• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika :: Re: kontrola chyb
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
mesh
Odeslal: Wednesday 01 February 2006 - 07:46:04
Ahoj Všem
Může mi někdo poradit jak si mám na své VeBe vyvolat chybová hlášení a hlavně propojení a seznam chyb.
Díky za rady
Poslední odpovědi
ZdendaS
Odeslal: Wednesday 24 May 2006 - 10:50:53

Ne, byla to odstřižená lambda v konektoru u ŘJ, krokový motorek (omylem nastartováno bez zapojeného konektoru). Tu prasárnu, kterou jsem měl na konektoru ECU už tu popisovat nebudu, řešil jsem to tady:http://www.opelclubrenbau.cz/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?52554
Martas
Odeslal: Wednesday 24 May 2006 - 10:40:44

ZdendaS napsal ...

baterii jsem měl odpojenou přes noc ale závady tam zůstaly zapsané


To je nesmysl jak odpojis na nejakou dobu baterku tak zmizi, ale jde o to co to bylo za zavady, treba svitici Airbag je jina RJ a ty po odpojeni baterky nezmiznou.
ZdendaS
Odeslal: Wednesday 24 May 2006 - 10:34:56

Díky za reakce. Já mám VeBe 98 (X18XE), ŘJ Simtec 56.5 a baterii jsem měl odpojenou přes noc ale závady tam zůstaly zapsané. Když jsem byl před časem na diagnostice v neautorizovaném servisu a řekl jsem jim, že jsem měl odpojenou baterku, tak tvrdili, že to nevadí, že tam ty závady ještě budou a taky byly. Teď už by mělo být všechno O.K., kontrolka ani neblikne, auto jede v poho, tak bych to chtěl vymazat. Takže asi buď opět na diagnostiku vymazat, nebo počítat ty starty....
Václav GT
Odeslal: Wednesday 24 May 2006 - 10:21:00

2 ZdendaS: Uložená závada se automaticky smaže, když se neprojeví při dvaceti po sobě následujících startech motoru (motor musí naskočit, nestačí jen zapnout zapalování). Pokud chceme závadu z paměti vymazat hned, odpojíme na cca 30 sek. baterii (akumulátor) - takhle to funguje u Motronicu M1.5, u ostatních systémů to bude obdobné.
JardaB
Odeslal: Wednesday 24 May 2006 - 10:15:46

U tohoto nevim, ale obecne se smazou samy po x nastartovanich bez vyskytu zapsane chyby (nevim jestli staci jen zapnout zapalovani, ale pochybuju) a nekdy staci odpojit baterku (u me OB ale ne - asi EEPROM). Ja to resil tak, ze jsem jezdil, delal si carky a po 30ti startech to zkontroloval.
ZdendaS
Odeslal: Wednesday 24 May 2006 - 09:58:11

Nevíte prosím někdo jestli jdou ty vyblikané závady nějak vymazat, když už jsou odstraněné? Na stránce Odkaz /fault_codes/fault_codes.htm se myslím píše něco o tom, že by se mělo 30x zapnout zapalování, ale nedokážu to přesně přeložit.
Václav GT
Odeslal: Wednesday 01 February 2006 - 13:05:37

Ano, tenhle motor a ECU se dá přečíst doma: Odkaz
mesh
Odeslal: Wednesday 01 February 2006 - 12:04:43

Je to X20XVE r.v 1996 2,0 16V 100Kw
Václav GT
Odeslal: Wednesday 01 February 2006 - 08:15:07

Samozřejmě, že to jde i jinak. Ale ne u všech Vecter, které se kdy vyráběly. Napiš typ motoru (např. X18XE, event. rok výroby, atd ...). Jestli je to diesel, tak ti já nedokážu poradit.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0563 sec,0.0125 z toho dotazů.