• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Sintra :: SINTRA :: Sintra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
kontrolka žhavení
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Hujer
Tuesday 20 May 2008 - 21:45:44 Citovat
Host
Dotat na majitele ropákových Sinter, projevuje se vám nějak kontrolka žhavení před startem? Podotýkám, že mě nijak nesvítí i když žárovička je 100% funkční.
xpc
Monday 26 May 2008 - 13:02:19 Citovat
Host
Žhaví, až když je zima. Takže normálně nesvítí, protože nežhaví. Až spadne teplota někam k nule, tak se rožne....určo:-)
Hujer
Monday 26 May 2008 - 19:20:53 Citovat
Host
Tak to su klidný. Dík za info
z0diaC
Wednesday 28 May 2008 - 06:44:24 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
zkus vpravo nahoře vyhledat žhavení ... žhaví, i když nesvítí (když je venku kolem +5°C až + 10 - nevím přesně)... svítí až když je větší zima ....

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
Hujer
Thursday 29 May 2008 - 16:54:02 Citovat
Host
To Zodiac - tvůj předešlý příspěvek byla zbytečná ztráta času - o kontrolce žhavení u vozu Sintra nebyla na tomto foru jediná zmínka. To už je zajímavější tvůj námět na úpravu rádia na dálkové ovládání. Ale snaha byla.
z0diaC
Thursday 29 May 2008 - 19:58:36 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
myslím,že zbytečný není .... jaký je rozdíl ve žhavení (resp. signalizaci žhavení) u různých dieselových Oplů ? - berme generačně stejné motory ..... myslím,že žádný - ať je to v Corse,Astře,Vectře,Omeze či Sintře ap.

jestli se mýlím,ať mě někdo opraví

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
pablo
Tuesday 28 October 2008 - 16:50:52 Citovat
Host
Mám asi stejný problém . kontrolka žhavení se mi za rok provozu rosvítila jen pár krát a na krátkou chvíli .Startování pri studeném startu trvá 5-10 vteřin i víc . Při teplém startu to chytne hned - do 2 sec. Baterie je z toho hodně nešťastná. V létě to ještě zvládá a v zimě je problém. Poraďte prosím které je relé žhavení a kde je snímač teploty motoru
Csala
Wednesday 29 October 2008 - 15:56:59 Citovat
Host
pablo napsal ...

Mám asi stejný problém . kontrolka žhavení se mi za rok provozu rosvítila jen pár krát a na krátkou chvíli .Startování pri studeném startu trvá 5-10 vteřin i víc . Při teplém startu to chytne hned - do 2 sec. Baterie je z toho hodně nešťastná. V létě to ještě zvládá a v zimě je problém. Poraďte prosím které je relé žhavení a kde je snímač teploty motoru

Nepises, o aky motor sa jedna.
Rele zhavenia skus vysledovat po kabli od prvej (poslednej) zhavicky.
Musi to byt hrubsi vodic - tecie po nom 80A. Cidlo teploty skus pohladat v blizkosti termostatu.
Pri studenom motore a vonkajsej teplote nizsej ako 10°C by to malo zhavit. Cvakne rele a na zhavicke sa ma objavit 12V - pouzi voltmeter, alebo ziarovku.
pablo
Tuesday 04 November 2008 - 21:58:38 Citovat
Host
Ahoj mam sintru 2.2dti . Rele zhaveni jsem uz nasel zdá se že pracuje na výstupu po sepnutí mám 12 V ale do svíček se to nedostane .kabely jdou nekam dozadu za motor - nevím co by tam mohlo byt , co by to prerusilo
Csala
Wednesday 05 November 2008 - 08:35:11 Citovat
Host
pablo napsal ...

Ahoj mam sintru 2.2dti . Rele zhaveni jsem uz nasel zdá se že pracuje na výstupu po sepnutí mám 12 V ale do svíček se to nedostane .kabely jdou nekam dozadu za motor - nevím co by tam mohlo byt , co by to prerusilo

Na strane 324 v knihe "Jak na to" pre Omegu B a motor 2.2DTI je rele zhavenia oznacene ako K76. Vyvod c. 1 je vystup na zhaviacu sviecku pre 3. a 4. valec - cierny vodic a vyvod c. 2 je pre zhaviacu sviecku pre 1. a 2. valec - modry vodic. Takze dva hrube vodice o priereze 4mm2 idu priamo na zhavicky, uz tam nie je ziadna poistka. Poistka 80A je este pred rele zhavenia. Skus ju skontrolovat. Rele zhavenia cvaknut moze, ale na vystupnych vyvodoch c. 1 a 2 napatie nebude, ak je ta 80A poistka prerusena. Od poistky 80A k rele zhavenia ide hruby cerveny vodic o priereze 6mm2.
Napis, jak si dopadol.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1784 sec,0.1405 z toho dotazů.