno na tieto miesta, alebo ako keby bolo nieco uvolnene. Skuste ma prosim nejako nasmerovat, kde by mohol byt problem a co by bolo vhodne pozriet resp vymenit. Auto je VEBE Caravan r.v. 97 X20XEV.

Dakujem
freez
Thursday 07 February 2008 - 10:02:22 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Drží auto normálně stopu ? nezatáčí někam samo ? cítíš jenom ty rázy od nerovností bez toho aby ti auto někam táhlo ?

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Adrian
Thursday 07 February 2008 - 10:13:55 Citovat
Host
Auto drzi stopu, netaha na ziadnu stranu, skusal som aj prudky rozbeh na 1 rychlostnom stupni bez toho aby som drzal volant a pohlo sa v pohode pekne rovno a taktiez pri prudkom brzdeni drzi bez problemov rovno.

JardaB
Thursday 07 February 2008 - 10:22:44 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
nemas prefoukly gumy? Taky si vzdycky nemuzu zvyknout kdyz jim dodam spravny tlak + neco

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
freez
Thursday 07 February 2008 - 10:24:22 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
VB má dost složitou přední nápravu , ale pokud ti se ti přenáší rázy nerovností do volantu řekl bych že čepy řízení už budou asi KO , já tohle řešil na astře jenže ta nemá milion stabilizačních tyček a silentů jako VB , u mě to dělalo přesně to co píšeš tupé ťukance do volantu , u těch pedálů ti ani nevým ale volant to jsem sakra cejtil a byli to čepy řízení, po výměně , jsem myslel že jedu v jiném autě.

Jen ještě u mě byla příčina toho že čepy odešli během krátké doby ta, že jsem měl špatný kord na pneu (už byli staré) a ten nepravidelný kmitavý pohyb toho kordu ty čepy naprosto dorasoval, typnul bych si že tam budeš mít ještě něco co ti ty čepy (pokud to budou oni) ničí.

Snad se objeví nějaký odborník na nápravu VB a uvidíme

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Adrian
Thursday 07 February 2008 - 12:08:00 Citovat
Host
Chlapi dakujem za rady. Gumy nadhustene nie su. Pravidelne ich kontrolujem a nehustim viac ako treba, samozrejme pokial tie tlakomery na benzinkach funguju a su OK.

Frrezy, po precitani tvojho prispevku som si spomenul, ze koncom leta som mal problem z letnymi gumamy, ktore su obute na hlinikovych diskoch pri cca 120 km rychlosti po dialnici mi auto na ceste dost hadzalo (tie gumy su uz dost ojazdene a mozno aj starsie ako by mali byt - kupoval som ich spolu s autom pred dvoma rokmi a uz vtedy neboli nove) takze to mohlo byt to co tie capy zacalo nicit, alebo nie ? Po prezuti zimnych gum to prestalo, no aj tak mam pocit, ze to nie je OK. Prave vcera mi dosli nove gumy - chcem tam dat Bridgestone Turanza 205/55 R16 a kupujem aj nove disky, takze predtym by som asi mal dat radsej vymenit tie capy vsak ?
Martas
Thursday 07 February 2008 - 12:44:17 Citovat
Host
Predni naprava na VeBe neni o moc slozitejsi nez na jinych opelech (na rozdil od zadni).

Zkus se podivat jake mas pruziny, jestli jich kousech nechybi (stava se to ze praskne, kousek uleti a hned je ji o zavit mene = vetsi tvrdost), pak by to mohlo delat podobne veci.
Yper
Thursday 07 February 2008 - 12:51:13 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Adrian: máš stejně staré auto jako já - 97.
Každopádně to auto bude mít už něco navrkláno a je dost nejisté, že někdo někdy v minulosti silentbloky na přední nápravě měnil.
Pokud budeš kupovat silentbloky na přední nápravu, tak vyjde podstatně levněji, než náprava zadní.
Potřebuješ na přední ramena dva silenty opěrné - každý cca 700,-Kč a dva silenty podobné válečkům - každý cca do 200,- Kč.
Rovnou, když budou ramena dole, tak tro chce vyměnit i čepy - od f.MOOG v Autokelly stojí okolo 600,-Kč.
Špatné pneumatiky - šišaté a nebo nevyvážená kola nebo kola bouraná způsobí že čepy jdou do háje velmi rychle.
Já jsem neřešil v jakém stavu jsou, protože identifikace jejich stavu je celkem obtížná a rovnou je vyměnil a přestože se zdálo, že původní by mohly ještě vydržet, tak po jejich výměně se komfort jízdy zvýšil. Také je vhodné vyměnit i stabilizační tyčky spojující přední tlumič se stabilizační tyčí (myslím že každá stojí okolo 300 Kč) a rovnou to chce vyměnit i silentbloky (gumové objímky), ve kterých je stabilizační tyč uložena - ty odcházejí velmi často a frekvence výměny je podle mne tak 3-4 roky - podle najetých kilometrů. Každý stojí jen á 50,-Kč. a budeš mít pokoj.
Ještě se mění horní uložení tlumičů, protože to se vymačkává ,ale cena přes 700 kč/kus (2x).
Když jsem auto koupil, tak mi tam také něco bouchalo. Zjistil jsem, že čepy na ramenech jsou totálně K.O.! Pomalu še střed vytáhnout rukou a měl jsem štěstí, že mi na nějakém hupu nevyskočil!
Vyměnil jsem je a za 1/2 roku byly zase v háji - protože špatný stav silentů a toho, co jsem popsal nahoře, je zlikvidoval!!!!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Yper
Thursday 07 February 2008 - 12:54:08 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Silenty a čepy k ramenům:




[ Upraveno Thursday 07 February 2008 - 12:56:44 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Yper
Thursday 07 February 2008 - 13:00:22 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Ramena po repasi:



Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3 4 5  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1921 sec,0.1425 z toho dotazů.