• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Nestejny rozvor kol
Přejít na stranu  1 2 3 [4]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
VGT
Wednesday 30 April 2008 - 00:19:28 Citovat
Host
Neměří se ke spárám povrchových dílů. správně se měří k technologickým otvorům skeletu karoserie. A navíc :
Romek napsal ...

... tak v tom tvem nakresu je o 2cm na pravy straně vic než leva1002 respektive 1000 a i dalši. to jsou zrovna 2cm

Rozdíl délek 1002 a 1000 jsou zrovna 2 mm a né zrovna 2cm.
To bude měřeníčko !!
Martas
Wednesday 30 April 2008 - 06:39:23 Citovat
Host
Romek napsal ...

a co mne zajima tak v tom tvem nakresu je o 2cm na pravy straně vic než leva1002 respektive 1000 a i dalši. to jsou zrovna 2cm, tam bude někde zakopanej ten pes asi....................na geometrii a proměřeni zajedu ale nedalo mi to. tak mne nehaňte


Muzes me prosim rict, co vlastne chces ?

1. Na geometrii kde uz si to moh mit za par korun zmereny 50x rychlejc a urcite presneji nez tady rozepsat 4 strany v podstate o nicem jet nechces.

2. Kdyz ti nekdo neco zkusi poradit, ty si toho prectes ctvrtku a udelas to stejne jinak.

3. Dostanes do ruky dilensky nakres a zacnes polemizovat o tom ze tam je rozdil (pominu ze ses sekl v radech i kdyz 2 mm a 2 cm je dost rozdil) a zacnes spekulovat ze to tak tedy asi ma byt.

4. Od zacatku aby z tebe clovek pacil co a jak. Pote co ti nekdo neco rekne teprve sdelis, ze to uz jsi davno udelal. Nebudu to cist znova cely ale napriklad jsi uvadel ze ti nesedi rozmer kolo - podbeh/blatnik a kdyz ti nekdo poradi zmer to jinak tak odpoved je ze jsi to uz meril, to je ale nanic uvadet pul udaju.


Cely tohle vlakno je zraly na smazani protoze nerekne nikomu dalsimu vubec nic.
VGT
Wednesday 30 April 2008 - 07:42:24 Citovat
Host
Souhlasím s Martasem, vyjma poslední jeho věty.
Toto vlákno může napovědět jiným lidem, ale asi ne Romkovi. Ten patří do kategorie lidí: "komu není rady, tomu není pomoci" (a navíc nemá čas na podrobné popsání problému a postupu jeho dosavadního řešení, ani nemá čas na pozorné čtení zdejších odpovědí). Vlákno nemažte ....
Yper
Wednesday 30 April 2008 - 08:58:14 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Aha, takže teď v tom mám jasno. Když tazatel popisoval rozdíl k lemu blatníku, předpokládal jsem jaksi k hornímu lemu a tudíž mi to vycházelo na rozdílné vzdálenosti od podélného středu auta a myslel jsem, že došlo k záměně pojmů rozvor-rozchod.
Hovořit ovšem o rozvoru kol přední nápravy ke spodnímu lemu blatníku je opravdu na nic.

Hele, musíš s tím na laserovou diagnostiku a nebo alespoň ke kamarádovi, který má Oplácký manuál s tabulkami, kde jsou předepsané vzdálenosti kontrolních bodů.
Jednak jsou tyto body na karoserii svrchu a jsou i na podvozku auta. Úhlopříčně i podélně.
Je to vlastně z větší části to, co Ti už poslal Marťas.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lhex
Wednesday 30 April 2008 - 09:09:55 Citovat
Host
BTW:
to Martas: ten plánek je bezva, ale není na něm bohužel jediný předozadní rozměr přes prostředek... takže na porovnání rozvoru nepomůže..

to Romek: tech 1000 a 1002 je jak vidíš kvůli odchylce na karoserii - na jedne straně je tažné oko..

jinak Romka trochu lituju, jednou jsem měřil omegu skládacím metrem __; a měří se to opravdu špatně...
Martas
Wednesday 30 April 2008 - 09:54:10 Citovat
Host
Lhex napsal ...

BTW:
to Martas: ten plánek je bezva, ale není na něm bohužel jediný předozadní rozměr přes prostředek... takže na porovnání rozvoru nepomůže..


Budu se nad sebou muset zamyslet ... mozna by bylo reseni koupit tak asi za cenu cele Astry F originalni servisni manual ... No co bych pro ostatni neudelal.
Lhex
Wednesday 30 April 2008 - 10:02:38 Citovat
Host
Martas napsal ...

koupit tak asi za cenu cele Astry F originalni servisni manual ... No co bych pro ostatni neudelal.

no napadlo mě to taky.. !!(a)
Martas
Wednesday 30 April 2008 - 10:07:14 Citovat
Host
A nebo jednodussi reseni se na to tady vykaslat uplne ...
Yper
Wednesday 30 April 2008 - 10:43:51 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Marťásku, neblbni, chápu tvou depresi, ale tak jako první vlaštovak nedělá jaro a první spadlý list zase podzim, tak nemůžeš házet flintu do žita a nebo stahovat kalhoty, když je brod ještě daleko! !!(a) !!(a) __;)
Není každý jako Ty, já, VGT a řada dalších. _;

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lhex
Wednesday 30 April 2008 - 14:18:16 Citovat
Host
Martas napsal ...

A nebo jednodussi reseni se na to tady vykaslat uplne ...

Doufám, že jsem tě neurazil, neber si to osobně. Vykašlat úplně je blbost, ale menší dovolená neni špatná
Jinak se tady čertíte na tazatele někdy zbytečně, to vim podle sebe, jak mám rozbitý auto taky nevidim neslyšim, neumim číst, nechápu...

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2023 sec,0.1501 z toho dotazů.