• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor :: Re: 1.0 12V nestartuje
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
z0diaC
Odeslal: Wednesday 12 November 2008 - 06:16:58
mám následující problém ... včera jsem neodjel z prakoviště ... Corsa i pres neustálé startování nechytla .... zkoušel jsem to dost dlouho,dokonce jsem přivezl i Vectru a spojili jsme paralelně baterky (měl jsem podezření,že je to baterkou - je 9 let sratá - originál)

ani neškytla, ale co - dneska ráno jsem se jel mrknou,jestli je ještě celá a že to zkusím nakopnout ... chytla na první otočení !!!

už se mi to párkrát stalo - že nešlo nastartovat - většinou stačilo pár pokusů a chytla.

Ráno jsem si všiml,že při zhasínání motoru jakoby něco pípne v prostoru odkládací schránky ... jen tak malinko - asi 1/2 vteřiny.

Jsou tam nějaké relé/pojistky ?

Co vás napadá ? - předtím jsem řešil cukání motoru a na diagnostice jsme vyčetli občas špatné údaje z váhy vzduchu (neoriginální), a občas špatný signál ze snímače otáček kliky.

Co Vás napadá ?

Díky !
Poslední odpovědi
camai
Odeslal: Friday 08 March 2013 - 20:24:52

Takze bol som zufaly a vraj mi to robili rozvody. Takze som to rozobral a sruby na vodiacej liste boli strihnute. Takze nasledne ked uz to bolo rozobrate dal som nove kruzky, gufera na ventily a nove rozvody aj s vodiacimi listami(hlava aj ventily boli ok a taktiez aj blok). Motor bezal o poznanie tichsie ale stale nechcel ist do otacok. Po diagnostike mi povedali ze zly snimac polohy vacky a kvoli nemu zly predzapal. Vymenil som za novy a stale som na to istom. Nechce ist do otacok a aj ked ju prinutim tak vyfuk mam zeravy po stredovy tlmic..
camai
Odeslal: Sunday 17 February 2013 - 11:36:24

Myslim ze tak to bolo s tymi tlakmi. Ked bude moznost tak to opat zmeram. A kable tam nemam klasicke len zvezok kablov a zapalovacia rampa.
Martas
Odeslal: Sunday 17 February 2013 - 11:23:42

No kabely nejsou zas takova investice skubani obvykle dela spatny prisun smesi, spatny zapalovani ...

Takze mas treba 3 valce 12 a jeden 10 ?

camai
Odeslal: Sunday 17 February 2013 - 11:18:34

Sviecky som taktiez menil a kable vizeraju ok ale neskusal som kedze som nemal odkial a opat uz nechcem zbytocne investovat. Tlaky ma jeden valec ak sa dobre pametam o 2 atmosfery mensie. A este som zabudol posledne 4 dni mi zacala svietit kontrolka chyby motora a auto slo v pohode. Aj po nastartovani ihned slo ako malo trocha zacalo cukat ked sa zohrialo ale menej ako bez tej svietiacej kontrolky.
Martas
Odeslal: Sunday 17 February 2013 - 09:04:40

camai napsal ...

Uz fakt neviem co s tym kedze som vymenil skoro vsetko. Budem vdacny za kazdu radu.


A co svicky a zapalovaci kabely ?

A kolik ti to zere toho oleje neni uz o natolik vybehany ze studeny uz to nema tlaky ?
camai
Odeslal: Sunday 17 February 2013 - 00:57:46

