• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Podivne "vrneni" pri rozjezdu
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JardaB
Wednesday 27 May 2009 - 22:11:46 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Od zacatku pozoruji u moji Omegy MV6 AT podivne chovani pri rozjezdu, jakoby vibrace, vrneni nebo jak to popsat, pri prudsim rozjezdu (tak na 1. a 2. stupen nad pul plynu) ale pozor - mam dojem, ze jen do zatacky. Dela to pred i po oprave AT, prisuzoval jsem to prokluzu lamel, ale ted se mi to nezda. V diferencialu je olej, zadny hluk, mimo rozjezdu neni problem. Nesetkal se s tim nekdo? Vypada to, jako by byl v diferaku nejaky odrbany samosvor, ale to je asi blbost, ze... Pak me napadlo, ze je to vynechavanim valcu, kdyz AT omezuje vykon (asi na principu jako TC, ale to prave vypada trosku jinak, navic pres HDM by se to nemelo prenest). Stale nemuzu vykoumat, cim to je - pri rozjezdu rovne to proste citit neni, do zatacky je, asi moc nezalezi na rejdu. Je mi to divne.


Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Prazdroj
Wednesday 27 May 2009 - 22:22:16 Citovat
Prazdroj

Uživatel #419
Registrován: Monday 29 August 2005 - 22:19:11
Příspěvků: 827
Jardo je to hozbitý...................Zkus značkovej servis oni ti poraděj.... !!(a) !Pj: !!(a)

Západní čechy, Škoda 100, Škoda 105,Daevo,Matiz,Astra G, Kadett, Zafira, Vectra A, Vectra B,Pegot Boxer
JardaB
Wednesday 27 May 2009 - 22:32:09 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No dekuju za radu, dalsi hypoteku si ale brat nebudu
Jeste me napadla geometrie, ze by se neco pri zaberu zkroutilo a chroustaly zadni gumy (ty uz jsou novy a dela to stejne)... No budu dal sledovat. Treba az tam narvu LPG se to zatizi a srovna

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
omega3
Monday 01 June 2009 - 12:53:36 Citovat
Host
Mam podobnou zkušenost mé bývalé MV6 v manuálu.Při rozjezdu ,ale v rejdu vycházelo od zadní nápravy divné chvění nebo drnčení. Myslim ještě že to dělalo jen na jednu stranu. Měnil jsem diferenciál o něco se to zlepšilo ale bylo to trochu pořád ale to jsem přisuzoval tomu že jsem měnil starej za starej. Pak jsem auto prodal,ted mám 3.0 V6 AT r.v. 2000 a tam je to ok.Určitě bych hledal na zadní nápravě.
Tomáš
Sunday 01 May 2011 - 16:16:46 Citovat
Host
S tim brněním při rozjezdech jsem se taky setkal,pokud jsi přidal plyn,tak se začal třepat a jak jsem párkrát prošlápnul plyn,tak to přestalo.je to s převodovky,dělalo mi to asi 4 dny a pak mi přestala řadit 1 a 4 a spojka.Taky mě zajímá čím je to možné.
JardaB
Sunday 01 May 2011 - 17:19:09 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak u me po tech letech jsem zjistil, ze to je urcite diferak, uz se chystam na vymenu (asi 3 mesice ) ale to, ze ti neradi, muze byt cimkoli - promeril bych solenoidy (nebo udelal rovnou diagnostiku - jake z toho vypadnou chyby) a pokud by solenoidy byly OK, tak to bude v riti neco slozitejsiho a tedy bych sehnal dalsi prevodovku...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
tomas
Sunday 01 May 2011 - 21:25:31 Citovat
Host
Diagnostika nezjistila nic,už jsem se poptal po převodovce ale nikdo ji nemá.Jestli ji máte někdo na prodej,tak ji rád koupím.To auto mám rád a nechci ho nechat jen tak na pospas.
Mojzo
Sunday 17 July 2011 - 13:08:34 Citovat
Host
Toto podivné "vrnenie" sa deje pri rozjazde do zákruty i pokiaľ máte vo vozidle namontovaný diferenciál LSD (ten s krížom, keď pozeráte cez neho), ktorý už má niečo za sebou.

Nie je to nič hrozné, viac-menej je to presne ten zvuk, ktorý to začne vydávať keď dostane dostatok točivého momentu a chce preniesť moment i na zaťažené koleso. Potom to vŕzga.

Čiže áno, výmena diferenciálu pomôže, ale prídete o LSD

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1725 sec,0.1248 z toho dotazů.