• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: vectra tuning :: Re: Chiptuning - zkuąenosti
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Mmic
Odeslal: Monday 20 June 2005 - 09:09:47
Ahoj!

Prosím vąechny, kdo máte osobní zkuąenosti s chiptuningem o radu a pomoc při rozhodování, zda ano či ne, a kdyľ tak od jaké firmy si nechat "načipovat" motor 2,0 DTL. Mám najeto jiľ přes 200 tis. km a odpojený EGR (odpojená a ucpaná podtlaková hadička ovládající EGR). Zajímají mne fundované informace, článků a příspěvků jsem přečetl jiľ spoustu, vím jaká jsou rizika, ale nenalezl jsem odpověď na otázku: je reálné zvýąení výkonu +25 koní a +70Nm? Co to udělá s ľivotností? Co třeba olej? Pouľívám 10W-40 lehkoběľný s molykou. Doporučíte mi nějakou konkrétní firmu, nejlépe z okolí Brna? Máte zkuąenosti s ABCTUNING? Díky Michal
Poslední odpovědi
Lhex
Odeslal: Monday 08 December 2008 - 09:23:47

Ladan napsal ...

Je to f.Autochip.cz a poskytuje záruky, (viz. stránky).Chtěl jsem vědět spíše obecně, jestli upravené motory jsou hlučnější. Zatím jsem na to tady nenarazil...


Ladan: píšeš toho strašně málo, jaký ti udělali tuning..? Jestli se "jen" nahrál jiný software do jednotky nebo je to jinak? A jaký software?? U ECU které nahrávat nejdou se musí jednotka buď nahradit programovatelnou a nebo se předřadí menší jednotka, která mění data na cestě do ECU.... ne netu je o tom mraky!

Pokud auto nemáš na jeden dva závody, tak je chipování většinou na h...o s velkým rizikem předčasného poškození motoru.
btw: víc než prozíravé je nechat změřit skutečný nárůst výkonu u JINÉ firmy!! Možná se pak budeš divit, co tě ty 3% nárůstu stály..
Ladan
Odeslal: Sunday 07 December 2008 - 22:39:53

Je to f.Autochip.cz a poskytuje záruky, (viz. stránky).Chtěl jsem vědět spíše obecně, jestli upravené motory jsou hlučnější. Zatím jsem na to tady nenarazil...
VGT
Odeslal: Sunday 07 December 2008 - 21:43:00

Ladan napsal ...

Mám dojem, že motor je při přidání plynu více slyšet, jako by zaklepal ...

Tvůj motor jsem neslyšel, takže nemohu říci, zda je to normální či ne.
Ale cos čekal u čipovaného motoru? Že pojede měkčeji?
qpc
Odeslal: Sunday 07 December 2008 - 20:42:30

TDi motory jedině asi u DiselPower, ono ABC tuning a BItpower jsou podobné a známé..
Martas
Odeslal: Sunday 07 December 2008 - 19:33:19

Ladan napsal ...

Poprosil bych o radu: nechal jsem si načipovat Omegu 2,2Dti 160000km,
tipovala zkušená firma softvérově.
Mám dojem, že motor je při přidání plynu více slyšet, jako by zaklepaly ventily.
Oni tvrdí, že je to kvůli zvýšenému tlaku při vstřikování.
Může se někdo povolaný vyjádřit? Děkuji.


A ktera "zkusena firma" to delala ?

Podle vyjadreni firem co to delaji jsou vsechny zkusene a odbornici .... bohuzel skutek utek.

Napriklad Nunak by mohl vypravet jak mu 2,0 v nafte firma ABC Tuning krasne nachipovala a uz se s nima rok soudi.
Ladan
Odeslal: Sunday 07 December 2008 - 19:28:16

Poprosil bych o radu: nechal jsem si naèipovat Omegu 2,2Dti 160000km,
tipovala zkušená firma softvérovì.
Mám dojem, že motor je pøi pøidání plynu více slyšet, jako by zaklepaly ventily.
Oni tvrdí, že je to kvùli zvýšenému tlaku pøi vstøikování.
Mùže se nìkdo povolaný vyjádøit? Dìkuji.
qpc
Odeslal: Tuesday 30 May 2006 - 15:09:19

Andrej: no vítej,ty tady?nevěřim __;
Andrej
Odeslal: Tuesday 30 May 2006 - 10:28:17

Zkus zaklepat na Benjiho, jemu jsem chipoval auto pred 3 tydny, urcite se poznatkama podeli
Máca
Odeslal: Monday 27 June 2005 - 20:46:51

Ahoj, náhodou jsem narazil na Odkaz no to je teda síla, jak to dnes chodí - jen pro zajímavost

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0577 sec,0.0172 z toho dotazů.