• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor :: Re: Z18XE problémy
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Mateo
Odeslal: Sunday 31 March 2019 - 10:16:37
Ahoj, prosím o radu.
1) začalo mi syčet z pravé strany motoru viz video: Odkaz (mtor už má své roky )
- myslel jsem si, že to bude těsnění pod víkem krytu válce (na pravo byly vidět jasné bublinky a malý únik oleje), koupil jsem nové těsnění, přetěsnil a přetmelil, ale problém přetrvává (syčení)
- výfuk zvláštně bublá

2) otáčky se na volnoběh drží pod 750 ot/min
3) auto ztrácí vykon, do kopce musím podřadit a zvednout otáčky

Předem díky za jakékoliv rady
Poslední odpovědi
Mateo
Odeslal: Monday 15 April 2019 - 22:11:54

Anonymní napsal ...

Že by EGR ventil zaseknutý v otevřené poloze? Nebo to může foukat přes těsnění hlava-svody nebo svody-výfuk. Obě tyto věci můžou ovlivnit údaje z lambdy a způsobit tedy problémy s volnoběhem i ztrátu výkonu.


tak vymontoval jsem EGR a je zaseklý v zavřené poloze
Anonymní
Odeslal: Wednesday 03 April 2019 - 20:12:28

Že by EGR ventil zaseknutý v otevřené poloze? Nebo to může foukat přes těsnění hlava-svody nebo svody-výfuk. Obě tyto věci můžou ovlivnit údaje z lambdy a způsobit tedy problémy s volnoběhem i ztrátu výkonu.
Anonymní
Odeslal: Sunday 31 March 2019 - 12:17:10

Vrchní díl motoru co kryje vačkové hřídele a ani voda ani olej mi neubýví a ani se nemíchají dohromady
Colommbo
Odeslal: Sunday 31 March 2019 - 11:15:41

"...těsnění pod víkem krytu válce..." - co to přesně je, ventilové víko...? Tam ale za normálních okolností nemá co foukat. Co voda a olej - nejde jedno do druhého...?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0684 sec,0.0407 z toho dotazů.