• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor :: Re: Vadná elektronika čerpadla - špatný studený start (2.2DTI, 2001)
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
MiSp
Odeslal: Monday 26 November 2007 - 13:20:46
Zdravím všechny,
* mám problém se studenými starty, tj. musím točit cca 10-15 sec, než po ránu naskočí. Čím větší zima, tím horší (se mi zdá).
* až motor naskočí, běží klidně, otáčky nekolísají, nechcípá
* teplý motor naskočí ihned
* motor je Y22DTR (Vectra 2.2DTI, 2001, 120tis km)
* Proběhly různé opravy/testy (hadičky ok, tesnění pod vstřikovači ok, trysky ok, žhavení ok, baterka ok, tlaky ok, nezavzdušňuje se, diagnostika nehlásí žádný problém - mám i nový sw v ŘJ) - měl jsem to i v autor. Oplu.
* vypadá to, že čerpadlo špatně při startu namíchá poměr nafty a vzduchu, pokud se stříkne do sání startovací sprej, tak to chytá lépe (pokud to nejde natočit vůbec)
* má někdo náměty, co by mohlo ovlivnit chod čerpadla, proč problém pouze u startu (např. teplotní čidlo, u kterého ŘJ nepozná závadu či jiné?, v dokumentaci se píše o urychlovači studených startů - co je to?, lze někde vyměnit elektroniku čerpadla?)
Díky všem za rady a náměty,
Mira.
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Thursday 18 July 2024 - 19:15:32

Prečo nechce naštartovať Keť nafta je dost
Anonymní
Odeslal: Monday 27 November 2023 - 22:38:20

Mám problém s Opel frontera 2.2 DTI 85kw zničoho nič mi zdochol na ceste a už nechce natočiť
ZERYK
Odeslal: Tuesday 22 January 2008 - 18:13:06

Cau lidi nevi jestli uz neni pozde odpovidat ale mam zirafu2,0dti 74kw a mel jsem stejny problem presne jak pisete dopadlo to tak ze auto jelo po lane na servis a pocita. Oprava stala cca4000 kč a vcem byl problem. Padala nafta takze cerpadlo ven a pretesnit a zpet do auta nastavit predstrik na pocitaci a tad zas litam jako drak
Spoilt
Odeslal: Tuesday 22 January 2008 - 14:49:10

Aloha. první oprava za 3100,-(přetěsnění palivového systému) Vectra jezdila 4 dny.....Opět je v servisu a nyní již potvrzena závada čerpadla:-(
radek28
Odeslal: Thursday 10 January 2008 - 20:19:30

já vím,že tenhle problém co je tady jsem měl nachlup stejnej až najednou nechytla a musím jen suše konstatovat,že mi odešlo čerpadlo...od výměny jde vše jak má, po třech dnech venku v -7 St. na horách na první.a hlavně jde za plynem(měl jsem vlastně možnost porovnat obě strany mince)závada byla odstraněna už před rokem,cena byla nové čerpadlo 25K z DE + 10K práce + nové díly po rozebrání....čus
Spoilt
Odeslal: Thursday 10 January 2008 - 16:17:54

Přesně krok po kroku jsem na tom stejně.....Následující krkok trvá již 3 dny a to že nechytne už vůbec. V jednom servisu prohlásily že je to čerpadlo...Zítra to vezu do druhého na lepší Diag. a uvidíme.
Tampon
Odeslal: Monday 24 December 2007 - 12:35:04

Tak aspon ze tak.Ale mne to uz celkom zhaslo.Cerpadlo som poslal do Bosch centa Dojacek v Prahe a tam mi menili riadiacu jednotku aj nejake tesnenia.cena bola 25tis Kc+demontaz montaz v opli a vymena prepadovych hadicek tak to vyslo na 48 SK.neprajem nikomu.
Mira
Odeslal: Saturday 22 December 2007 - 12:39:40

přesně nevím, ale dle řj je teoreticky vše ok, tak se kdesi pootočí myslím že něco co snímá natočení o v mém případě o 2°.
Účel světí prostředky, jestli je to nejlepší řešení nevím, ale žádné jiné nepomohlo
JardaB
Odeslal: Saturday 22 December 2007 - 06:20:19

Me akorat zneklidnuje ta veta, ze se kvuli posunuti vstriku musela osidit elektronika - zajmalo by me jak.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0548 sec,0.0226 z toho dotazů.