• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Diferenciál Omega A kombi vs. Omega B-FL kombi
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Mojzo
Wednesday 02 February 2011 - 10:23:35 Citovat
Host
Páni, ak náhodou zakladám veľa vlákien, tie predchádzajúce pokojne zmažte.
Včera som pozeral, že poloosi Omega A omega B majú 27 drážok na konci do diferenciálu a dĺžka sa líši viacmenej iba kvôli rozchodu náprav.
Mám možnosť sa dostať k LSD diferenciálu z Opel Omega 3.0 Caravan '87 156PS. Ide o to, či mi niekto nevie z Vás odpovedať na nasledujúcu otázku:

Je možné použiť diferenciálový kôs z vnútra tela diferenciálu z Omegy A do Omegy B? Nepozná náhodou niekto odpoveď?
Dúfam že áno a oplatí sa do toho púšťať, už mám návrh na zvýšenie svornosti daného diferenciálu.

ďakujem za prípadnú odpoveď, ak sa niekto chytí
mates
Wednesday 02 February 2011 - 10:34:33 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
Omega z r. 87 ve 3,0? Hmmm... A co ten difec z Monzy? Kurva kolik toho teda máš? Takže to s tou Monzou mažu...

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Mojzo
Wednesday 02 February 2011 - 10:38:34 Citovat
Host
No, ide o oto že tá "klec" LSD z Monzy by mala sadnúť aj na Senator, keďže konštrukčne sú tie autá rodina dosť silná.
Neviem ale, či to pasuje i na Omegu A. Čo ale neviem už vôbec, je, že či to pasuje na Omegu B-FL.

Asi sa nahnevám, rozoberiem to všetko, pomeriam, upravím uhly kameňov v tom LSD koši Omega A, zmontujem to s 3,9:1 z automatu, naložím a potom už by to mohlo páliť gumy celkom dobre. Zatiaľ budem jazdiť Tatrou 603. To je tiež celkom dobré auto.
Môže byť?
Mojzo
Saturday 05 February 2011 - 15:33:52 Citovat
Host
Mám dobré správy.

Podarilo sa mi implantovať LSD diferenciál z tela diferenciálu Opel Omega A 3.0 Caravan so stálym prevodom 3,70:1 do do tela diferenciálu Opel Omega B-FL 3.0 MV6 manuál 3,70:1.

Je to teda vzájomne vymeniteľné a pasne to tam jak oči.
Z toho usudzujem, že je to zámenné aj s Oplom Monza/Senator.

Keď to celé dokončím, dám fotografie.

Momentálne pracujem na zväčšení predpätia LSD diferenciálu zámenou podložiek rôznych veľkostí dovnútra koša diferenciálu.

Stály prevod je tiež premenný, je iba primontovaný skrutkami na telo diferenciálu. Samé dobré správy

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1444 sec,0.1170 z toho dotazů.