• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zloději v servise ?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Ventr
Sunday 18 April 2010 - 13:36:29 Citovat
Host
Čaute kluci, mám prosbu. Mám vebe x16xel sedan r96. Praklo mě rameno na zadní nápravě (strana u řidiče) je to rameno na kterém se nejčastěji vymlacuje silentblok u spodního uložení tlumiče. (nevím jak se to rameno jmenuje tak to tak blbě popisuju, snad víte o jaké jde) no a broblém je ten že mě prasklo tak sem to dal do servisu a mechanik tvrdil že se náhrašky neprodávají tak jedině originál opel rameno, tak sem souhlasil (3500kč) a co mě hlavně zajímá. Dává se k tomu ramenu i ten silentblok??? protože mě začal mlátit tedka a díval sem se pod auto a je tam nechanej ten starej. A tady na forum sem se dočetl že se to prodává aji ze silentblokem ale v servisu mě žádnej nedali! Kluci jak to je??

Odkaz
Martas
Sunday 18 April 2010 - 13:45:13 Citovat
Host
Chapu dobre, ze to co ti prasklo je dil c. 20 a silentbloky mas na mysli c. 21 ?




Urcite se to prodava zvlast a to ze nekomu prasklo se bezne nestava (jsi jediny o kom vim) - jak se ti to podarilo ?

Ten silent je docela problem dostat bez poskozeni ven natoz jeste jednou dovnitr, ale co tam mas ti tezko nekdo bude identifikovat.

Jestli ti starej dil servis da nebo neda je vetsinou na domluve ale meli by ti ho aspon ukazat nez ho vyhodej (me jednou nacpali do kufru komplet vejfuk a prisel jsem na to az kdyz sem potreboval nalozit a radost sem z toho nemel).

[ Upraveno Sunday 18 April 2010 - 13:47:37 ]
Ventr
Sunday 18 April 2010 - 14:04:46 Citovat
Host
tady sem to zakreslil. rameno které mě prasklo a čep. Já sem právě četl že se to prodává i stím ramenem ten silent. A prasklo to tak že úchyt ramene byl skorodovanej.

Odkaz
Martas
Sunday 18 April 2010 - 14:09:33 Citovat
Host
Prodava se to spolecne s tim cepem na druhym konci c. 7.
Meneator
Sunday 18 April 2010 - 14:11:59 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
Podle toho, jak na vectre vypadaj zadni ramena, tipuju, ze v servise je origo rameno s vnitrnim silentblokem vcelku (tj pricny rameno 6,7). Ale bohuzel jen s vnitrnim silentblokem. Podelny rameno (19) ma taky jen jeden silentblok (20), ten vydrzi dost. To co nejvic odchazi na tom zadku a hodne to boucha, je dil 21. Nejedna se o silentblok, ale vpodstate o cep. Myslim ze Yper to nazyval "uniball cep". Protoze v nem neni guma (Vyjma prachovek).
Takze je otazka ktery rameno ti prasklo a kterej z tech cepu, nebo silentu boucha. Z tvyho popisu neni uplne jasny, ze by te natahli v servise.
Meneator
Sunday 18 April 2010 - 14:20:16 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
Vymenit ty 21cepy, je snad nejhorsi prace na zadni naprave vubec. Vybouchaval sem to z ramene se znamym na sveraku 2,5 hodiny. Doporucuju pri pripadny vymene nesetrit a koupit origo. Ja totiz origo nedaval a po roce (a 30 000km) se ten zadek zacina ozyvat znovu.
Ventr
Sunday 18 April 2010 - 14:21:25 Citovat
Host
Prasklo mě rameno č.7 a zajímalo mě jestli ten "uniball čep" je v balení s ramenem č.7. Tvrdítě že není. Ale je tam čep č.6,7 což mě nedali, takže si ho nechali. Já sem právě byl na testu náprav tak mám uniball čep č21 totálně vymlácenej, tak sem chtěl vědět jestli si ho nenechali, jinak díky za pomoc kluci.
Martas
Sunday 18 April 2010 - 14:26:26 Citovat
Host
Samozrejme nemuzeme vedet, co ti prodali, muze bejt, ze existuje i nejaka neoriginalni opravna sada, ale origo je pohormade jen rameno + cep 7 viz. obrazek.

No a proc ti nevymenili i tu 21 zalezi jak na serioznosti servisu tak i na tom, co jsi po nich chtel udelat.
qpc
Sunday 18 April 2010 - 14:33:18 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
no,jestli byl ten čep(č.21) už trochu načatej,tak tim vyndavánim z prasklého ramene a opětovnym natlačenim do nového ramene,tak tim mu určitě radost neudělali...

to je nemoc některých servisů,než by se zeptali a dali novej,nacpou to tam takto a doufaj,že asi pak přijdeš opět-...

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2791 sec,0.2226 z toho dotazů.