• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
kde hledat označení samosvoru
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
George88
Thursday 11 November 2010 - 20:40:28 Citovat
Host
Kde na diferencialu najdu ono kouzelné "S"?? a pak taky převodový poměr. může prosím někdo hodit fotku?(doufám, že to není někde shora, a nezavazí nápravnice):-D Dík
Jiřik
Thursday 11 November 2010 - 21:35:29 Citovat
Host
Něco o samosvorech od Opela by mě taky zajímalo: Etzold píše, že samosvor může mít Astra, dokonce Fková a pozná se podle toho, že je na víku rozvodovky bílá, nebo žlutá skvrna. Měl někdy někdo takovou převodovku? Měl někdo někdy převodovku se samosvorem na předokolce?
Jinak převodový poměr vypočítáš dle tabulek, já to ale dělám ručně: otáčím motorem při zařazeném převodu a porovnám počet otáček klikovky na otáčky motoru při určitém stupni. Podle toho poznám např. převodovku 16WR or CR.
U zadokolky je to ještě jednodušší- otáčej kardanem a dej do poměru počet otáček kardanu k otáčce kol (po zvednutí auta)
Host
Thursday 11 November 2010 - 21:52:22 Citovat
Host
mě de o to, že samosvory do OB mohly mýt 4 druhy převodů - 3,273 ; 3,7 ; 3,9 a dokonce a 4,222 a až budu mít možnost nějakej koupit, tak bych rád aby mě prodávající hodil fotky, ať vim na čem sem a mohl jet na jistotu. Jinak každá OB MV6(ať už 3.0 nebo 3,2 ; manual/automat ; sedam/combi) měla v sérii samosvor????
JardaB
Friday 12 November 2010 - 06:38:41 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Myslim, ze to v zakladu mela jen MV6 s AT. Ale jsou s tim jen problemy (opotrebovane se to zadira, dela mi to uz 2. Omega a snazim se sehnat normalni na vymenu). Prevodovym pomerem se necham prekvapit (bud to pojede brutalne nebo rychle )

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
mates
Friday 12 November 2010 - 08:39:14 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Používej funkci "Hledat"!
Něco o diferácích je napsáno už tady...
Odkaz


Lexus RX 350
Honda Crosstourer

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1915 sec,0.1467 z toho dotazů.