• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor :: Re: po nastartování otáčky naplno
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
1litr
Odeslal: Tuesday 04 December 2012 - 17:21:09
Zdar přátelé, mám corsu B r.v. 1999, litrový motor 12 V, 40 kW. Po nastartování se motor rozjede do max. otáček. Stalo se mi to dneska poprvé a to u zahřátého motoru. Kdybyste někdo věděli o co se může jednat nebo už jste se s tím setkali, pisněte. Zítra budu muset tak či tak na diagnostiku, protože se s tím nedá jezdit, jinak je to o spálení spojky. Díky za jakékoli rady či zkušenosti, Marťas.
Poslední odpovědi
Stepo
Odeslal: Monday 10 December 2012 - 08:09:30

Zajimave.
V tom pripade by totiz byla elektronicka a ne ovladana lankem, minimalne to co popisujes na to presne sedi ( odesel nastavovaci motorek, pripadne potenciometr polohy v te klapce )
1litr
Odeslal: Friday 07 December 2012 - 21:09:11

Zdarec, tak to byla vážně ta klapka, motor zase běží normálně. Koupil jsem starší za 2500 kč, zn. Bosch. Čus M.
1litr
Odeslal: Thursday 06 December 2012 - 19:50:06

Zdarec lidi, tak jsem sice nebyl na diagnostice, náhodou se mi totiž do rány nachomýtl mechanik, co opravoval auto manželce, sice škodovku, ale tím, že nám přivezl auto až k baráku, byl odchycen, aby mi řekl o co může jít. Chtěl, abych otevřel kapotu a nastartoval. Otáčky opět vyletěly do maxu, ale on sáhl na škrtící klapku, odpojil konektor a motor začal ztrácet otáčky. Jeho výrok zněl: vadná škrtící klapka. Dneska ji mám vyměněnou a motor maká jako předtím. Zítra jedu do práce, tak doufám, že to bude v pohodě a že mám zase na nějakou dobu klid. Čus M.
Colommbo
Odeslal: Wednesday 05 December 2012 - 09:18:04

Je-li ovládaná lankem, tož je mechanická. Ještě mě napadlo zkusit sundat přívod vzduchu ke klapce, abys na ni viděl a hned zjistíš, jak na tom samotná klapka je...
Stepo
Odeslal: Wednesday 05 December 2012 - 08:16:01

pokud je skrtici klapka mechanicka, pak tam musis mit obtokovy ventil pro stabilizaci volnobeznych otacek. Podival bych se i na ten, treba se kousl plne otevrenej...
1litr
Odeslal: Tuesday 04 December 2012 - 19:29:21

Taky mě napadlo, jestli nezůstalo viset lanko plynu, ale to chodí v poho, tak nevím. Klapa je zřejmě mechanická, protože je ovládaná lankem, i když nevím jestli u principu lanko-mechanika musí být klapa nutně mechanická, ale zřejmě jo. Zkoušel jsem nohou probrnknout plyn. pedál, ale nic.
Colommbo
Odeslal: Tuesday 04 December 2012 - 19:00:14

Že by zůstala otevřená (zaseknutá) škrtící klapka...? Je ještě mechanická nebo už elektronická - pak by mohl být problém v el. pedálu plynu, i když se to, jak jsem slyšel, stává opravdu jen výjimečně...

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1022 sec,0.0692 z toho dotazů.