• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira elektrika :: Re: Chybna riadiaca jednotka?
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Marian
Odeslal: Tuesday 06 September 2005 - 22:04:37
Uz sme moj problem rozoberali v inom vlakne, ale cele sa to zamotava a vlakno o vymene riadiacej jednotky (RJ) som nenasiel.

Mam Opel Zafira 1.8 16V XE1, r.v. 2000, nabehanych 205.000 km. Doteraz bolo auto bez problemov, ale poslednych cca 500 km zacal motor "skubat", dusit sa a pocas jazdy zdochyna. Zacala sa tiez zaroven rozsvecovat kontrolka motoru.
Auto bolo na diagnostike, ktora hlasi dve chyby - ziadne informacie z cidla teploty vzduchu a ziadne informacie z cidla prietoku vzduchu (snad si to dobre pamatam). Vycistili mi skrtiacu klapku - nepomohlo. Kontrolovali aj EGR, tvrdia, ze je OK.
Potom v Opli prisli na dve mozne priciny problemu: bud je vadna vaha vzduchu (v ktorej su umiestnene obe cidla, ktore sa RJ nehlasia) alebo RJ chybne vyhodnocuje udaje z vahy vzduchu a tym padom ju treba vymenit.
Dnes vymenili vahu vzduchu za novu a 50 km islo auto v pohode, no potom to vsetko zacalo znova - motor nabehol na nudzovy rezim a skube sebou jak besny.
Aky je vas nazor? Skutocne odisla riadiaca jednotka, alebo to moze sposobovat este nieco ine?
V pripade, ze riadiaca jednotka skutocne odisla - da sa kupit niekde inde ako v Opli? Ten za nu pyta 35.000 Sk. Mate niekto nejaky tip, ako odvratit investiciu 35 litrov, z ktorej mam uz teraz osypane cele telo? Ma zmysel hladat RJ niekde na vrakaci?
Za kazdu dobru radu vopred dakujem.
Poslední odpovědi
Jan
Odeslal: Monday 29 October 2012 - 15:26:07

mozete mi prosim napisat nejaky kontakt na toho dallasa na Email dakujem asi mam rovnaky problem auto po zohriati a zosliaponuti plynu sklbe do 2000 otacok potom uz ide perfektne. Dakujem
didimb
Odeslal: Tuesday 23 March 2010 - 07:27:42

pošlite mi prosím kontakt, mail na Dallasa, súrne, vďaka Email
qpc
Odeslal: Thursday 09 October 2008 - 14:11:37

no,mě by také zajímalo,v čem byl problem..
Martas
Odeslal: Thursday 09 October 2008 - 06:41:12

JENIK napsal ...

Cauky a jak to Dallas vyřešil. Diky Asi mě to čeká taky


To je jeho vyrobni tajemstvi.
JENIK
Odeslal: Wednesday 08 October 2008 - 22:41:16

Cauky a jak to Dallas vyřešil. Diky Asi mě to čeká taky
karel_astra_coupe
Odeslal: Wednesday 11 January 2006 - 19:17:29

Dallas je borec _love Prisel na to, jak tenhle problem odstranit - fakt vychytavka _s103
Marian
Odeslal: Thursday 13 October 2005 - 16:15:55

Takze ukoncime vlakno:

Uz jazdim a to predovsetkym vdaka Dallasovi. Dallas uz uplne na zaciatku presne diagnostikoval problem, ku ktoremu som prisiel postupne po 2 tyzdnoch.
Novu RJ som nezohnal a mam pocit, ze este stale ju na centralnom sklade nemaju. Takze na pokraji zufalstva som ju predsa len kupil v Bennett Cars, kde ju medzicasom dostali. Stala ma 15.000 Kc s DPH, nanutili mi aj cip v kluci za 500, ktory som nakoniec nepotreboval a absolutne nic neviem o povode jednotky - ktory je rok, kolko km ma, skratka nic. V Bennett Cars sa na mna vysrali a nechali ma v piatok jazdit s vynechavajucim motorom hore-dole cez celu CR na D1 (napriek tomu, ze v telefone slubili, ze to nahodia) a nakoniec mi to dal cele dohromady Dallas. Este raz vdaka. Auto uz 6 dni jazdi, zatial cca 1000 km bez problemu. Mam bobky, ci sa ta jednotka neposere znova, ale snad ma uz panbicek necha na pokoji a zacne srat niekoho ineho
klubo
Odeslal: Tuesday 04 October 2005 - 10:19:29

tak at ti daj náhradní auto zadarmo, budeš si platit jenom phm, ale fakt bych jim tam udělal cambus jako prase a nech si zavolat majitele a zahraj divadlo, nic jinýho nepomůže! a že strašně potřebuješ jezdit že deně přicházíš o tisíce a at ti daj náhradní, nazdar bazar
Marian
Odeslal: Tuesday 04 October 2005 - 09:47:17

Mno, dik Klubo za radu Prebrusil som vsetko co sa da, nikde som nic nenasiel. Nepomohla ani Annonce. Mam slubenu RJ na vrakaci, ale cakam na nu uz treti tyzden a kazdy den mi posuvaju termin ( Dnes som si zavolal na zakaznicke centrum Opla, kde mi s kludom Anglicana oznamili, ze to ze nemaju nahradne diely na sklade je uplne v pohode a ze si mam pockat, kym vyrobia nove RJ. Nevedia kedy ich vyrobia, neda sa nic urychlit a moze to kludne trvat mesiace. Nemate niekto informacie o tom, ci pomoze podanie na Obchodnu inspekciu? Nemaju nahodou vyrobcovia aut povinnost drzat nahradne diely na sklade? Dik za kazdu rozumnu radu.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0630 sec,0.0300 z toho dotazů.