• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Sintra :: SINTRA :: Sintra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
nejde tachometr a svítí ABS
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Kutulin
Friday 08 August 2008 - 10:56:45 Citovat
Host
Ahoj Opelíci, kamarád má Sintru a přestal mu jít tachometr na Sintře a zároveň mu svítí ABS. Není si jistý zda to má něco spolu společného, ale vzhledem k tomu, že ABS začalo svítit v době kdy přestal jít tachometr, tak asi ano. Ptám se tedy:
a) kde Sintra bere signál k tachometru, je to u čidla ABS? Pokud ano, tak u kterého přesně kola to je?
b) jakým způsobem se to dá šikovně opravit? Výměna celého náboje je 12 000Kč. Znáte někdo jinou veselejší variantu opravy?
c) a poslední dotaz: nevíte někdo kdo má originál diagnostiku Opel Tech 2? Musí to být pouze originál Opel, ne nic jiného.
Nejlépe královéhradecký kraj.
Dík všem za reakce ...
Legend
Friday 08 August 2008 - 12:24:19 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Jsou v podstatě 2 možnosti, buď některé čidlo ABS, nebo ta veselejší varianta, tj. komplet hydraulická jednotka ABS, ale ta bude stát desítky tisíc. Výjimečně může být špatný kabel od čidla.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Yper
Friday 08 August 2008 - 14:32:20 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Legend možná zapomněl uvést, že rychloměr ukazuje právě na základě funkčního snímače ABS!
U Vectry je to snímač ABS na levém kole.
Zkusil bych v případě kamaráda buď diagnostiku, ale ta nenahlásí špatný kontakt či zkrat v důsledku prošoupané izolace a nebo bych prohodil snímače na předních kolech. Když se tachometr rozjede a současně bude svítit kontrolka ABS dál, tak bude vědět, že jedno čidlo ABS na předním kole je v háji. Pokud pak nepůjde ten tacháč dál a porucha zůstane, tak je to ta katastrofická verze popsaná Legendem.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Meneator
Friday 08 August 2008 - 14:55:35 Citovat
Host
Ja bych to videl spis na to cidlo. Je na levym prednim kole. Jeho konektor je tam povesenej na susplechu vod kotouce a je to docela vystrceny, chyta se tam bordel. Delalo mi to taky - svitila kontrolka ABS a cas od casu nesel tachometr (predevsim po prejezdu nejakejch vetsich nerovnosti) - stacilo jen vycistit konektor. Takze drzim palce!
Kutulin
Wednesday 13 August 2008 - 11:00:54 Citovat
Host
Děkuji všem za reakce, problem je v tom, ze kabel u predniho leveho kola od ABS "natvrdo" končí někde v náboji kola je to totiž Sintra a dotaz tedy zní: Dá se to rozebrat a nebo je to pouze na výměnu celého náboje...
Meneator
Friday 15 August 2008 - 11:12:06 Citovat
Host
Ja to delal taky na Sintre, ten konektor, treba ze mi to nejspis neveris. A problem byl skutecne v tom konektoru. Jestli tam ten konektor nemas, tak je mozny, ze nema co delat u me na aute, nebo u tebe na aute. Protoze sem jinou Sintru nez mame doma nikdy nedelal, tak nemuzu soudit. A protoze vycisteni toho konektoru pomohlo, dal sem to uz nerozebiral. Normalni praxe je, ze je na vnitrni strane kotouce je ozubeni, u nej je snimac. Zkus to rozebrat. Sundej predni kolo a pak i kotouc. Sintra nema pojistny sroubek na kotouci, kotouc je jen nasazenej na zavitech, takze to neni problem, trmeny mi sly taky bez vetsiho domlouvani povolit, je to tam dost masivni. Jakmile budes mit dole kotouc, tak vis na cem ses.
Kutulin
Friday 15 August 2008 - 11:18:01 Citovat
Host
Meneator napsal ...

Ja to delal taky na Sintre, ten konektor, treba ze mi to nejspis neveris. A problem byl skutecne v tom konektoru. Jestli tam ten konektor nemas, tak je mozny, ze nema co delat u me na aute, nebo u tebe na aute. Protoze sem jinou Sintru nez mame doma nikdy nedelal, tak nemuzu soudit. A protoze vycisteni toho konektoru pomohlo, dal sem to uz nerozebiral. Normalni praxe je, ze je na vnitrni strane kotouce je ozubeni, u nej je snimac. Zkus to rozebrat. Sundej predni kolo a pak i kotouc. Sintra nema pojistny sroubek na kotouci, kotouc je jen nasazenej na zavitech, takze to neni problem, trmeny mi sly taky bez vetsiho domlouvani povolit, je to tam dost masivni. Jakmile budes mit dole kotouc, tak vis na cem ses.


Dík, jak jsem psal je to problém mého kamaráda a ted je na dovolené. Hned jak se vrátí tak mu to přetlumočím a kouknem na to znova a dáme vědět _; zatím...
roman veselý
Thursday 26 July 2012 - 12:09:47 Citovat
Host
dobrý den!jelikož jsem majitel sintry 2.2 16 v r.v. 97 a mám problém s ABS zkusím se zeptat zda by někdo neporadil.měnil jsem žárovky v palubní desce a po zkompletování mi zůstala svítit kontrolka ABS. tachometr mi jde normálně kontrolka airbagů taky check kontrolka po startu zhasne jak má motor jede dobře bez znatelného kolísání otáček nepravidelného chodu apod.zároveň se jsem měnil i nové žárovky v TID display a při té příležitosti jsem ho i vyčistil, display svítí jak má teplotu ukazuje normálně a po nastavení hodin a datumu drží paměť celou noc do chvíle než nastartuju ujedu několik km vypnu zapalování a po opětovném zapnutí klíčku jsou hodiny vynulovány a datum ukazuje 1.1 92, teplata funguje normálně je někdo schopen poradit?děkuji všem
pavel.h
Saturday 23 March 2013 - 19:02:55 Citovat
Host
ahoj mám stejný problém jak popisujete, začala svítit kontrolak ABS zhruba před půl rokem a dnes mi přestal fungovat tachometr. když jsem zastavil a kopnul jsem do levého kola tak tachometr opět naskočil, ale po několika desítkách metrů a přejezdu několika nerovností na silnici opět tachometr spadl, chci se zeptat jak a čím bych měl vyčistit ten konektor u kola protože to vypadá na nějaký špatný kontakt. díky za odpovědi (jinak mám sintru 2.2 v benzínu 1997)
pavel.h
Sunday 24 March 2013 - 10:33:32 Citovat
Host
tak jsem dnes zkusil rozebrat konektor na levém kole pročistil ho a zkusil jsem zda tachometr půjde, po nastartování tachometr naběhl ale po několika metrech opět ručička spadla tak jsem vypnul motor nastartoval a opět to samé tachometr začal ukazovat ale po pár metrech zase nešel, má někdo nějakou radu nebo tip jestli nedělám něco špatně?

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1396 sec,0.1035 z toho dotazů.