Zdravim. Pozeram ze tu su dost stare prispevky ale snad mi niekto pomoze pretoze som nikde nic nenasiel. Takze moj problem je corsa X10XE r.v 1998 nabehane cca 160 000km a dost si chlipne aj olej... Zacalo to asi pred rokom ked naraz zacalo autom cukat. Vymenil som lambdu za novu neorigo a novu vahu vzduchu. Vysledok ziadny stale to iste. Siel som na diagnostiku vsetko ok okrem lambdy. Kedze bola nova tak som si myslel ze to nou nemoze byt. Ked som odpijil cidlo teploty auto zacalo strasne klepat ale necukalo a malo tah. Skusil som to len na useku asi 300m potom som to zapojil aby sa nic nestalo. Takze som vymenil cidlo teploty opat nic. Po precitani par for som skusil ako vecsina mala zle cidlo kluky. Zasa nic. Takto som jazdil do dnes s tym ze po nastartovani otacky skakali auto vobec nechcelo ist na plyn trebalo naslapat aby vobec slo inak dochlo za jazdy. Ked sa otacky ustalili slo v pohode pokial sa nezohrialo potom zacalo cukat. Ale dnes uz nechce ist ani za studena problem ist aj po rovine ide len do 2000otacok potom absolutne odmieta cuka nechce ist do otacok. Uz fakt neviem co s tym kedze som vymenil skoro vsetko. Budem vdacny za kazdu radu.
Emil-x10xe
Odeslal: Tuesday 07 August 2012 - 16:50:24

Vymena cidla kliky (den pred technickou) pomohla, tedy po vymene Emil vice nez 2 mesice nemel se startem zadne problemy. Zadne jine zmeny k lepsimu/horsimu v chodu/tahu motoru nepozoruji.

Vsiml jsem si, ze stare cidlo kliky je mene magneticke nez nove, tedy stare slo lepe "odtrhnout" od sroubovaku. Mozna, ze casem klesla magneticka indukce magnetu uvnitr cidla a proto toto prestavalo snimat. El. odpor mela obe cidla stejny.

Princip cidla:
Odkaz

Ondra.
obcannofka CorsaClub
Odeslal: Monday 11 June 2012 - 21:00:41

mě to dělalo na corse B X10XE čidlo otáček klikové hřídele, po ujetí zhruba 16 km, až se auto dost zahřálo, tak chcíplo a chytlo až když vychladlo, vyměnil jsem čidlo klikovky a bylo po problému (na starém čidle nebylo nic zřetelného vidět, prostě odešlo, ale prý je to častá závada) no ale jak píšeš, je problém, že to může dělat i lambda, protože řídící jednotka za studena bere údaje o vstřikování odjinud a na lambdu přechází až když se motor zahřeje, takže to chce opravdu zkusit obojí. Hodně štěstí. Martin
Emil-x10xe
Odeslal: Monday 28 May 2012 - 23:49:55

Zdravim. Mam podobny problem - CorsaB 2000 posledni tyden nestartuje za "polostudena". Starter toci normalne, ale motor si ani neskytne. Ale na roztlaceni chytne uplne hned. Vtipne mam do 3 dnu jit na technickou...

Tedy, kdyz nastartuji do 5-ti minut po vypnuti (vylozeni deti ve skolce), tak nastartuje. Kdyz startuji po cca 20-ti minutach (nakup v samoobsluze), tak nenastartuje, ac starter toci normalne - i kontrolka oleje zhasne. Po cca 35 minutach chladnuti nastartuje normalne. Nahodou jsem zjistil, ze pri roztlaceni auta motor chytne snad na prvni otocku motoru. Zkouseno dosud asi 8x. Dokonce uz jsem i 2x pouzil, ze jsem se v nouzi rozjel na dvojku na starter, kdy po ujeti do 3m motor chytl take.
Kontrolka motoru se posledni tyden 2x rozsvitila (drive ne), v obou pripadech tam byla chyba labdy P0130 (2) a zaroven cidla otacek P0335 (0). Dival jsem se, ze kabely od obou cidel se spojuji do jednoho kabelu, ale trepani s nimi nepomohlo. Cidlo kliky jsem vyndal, ale nic jsem na nem nevykoukal, tak jsem ho zase vratil. Na minutu po nastartovani odpojena lambda nevyrobila zadnou chybu. Kdyz motor nejde nastartovat, zadnou chybu to "nevyrobi". Po stlaceni ventylku pod lankem plynu z nej strika benzin.

Mate nejaky napad? Muze to byt benzinem? Ted jsem jednou bral jinde. Pred mesicem jsem menil olej.
Mam zkusit vymenit cidlo kliky? V Autokelly ho maji za 650Kc, coz bych na starecka Emila (tak autu rikaji deti) dal, jen kdybych vedel, ze to zavadu odstrani.
Dekuji Ondra.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0520 sec,0.0188 z toho dotazů.