• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Samovolné uvolnění šroubů kol (?)
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Napalm
Friday 15 May 2009 - 09:42:44 Citovat
Host
Nechal jsem si v pneuservisu vyvážit a vyměnit kola a po ujetí asi 50 km mi začalo kolo "šmajdat", zhoršovalo se to (auto se hlavně v zatáčkách začalo třást), tak jsem po dalších 20 km nevydržel, zastavil a zjistil, že na levém předním kole jsou úplně uvolněné šrouby - stačilo zhruba 4x otočit šrouby lehce jen pomocí prstů a byly venku.

Chtěl bych se zeptat, jestli je pravda, co mi pak říkali v servisu - že prý se hlavně u elektronů může stát, že se šrouby uvolní. Myslel bych si, že když se šrouby dotáhnou momentovým klíčem, tak se samy neuvolní...

Taky bych se chtěl zeptat, jestli těch 20km s uvolněným kolem nemohlo něco poškodit nebo třeba rozhodit geometrii.
JardaB
Friday 15 May 2009 - 09:45:55 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
To je naprosto normalni, dela mi to skoro vzdycky, taky ti mel servis rict, ze to mas tak po 10km utahnout. Myslim, ze se nic zasadniho nemohlo stat, pokud to nevibruje tak to bude OK. Max. se muzou poskodit kola, geometrie tezko.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
mates
Friday 15 May 2009 - 12:25:34 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
JardaB napsal ...

To je naprosto normalni...

Tak to slyším poprvé Mě se nikdy nestalo a nikdy jsem neslyšel, že by se kolo po utažení jakýmkoliv klíčem povolilo. Povolí se tehdy, pokud není dotažený.
A taky je to trochu nelogický...tak v servisu ti to utáhnou momenťákem jak má být...a ty po 10 km to dotáhneš na silnici čím? To ten momenťák dostaneš v pneuservisu na cestu? Nebo uděláš okruh tak, abys po 10ti km skončil zase u nich? ?:!: Ještě by sis je mohl zavolat, ať ti to dojedou dotáhnout...třeba na D1

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
iopkek
Friday 15 May 2009 - 12:26:55 Citovat
Host
Viděl bych to na chybu servisu. Používají pneumatické utahováky, které mají buď špatně nastavené, nebo omylem přecvakne směr otáčení. Jinak osobně vždy po výměně kol, či pneu s servisu kola doma dotahuji. A ze zkušenosti vím, že některé šrouby drží dobře a některé jdou o půl otáčky dotáhnout.
Martas
Friday 15 May 2009 - 12:29:17 Citovat
Host
To myslite vazne ze se jedna o bezny stav ?

Aby se povolilo 4 nebo dokonce 5 sroubu po par kilometrech to teda nebyly vubec utazeny !!!
Napalm
Friday 15 May 2009 - 12:34:21 Citovat
Host
Já si taky nedovedu představit, proč by po dotažení šroubů momenťákem (což by v servisu měli dělat, ale podle mě na to u toho jednoho kola zapomněli) měly šrouby povolit. Že jdou ještě o půl otáčky dotáhnout, prosím, ale uvolnit by se neměly.

Momenťák s sebou samozřejmě nevozím, mám sice klíč, abych mohl vyměnit kolo, ale to je jenom nouzovka, nic na zkontrolování správného dotažení šroubů po x km.

Mně to připadá, že v servisu prostě na to jedno kolo zapomněli - dokonce mám pocit, že to neutáhli ani tím pneumatickým utahovákem, jenže to jim nedokážu a oni mi stejně řeknou, že šrouby se uvolňují samy.
mates
Friday 15 May 2009 - 12:56:31 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Napalm napsal ...

Mně to připadá, že v servisu prostě na to jedno kolo zapomněli - dokonce mám pocit, že to neutáhli ani tím pneumatickým utahovákem, jenže to jim nedokážu a oni mi stejně řeknou, že šrouby se uvolňují samy.

Tak jim tam hoď šišku napalmu za ty blbý kecy a bude !frr Schválně ať ti to mamrdi předvedou...dotáhněte kola a běžte jezdit...a běda jak se to nepovolí (ner!

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
JardaB
Friday 15 May 2009 - 13:27:56 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak me se to stava vlastne jen tehdy, pokud davam na auto kola, ktery tam pred chvili nebyly. Proste ktery jsou z jineho auta nebo pul roku nekde lezely. Predpokladam, ze dosedaci plochy oxiduji a nejsou uplne rovne a ciste, pak si to proste sedne. Ale letos jsem to resil uz 2x, samotneho mne to prekvapilo.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Napalm
Friday 15 May 2009 - 13:31:04 Citovat
Host
V zimě jsem měl ocelové disky, na léto jsem dal elektrony, co byly dejme tomu půl roku v garáži. Koroze tam určitě není a nikdy nebyla, takže pořád pochybuju, že by se měly šrouby uvolnit. Třeba existuje nějaký důvod, ale nenapadá mě jaký. Tak i tak díky za názor a zkušenost.
JardaB
Friday 15 May 2009 - 13:38:57 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No podle me ty dosedaci plochy na kotoucich neocistili, to mi prijde nejpravdepodobnejsi. Po plechacich tam byva bordel.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1430 sec,0.1084 z toho dotazů.