• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zafira kód závady 0201. POMOC!!
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Host
Sunday 05 September 2010 - 15:23:02 Citovat
Host
Zdravím všechny. Mám Zafiru 1,8i 16v rok 1999, najeto 160000 km. Auto před třemi týdny se mi rozsvítil kontrolka poruchy motoru. V Opelu mi na diagnostice zjistili špatné odvětrání palivové nádrže. Závadu vymazali a od té doby mám problém. Auto samovolně při jízdě chcípne a nejde znovu nastartovat. Počkám cca 5 min. a pak je zase vše OK. Když se to stalo poprvé tak po nastartování nefungovalo servo. Od té doby servo nefunguje a auto pořád chcípá. Někdy 3x během 10 km jízdy a někdy mám 100 km klid. Před týdnem ráno jsem nenastartoval již vůbec. Nechal jsem auto odtahnout do servisu a když ho tam sundali z plošiny tak zase nastartovalo. V servisu nic nenašli (snad prý problém v elektrice, ale diagnostika nic neukázala). Auto den jezdilo v pohodě a další den ráno jsem opět nenastartoval a od té doby nejede. Před dvěma dny jsem si zkusil doma sám vyblikat závadu a hlásí to 4 kódy 0201, 0202, 0203, 0204 - podle manuálu porucha v obvodu vstřikovače válce 1 - 4. Do servisu už se mi nechce a nikdo jiný mi nic kloudného neporadil. Poradil by někdo co s tím. Auto se chová jako když nenasaje benzín. Také nevím zda to má nějakou spojitost s tím servem které nejde.
mates
Monday 06 September 2010 - 08:13:53 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Špatné odvětrávání palivové nádrže...hmmm, jsem netušil, že tam je nějaký čidlo __; Asi to bude chtít někoho s diagnostikou, kdo tomu rozumí, ne autorizák... Odkud jsi?

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Host
Tuesday 07 September 2010 - 21:15:39 Citovat
Host
Jsem z Klatov a na diagnostice to bylo i u známého doma. Opravuji to odvětrání. Závada je v přesném znění dignostiky - porucha systému odvětrání palivové nádrže. Jinak to nechci zakřiknout, ale Zafirka už zase jeden den jezdí bez problémů aniž by s ní někdo něco dělal. Tak už jsem z toho jelen.
Martas
Wednesday 08 September 2010 - 05:08:56 Citovat
Host
Nevim co si o tvem prispevku myslet ale v nadpisu uvadis kod zavady 0201 coz odpovida pozdeji uvedenym 0201 - 0204 tedy porucha vstrikovacu. Porucha odvetravaciho ventilu nadrze je 0443.

Samotne smazani zavady z ECU nema zadny vliv na nasledny chod, pokud kontrolka dal sviti taz zavada se tam zapise znovu, pokud nesviti tak zavada pominula.

Tak jak to popisujes (s vyjimkou vazby na nefunkcni servo) tak by to nefunkcni odvetrani mohlo zpusobovat (je tam prilis velky podtlak a cerpadlo diky tomu nedodava dostatecne mnozstvi paliva), pokud je to tim, zkus par dni jezdit s povolenym vickem nadrze.
Host
Wednesday 08 September 2010 - 18:18:33 Citovat
Host
Samozřejmě mi to hlásí mimo 0201- 0204 taky 0443. Kontrolka se rozsvítí vždy max. dvě vteřiny před tím než auto chcípne. A když se mi podaří znovu nastartovat tak nesvítí. Dnes ráno jsem opět nenastartoval a když jsem přišel odpoledne z práce tak chytla na cvrnknutí a opět nic nesvítí. S tím víčkem už mi to radili - nepomohlo. Ještě jsem dostal tip, že to může dělat nějaký filtr s aktivním uhlím. Nic méně v Opelu tipují řídící jednotku, ale už jim moc nevěřím. Omlouvám se za mou přílišnou neznalost jsem spíš uživatel, který se učí..
jenom na skok,
Thursday 09 September 2010 - 13:44:53 Citovat
Host
hledám vypnutí airbagu a čtu o chybových kodech
Vysvětlení chybového kódu:
P0443
Obvod řídicího ventilu čističe systému emisí odpařeného paliva
P0201
Obvod vstřikovače/přerušení - válec 1

NEBO TAKY

C0201
Vyměňte elektronickou řídicí jednotku (ECU)
Host
Monday 27 September 2010 - 16:20:37 Citovat
Host
Závada vyřešena!! Celý problém byl va vadném relé palivového čerpadla. Přišli na to v Opelu. Zaplatil jsem 3 dny jejich práce 6500,- za zjištění, že je v prd... věc za cca 300,-. A servo mělo překlesaný drát - prý shoda náhod.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2091 sec,0.1599 z toho dotazů.