• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
jak vyndat digiklimu ?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
z0diaC
Thursday 23 October 2008 - 13:04:47 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
hleda jsem a nenašel nikde v poradně jak vyndat celou digiklimu ven .... je to pofaceliftova VeB.
Jde to i bez toho šíleného vyndávání popeníku a bez vyndání rádia ?

mj. jdou zaměnit digiklimy z různých motorizací a ročníků (před a pofacelift) ?

díky !


[ Upraveno Thursday 23 October 2008 - 13:22:40 ]

z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF
gekk
Thursday 23 October 2008 - 15:11:25 Citovat
gekk
Uživatel #1467
Registrován: Saturday 05 April 2008 - 21:55:07
Příspěvků: 52
Demontovat bez sundání popelníku to určitě jde, stačí "vypáčit" plastový kryt klimy (opatrně, raději na několika místech postupně, rádo se to láme), odmontuješ šroubky a panel by měl jít ven, jenže káblíky které k panelu vedou jsou krátký, takže se ti je pravděpodobně nepodaří odpojit aniž bys demontoval i rádio...


Astra J Sports Tourer A17DTE
Zafira B Z18XER -- ve světě
Vectra C 1.8 16V / (Z18XE) / Steinmetz like -- ve světě
Vectra B 2.0 16V Sport / (X20XEV) / Steinmetz design paket -- ve světě
Digiklima RGB backlight >>

z0diaC
Wednesday 28 January 2009 - 15:29:21 Citovat
Uživatel #1221
Registrován: Wednesday 08 August 2007 - 09:51:23
Příspěvků: 441
Tak - digiklima už byla venku ... je to jak jsi psal - nejlepší je vytáhnout ven tlačítka co jsou nad rádiem i se záslepkama - pak jde ten plast co je okolo pěkně podebrat a jde lehce ven ... na digiklimě je jen lehce nacvaknutý.
klima potom drží na 2 vrutech a je nacvaknutá na středový panel jakoby zezadu - je potřeba ji natlačit dovnitř,pak nahoru a vytáhnout .. poté drží na 2 kabelových svazcích - ty jdou bohužel odpojit jen po vyndání rádia - jsou krátké a proto se k nim jde dostat jen shora.
žlutý konektor má pojistku (černou) - tu je potřeba vypáčit nahoru a pak jde konektor vytáhnout, černý konektor má na levé straně západku - tu je potřeba zmáčknout a konektor jde vytáhnout - a klima je venku ...

mj. já to vytahoval,protože při vyndavání a opětovné montáži popelníku mi praskla jedná žárovka podsvěcující displej teploty, beztak jsem to chtěl předělat do LED.

jednotka klimy je pak k sobě sešroubovaná asi 6ti torxy T9 a secvakaná do sebe - rozebírat to je hnus.Musí se dát pozor na plochý vodič,který spojuje 2 PCB - řídící desku a tlačítkovou.

podsvícení je uděláno SVĚTLOVODIČI a žárovkami ... u auta skoro z r. 2002 by mě to nenapadlo ale mohl jsem to čekat,když to bylo i v ovladači světel.

hodím sem pár fotek jak vypadají střeva digiklimy ... nevěřili by jste co za bord** bylo na čidle teploty a v tom ventilátorku co mu nahání vzduch - fuj.

kdyby měl někdo nějaké otázky - pište.

na podsvícení jsem použil 2x 5mm LED (displeje), 2x 3-LED modul (světlovodiče) a 6x 3mm LED (indikace zapnutí)

už bych to víckrát nedělal - doufám,že ty LEDky jsou nesmrtelné

pokud bude zájem - pokusím se nafotit výsledek - podsvícení.











z0diaC
Vectra B caravan CD X18XE ´98 OFF
Vectra B caravan Elegance Y22DTR ´01 OFF
Corsa B X10XE 3D ´99 OFF
Corsa C Z12XE 3D ´00 SPORT
Corsa D Z12XEP 3D ´08 COSMO OFF

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1376 sec,0.1094 z toho dotazů.